Колос (Асканія-Нова, Херсонська обл.)

Рік заснування: 1975

Президент, головний тренер: Віталій Свінцицький

Віце-президент: Володимир Оліщук

Начальник команди: Григорій Ананьєв

Тренер: Віталій Куянов

Стадіон: «Асканія-Арена», Асканія-Нова

Сторінка у Фейсбук

Канал на YouTube

Історична довідка

Колос (Асканія-Нова, Херсонська обл.)

Футбол в Хлібодарівці тримається виключно на ентузіазмі Віталія Свінцицького, який у середині 70-их років минулого століття стояв біля витоків створення сільської команди. До 2000 року Віталій Казимирович і сам виходив на футбольне поле, грав на позиції центрального півзахисника. Після завершення футбольної кар’єри Свінцицький – незмінний президент і головний тренер «Колоса», який ось уже впродовж багатьох років, вважається одним із найсильніших аматорських клубів Херсонської області.

Колос (Асканія-Нова, Херсонська обл.)

Розквіт футболу в Хлібодарівці припадає на середину 80–х років. Особливо сильною була команда в 1984 році. У чемпіонаті області серед 16 команд трішки не пощастило – «Колос» фінішував четвертим. У 2012 і 2014 роках «Колос» завойовує «бронзу», а у 2013 році – «срібло» чемпіонату області. Справжні «золоті» роки для аграріїв – 2015 та 2016, коли команда перемагає в чемпіонаті області. Одночасно виграє Кубок Херсонщини (2014, 2016). Крім того, у 1995 році хлібодарівчани стали фіналістами чемпіонату України під егідою всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос». У 2011 та 2013 роках були чвертьфіналістами Кубка України серед аматорів.

Футбольна інфраструктура – одна з найкращих на Херсонщині. У розпорядженні футболістів – два футбольних поля з трав’яним і гаревим покриттям, футзальний майданчик, затишні роздягальні. Місцеві мешканці є відданими вболівальниками «Колоса». На матчі збирається до 500 глядачів, і це при тому, що в селі мешкає 1200 людей. З 2017 року команда переїхала до Асканії-Нови та виступає на місцевому стадіоні.

Колос (Асканія-Нова, Херсонська обл.)

«Команді «Колос» (Асканія-Нова) третій рік, а історія наша пішла від команди «Колос» (Хлібодарівка). Чому ми переїхали до Асканії, а це від Хлібодарівки за 6 кілометрів? Причина у децентралізацієї. Згідно перспективного плану, Хлібодарівка має входити до ОТГ Асканії-Нової. Я сказав своїм колегам, що я йду до Асканії, а потім об’єднуємось. Але так склалося, що районна рада наша, Чаплинська, змогла переконати Хлібодарівське очільництво – поки не входити до Асканії. Ось чому «Колос», який грав на аматорському рівні у першості області та району, зараз переїхав до Асканії-Нової. У Хлібодарівці залишилось те покриття і стадіон, яке раніше робилося. Зараз в Асканії-Новій лише трав’яний газон та покриття. Щодо трибун, то проект робиться, роздягальні будуть. Зараз поки що в нас поруч готель, де команда розміщується. А так, в принципі, умови є для того, щоб приймати команди зі всієї України. «Асканія-Арена» з радістю чекатиме гостей. Ми зараз граємо в аматорському футболі, але одночасно займаємося дитячим футболом. У нас спортивна школа і ми збираємось будувати академію футболу. Наші діти беруть участь в обласних змаганнях, у першості нашого ОТГ грають, у нас вісім команд на ОТГ. Тому до футболу ставимося дуже серйозно. Це одна зі складових соціальної місії, яку ми несемо», – розповідає про клубну інфраструктуру президент «Колосу» Віталій Свінцицький.

Колос (Асканія-Нова, Херсонська обл.)

Досягнення

Переможець чемпіонату Херсонської області: 2015, 2016

Срібний призер чемпіонату Херсонської області: 2013

Бронзовий призер чемпіонату Херсонської області: 2012, 2014

Володар Кубка Херсонської області: 2014, 2016

Фіналіст Кубка Херсонської області: 1995, 2013