Рочин (Соснівка, Львівська обл.)

Візитна картка:

Рік заснування: 1964

Президент: Смолинець Ігор Михайлович

Стадіон: "Шкільний", м.Соснівка

Історична довідка:

Гірник Соснівка, Львівська обл.

Міська футбольна команда в Соснівці з’явилася на початку шістдесятих років ХХ століття, коли розпочалося будівництво вугільних шахт. Протягом майже тридцяти років, від початку створення футбольної команди й до початку дев’яностих років, міським футболом Соснівки опікувалася Шахта №9 Великомостівська, а з 1993 року фінансування команди перебрала на себе на деякий час Шахта №8 Великомостівська, – після чого змінилася й назва команди на ФК "Шахта №8".

У чемпіонаті області соснівські футболісти дебютували 1966 року в другій лізі. Кілька разів соснівський "Шахтар" пробував підвищитися в класі. У кінці шістдесятих та на початку сімдесятих років спроби були невдалими, і тільки 1985 року, уперше вигравши чемпіонат області серед команд другої ліги, "Шахтар" отримав право дебютувати серед кращих команд області. Провівши два невдалих сезони в першій лізі, соснівчани знову повернулися до другої ліги.

Перший рік незалежності українського футболу став переломним і для соснівського футболу: команда впевнено здобула путівку до першої ліги й одразу зайняла місце серед лідерів обласного футболу, фінішувавши в дебютному сезоні на четвертому місці, а наступного року виборола срібні медалі чемпіонату.

Зоряний час соснівського футболу припадає на початок двотисячних років, коли команда двічі підряд перемагала в чемпіонаті області. Президентом клубу був Павло Пилипчук, а тренером – Михайло Хавриляк. Але перед початком чемпіонату області 2003 року команда "Рочин" Соснівка об'єдналася з червоноградським "Шахтарем". Об'єднана команда стала називатися "Шахтар" Червоноград, і всі провідні футболісти соснівської команди разом з тренером перебралися до Червонограда. Соснівці знову довелося починати все спочатку. При шахті "Надія" (колишня Шахта №9 Великомостівська) була відновлена команда, яка 2004 року стартувала в другій лізі області. 2006 року команду перейменовано на "Гірник", і під цією назвою команда виступає до сьогоднішньго дня.

Досягнення:

Володар Кубка України серед аматорських команд – 2015

Срібний призер чемпіонату Львівської області – 1993/94, 1998/99, 2014

Бронзовий призер чемпіонату Львівської області – 2002, 2013