Факел (Липовець, Вінницька обл.)

Рік заснування: 1984

Президент: Олександр Чигрин

Начальник команди: Микола Любченко

Головний тренер: Петро Анісім

Стадіон: «Колос» (500 глядачів).

Історична довідка

Зробивши невеликий екскурс в історію команди «Факел» Липовець умовно можна виділити три етапи в житті колективу. 1984 рік. Тоді з ініціативи великого любителя футболу, головного інженера заводу «Ремдеталь» Миколи Терентійовича Шарка, нажаль нині покійного, була сформована молода, самобутня команда, якій дали назву «Факел». До роботи з командою був запрошений перспективний фахівець Володимир Цибрій, який почав формувати молодий, дієздатний колектив. І результати не забарилися. Команда двічі в 1984 та 1986 роках ставала бронзовим призером серед команд третьої групи першості області та фіналістом Кубка обласної ради товариства «Колос», а в 1987 році срібним призером і виборола путівку до другої групи.

В сезоні 1988 року команда виборола третє місце, а в сезоні 1989-го стала срібним призером першості області серед команд другої групи і виборола путівку до еліти обласного футболу. До першого успіху команду привів Віталій Попель, а до другого – один з найталановитіших футболістів Липовеччини Сергій Марценюк, який дуже рано пішов від нас. Однак молода команда не витримала високої конкуренції і через два роки втратила місце в ешелоні найсильніших.

Наступний період (середина 90-х – перша половина 2000-х років) характеризується складною соціально-політичною та економічною ситуацією. Однак команда продовжувала утверджуватись, на зміну ветеранам прийшли нові молоді амбітні гравці. В 1996 році до керма команди прийшов новий граючий тренер Григорій Кулик, який зумів не лише продовжити кращі починання своїх попередників а й внести в гру команди новий «почерк» і, як результат, команда двічі поспіль в сезонах 1996-1997 і 1997-1998 років виборола перше місце серед команд другої групи та стала півфіналістом Кубка області і знову вийшла в групу найсильніших команд. Однак знову ненадовго.

Початок 2000-х років був складним періодом всього обласного футболу. В силу об’єктивних і суб’єктивних причин багато команд знялось з змагань і першість області взагалі не проводилась. Команді і її тренеру Ігорю Новіцькому для того, щоб зберегти футбол у рідному місті, довелося «перебиватись» участю в чемпіонаті м. Вінниці та обласної ради ФСТ «Колос».

У 2003 році з приходом до керма команди Валентина Пілата був взятий курс на омолодження складу з місцевих перспективних гравців. В дебютному сезоні  відродженої першості області 2005 року команда зайняла третє місце в Першій лізі. На той час команда «Факел» була самою молодою командою в області, через те, що складалась зі студентів, в основному – Вінницького технічного університету. Сезон 2005-2006рр. для них був перевіркою на професійну придатність, а в сезоні 2006-2007рр. «Факел» вже стає переможцем першості області і виборює право виступати у Вищій лізі обласного футболу.

Факел (Липовець, Вінницька обл.)

В зв’язку з тим , що на той час єдина професійна команда області припинила своє існування, рівень обласного футболу, особливо у вищій лізі, значно зріс. Багато досвідчених гравців, які пройшли школу професійних команд, поповнили команди вищої ліги. В області виникла значна кількість класних амбіційних команд і «Факелу» та його тренеру Олегу Чигуру, в 2012 році потрібно було в запеклій боротьбі підтримувати престиж липовецького футболу. Протягом кількох сезонів, враховуючи свій фінансовий і кадровий ресурс, команда  чередувала яскраві перемоги і прикрі поразки і в підсумку закріплювалась в середині турнірної таблиці та стала півфіналістом Кубка області сезону 2013-2014рр.

Факел (Липовець, Вінницька обл.)

Нова сторінка в історії команди розпочалась в сезоні 2014-2015 років, коли президентом клубу став Олександр Чигрин, молодий, амбітний керівник, який досі грає за рідну команду. Саме він запросив до керівництва командою досвідченого фахівця Петра Анісіма, в якого за плечима значна кар’єра професійного гравця. До команди були запрошені висококласні, досвідчені гравці та молоді талановиті виконавці, покращився навчально-тренувальний процес і в підсумку команда з 18 ігор у 8 перемогла, 5 завершила з нічийним результатом і в 5 іграх програла. Виступи у чемпіонаті «Факел» завершив чемпіонат на п’ятому місці і знову дійшов до півфіналу Кубка області.

І, нарешті, сезон 2015-2016 років. Ось сухі цифри статистики: з 18 проведених матчів команда перемогла в 14 зустрічах, 2 гри зіграла в нічию і лише 2 гри програла. Різниця м’ячів 64 – 18. «Факел» вперше став Чемпіоном області.

За цими цифрами величезна праця гравців, керівництва клубу, тренерського складу за унікальної підтримки «ультрас» та всіх уболівальників народної команди.

За підсумками сезону 2016-2017рр. «Факел» здобув Кубок Вінницької області серед аматорських команд і став срібним призером чемпіонату області. 16 серпня 2017 року команда стала володарем Суперкубка Вінницької області.

Факел (Липовець, Вінницька обл.)

Досягнення

Чемпіон вищої ліги Вінницької області: 2016

Срібний призер вищої ліги Вінницької області: 2017, 2018

Переможець першості Вінницької області: 1997, 1998, 2007

Срібний призер першості Вінницької області: 1987, 1989

Бронзовий призер першості Вінницької області: 1984, 1986, 1988, 2005

Володар Кубка Вінницької області: 2017

Володар Суперкубка Вінницької області: 2017