Покуття (Коломия, Івано-Франківська обл.)

Рік заснування: 2011

Президент: Олександр Тарасюк

Виконавчий директор: Ігор Рубич

Головний тренер: Любомир Корнута

Тренер: Андрій Лахнюк

Стадіон: «Юність», Коломия (вміщує 5000 глядачів)

Офіційний сайт: fcpokuttya.if.ua

Сторінка у Фейсбук

Історична довідка

Покуття (Коломия, Івано-Франківська обл.)

Новітня історія коломийського «Покуття» бере свій початок в 2011 році,  коли на базі існуючої в смт. Печеніжин Коломийського району Івано-Франківської області команди створено футбольний клуб, який стартував в чемпіонаті Івано-Франківської області.  Дебютний сезон для відновленого клубу склався напрочуд вдало: спершу команда здобула кубок Івано-Франківської області, в який згодом поклала золоті медалі чемпіонату.

У 2012 році коломияни стартували в Аматорському чемпіонаті України, паралельно змагаючись у чемпіонаті та кубку області. У своїй групі чемпіонату ААФУ команда посіла третє місце, і вийшла до фінальної частини змагань, де стала чемпіоном України серед аматорських колективів сезону 2012 року, та посіли третє місце за підсумками сезону у чемпіонаті області, пропустивши вперед одноклубників із Яремчі та богородчанський «Газовик». Разом з тим, команда вдруге поспіль стає володарем кубка Івано-Франківської області.

Покуття (Коломия, Івано-Франківська обл.)

У сезоні 2013 року «Карпати» зосередились на виступах у чемпіонаті області, і вдруге в своїй історії здобули золоті медалі чемпіонату Івано-Франківської області, пізніше поклавши їх до Суперкубка Івано-Франківської області, здобувши його у двобої з богородчанським «Газовиком».

Пройшовши важкий період зміни поколінь та переорієнтації на місцевих вихованців, «Карпати» в сезоні 2015р. здобувають бронзові медалі обласного чемпіонату.

В сезоні 2016/2017, який вперше Івано-Франківська обласна федерація футболу проводила за системою «осінь – весна», під орудою нового молодого тренера Любомира Корнути, коломийські «Карпати»  в третє в своїй історії здобули золоті медалі чемпіонату Івано-Франківської області, що надало їм право повернутись до всеукраїнської аматорської ліги… уже під назвою «Покуття» Коломия…

Як для новачка змагань, «Покуття» доволі рівно пройшло турнірну дистанцію в групі 1 аматорського чемпіонату 2017/18, у підсумку посівши четверту сходинку. Команда прогресує, посилює склад, роблячи ставку на місцевих вихованців. Не дивно, що разом із наполегливою працею прийшли і турнірні здобутки – в чемпіонаті 2018/19 на зимову перерву коломияни пішли посідаючи друге місце. Це серйозна заявка на потрапляння до плів-оф.

Покуття (Коломия, Івано-Франківська обл.)

Про поставлені перед «Покуттям» завдання та інші цікавинки з життя команди розповів її головний тренер Любомир Корнута: «Радує те, що цього року команда грала більш стабільно. Тому дійсно на перерву ми пішли без великого розриву з лідерами. Вся боротьба ще попереду, і ми будемо готуватися та налаштовуватися дуже серйозно, адже всіх конкурентів приймаємо вдома. У нас є команда «Покуття-2», яка грає на першість області. Там зібрані гравці приблизно одного віку, найстарші – 1998 року народження. Всі вони – коломийські хлопці, які «обкатуються» та набираються досвіду. За можливості, адже вони студенти та учні, ці футболісти тренуються з нами. Вдячні за допомогу нашим спонсорам та партнерам. Допомогу надає Благодійний фонд «Покуття», якій заснував Народний депутат України Андрій Іванчук. Допомагає місцева влада у особі мера міста Ігоря Слюзара, а також солідна німецька компанія «Leoni AG», яка зайшла в Коломию та також залучилася до підтримки клубу. Президентом клубу була озвучена позиція – поборотися за найвищі місця в аматорському чемпіонаті. Будемо старатися вийти з групи та прагнути успіху в стикових матчах».

Покуття (Коломия, Івано-Франківська обл.)

Досягнення

Чемпіон України серед аматорів: 2012

Чемпіон Івано-Франківської області: 2011, 2013, 2016/2017

Володар Кубка Івано -Франківської області: 2011, 2012

Володар Суперкубка Івано -Франківської області: 2013

Бронзовий призер чемпіонату Івано-Франківської області: 2012, 2015