Альянс (Липова Долина, Сумська обл.)

Рік заснування: 2016

Президент: Сергій Демченко

Головний тренер: Юрій Ярошенко

Тренер:  Андрій Калиненко

Стадіони: ім. В. Окіпного (Ромни), «Альянс-Арена» (Байрак) (на фото)

Сторінка у Фейсбук

Історична довідка

Нове ім’я в футболі Сумщини – липоводолинський «Альянс». Він стрімко ввірвався у когорту найсильніших в області, а тепер успішно стартував і в чемпіонаті України серед аматорів. Воно й не дивно: очолює команду-дебютанта ААФУ Юрій Ярошенко, в минулому – відомий футболіст, який привертав увагу навіть київського «Динамо», а потім – один із найавторитетніших вітчизняних тренерів по роботі з молоддю, фахівець, який працював у академіях «Шахтаря», «Металурга» (Донецьк) та ФК «Маріуполь». У послужному списку цього тренера – робота з професіональними клубами аж до Першої ліги.

Альянс (Липова Долина, Сумська обл.)

Серед підопічних Ярошенка в «Альянсі» – чимало тих, хто грав під його керівництвом у попередніх командах. Авторитетні гравці з досвідом виступів у ПФК «Суми», сумській «Барсі», «Агробізнесі-TSK». Тож не дивно, що значно посилений «Альянс» пішов на зимову перерву в аматорському чемпіонаті сезону 2018 перебуваючи в другій групі у трійці лідерів.

Втім, стрімкий шлях нагору розпочався для «Альянса» у 2016 році з перемоги у другій групі чемпіонату Сумської області. Наступного року команда вже була третя в області, а справжній тріумф настав у 2018 році. У запеклій боротьбі команда випередила «Вікторію» з Миколаївки та «LS Group» з Великої Сироватки та стала найсильнішою на Сумщині.

Альянс (Липова Долина, Сумська обл.)

«Природно, ми ставимо високі завдання. Від самого початку обговорювали це з керівниками. Дуже хочемо побудувати хороший перспективний футбольний колектив, який би розвивався та рухався вперед. У клуба поліпшується інфраструктура: як раз 15 вересня  у нас відбулося відкриття свого стадіону зі штучним покриттям останнього покоління. Обіцяють зробити і поле з природнім газоном. Стадіон з освітленням, він однозначно буде підходити під критерії Другої ліги. Є хороші задумки, йде їхня реалізація. Президент клубу чудово розуміє всі ці речі, тому розвиток клубу йде гармонійно та за планом», – розповів головний тренер «Альянсу» Юрій Ярошенко.

Альянс (Липова Долина, Сумська обл.)

Про плани на майбутнє керманич «Альянсу» розповідає з прихованим оптимізмом: «У нас хороші перспективи із Сергієм Івановичем Демченком. До того ж, наш президент і сам у футбол грає: він поважає гравців та не втручається у тренерські справи. Команда його любить. Це дуже важливо, у нас хороше співробітництво. Наразі ми повністю сконцентровані на виконанні наших завдань у турнірах Сумщини та ААФУ. Якщо ми будемо відповідати рівню цих турнірів, якщо чогось досягнемо, тоді будемо йти вище. Не хочеться ж бути «хлопчиками для биття», але при зрілій та розумній грі, а також всебічному розвитку клубної інфраструктури – ми обов’язково спробуємо і Другу лігу».

Альянс (Липова Долина, Сумська обл.)

Досягнення

Переможець чемпіонату Сумської області: 2018

Бронзовий призер чемпіонату Сумської області: 2017

Переможець другої групи чемпіонату Сумської області: 2016