Чайка (Вишгород, Київська область)

Рік заснування: 1976

Президент: Олексій Момот

Головний тренер: Валерій Сидорчук

Тренер: Олег Царюк

Стадіон: «Енергетик», Вишгород (вміщує 7000 глядачів)

Кольори: сині, білі

Історична довідка

Більше 40 років нараховує історія одного із провідних аматорських колективів Київської області. Вишгородці гучно заявили про себе в дитячо-юнацькому футболі, вийшли на перші ролі в змаганнях Київщини. Нині ж нова зміна «Чайки» виступає на дорослому всеукраїнському рівні. Керівник футбольної команди «Чайка» Валерій Сидорчук розповів, над чим працює вишгородський клуб та чому вирішив взяти участь у змаганнях ААФУ:

- Це рішення не було спонтанним. Ми чекали випуску нашої перспективної молоді. Минулого року приймали участь у першості України U-19, а в мене 50 процентів гравців були 1999 року народження. Тобто я мав 2 або 3 гравців із них залишити, а інші повинні бути вже 2000 року. Тому я вирішив зробити один крок вперед та спробувати перевести молодих хлопців у дорослий футбол. Для того, щоб вони зміцніли та продовжили свій шлях трохи вище ніж аматорський футбол.

Чайка (Вишгород, Київська область)

80% складу – саме наші вихованці. Деякі люди помиляються: кажуть, що вихованці вишгородського футболу – це люди, які прописані у Вишгороді. Звісно, ні. Ще з 5-6 класу, коли дітки були маленькі, я започаткував тут такий міні-інтернат. У дитячої команди були дуже гарні спонсори. Ми наймали квартиру, була няня і хлопці з’їжджалися до нас зі всієї області. З Бучі, з Ірпеня, за Фастова, з Фастівського району. Вони тренувалися і дійшли вже до цього етапу. Деякі зараз грають в інших командах по різним причинам, деякі закордоном, але більшість залишилась тут. Є й 2-3 футболіста, які у це міжсезоння були запрошені сугубо на цей сезон.

Колись ми мали свій, повністю окремий та самостійний, юридичний статус. Зараз ми - структурний підрозділ комунального підприємства управління фізичної культури і спорту Вишгородської міської ради. Заступником директора цього підприємства є я, Валерій Сидорчук. Також я являюсь головою футбольного клубу. Тобто, можу ще й далі казати «я, я, я», але так вийшло, що саме мій випуск став базовою командою для U-19, а в подальшому – й для дорослої команди.

Щодо фінансування, на жаль, зараз все тримається винятково на вишгородській міській громаді та на деяких моїх особистих контактах – тих людях, які підтримують цю команду. Жодної копійки більше ніхто не хоче вкладати в «Чайку». Отож, наша команда буде наймолодшою у чемпіонаті й сподівається своєю грою допомогти прогресувати своїм вихованцям.

Досягнення

Володар Кубка Київської області: 1998, 1999

Бронзовий призер чемпіонату Київської області: 1982, 1995, 1998

Володар кришталевого кубка і золотих медалей першості Всесоюзних змагань на приз «Шкіряний м'яч: 1979

Друге місце в фіналі Всесоюзних змагань на приз «Шкіряний м'яч»: 1980