Рочин (Соснівка, Львівська обл.)

Рік заснування: 1964

Президент: Ігор Смолинець

Віце-президент: Олег Смолинець

Начальник команди: Василь Гавалко

Головний тренер: Володимир Підкіпняк

Тренер: Василь Ляшук

Стадіон: «Шкільний», м. Соснівка

Офіційний сайт: fcrochyn.com

Сторінка у Фейсбук

Історична довідка

Назви команд, які представляли Соснівку:

1964-1990 роки – «Шахтар».

1991-1993 роки – «Рочин».

1993-1995 роки – «Шахта № 8».

1996-2002 роки – «Рочин».

2001-2004 роки – «Надія».

2005-2007 роки – «Захід».

2006-2017 роки – «Гірник».

З 2017 – «Рочин».

Рочин (Соснівка, Львівська обл.)

Міська футбольна команда в Соснівці з’явилася на початку шістдесятих років ХХ століття, коли розпочалося будівництво вугільних шахт. Протягом майже тридцяти років, від початку створення футбольної команди й до початку дев’яностих років, міським футболом Соснівки опікувалася Шахта №9 Великомостівська, а з 1993 року фінансування команди перебрала на себе на деякий час Шахта №8 Великомостівська, – після чого змінилася й назва команди на ФК «Шахта №8».

У чемпіонаті області соснівські футболісти дебютували 1966 року в другій лізі. Кілька разів соснівський «Шахтар» пробував підвищитися в класі. У кінці шістдесятих та на початку сімдесятих років спроби були невдалими, і тільки 1985 року, уперше вигравши чемпіонат області серед команд другої ліги, «Шахтар» отримав право дебютувати серед кращих команд області. Провівши два невдалих сезони в першій лізі, соснівчани знову повернулися до другої ліги.

Перший рік незалежності українського футболу став переломним і для соснівського футболу: команда впевнено здобула путівку до першої ліги й одразу зайняла місце серед лідерів обласного футболу, фінішувавши в дебютному сезоні на четвертому місці, а наступного року виборола срібні медалі чемпіонату.

Рочин (Соснівка, Львівська обл.)

Зоряний час соснівського футболу припадає на початок двотисячних років, коли команда двічі підряд перемагала в чемпіонаті області. Президентом клубу був Павло Пилипчук, а тренером – Михайло Хавриляк. А найгучніша перемога – всеукраїнського масштабу – була здобута в 2015 році, коли команда перемогла в кубку України серед аматорських команд.

В сезоні 2017/18 в чемпіонаті серед аматорів «Рочин» посів друге місце в Групі 2 на першому етапі та дістався до півфіналу Чемпіонату ААФУ, де поступився лише майбутньому чемпіону – миколаївській «Вікторії». Такий успішний виступ одного із провідних аматорських колективів Західної України – не лише свідчення вдало проведеного турніру, а й велика заявка на майбутнє.

Рочин (Соснівка, Львівська обл.)

«Не буду приховувати, наш клуб прагне зростати, – розповідає головний тренер «Рочину» Володимир Підкіпняк. – Але у нас до цієї справи ставляться системно, по-господарськи. Цього літа ми не пішли в Другу лігу, але наступного року все-таки прагнемо здобути професіональний статус. За цей час плануємо не лише зберегти, а й посилити наш склад. Додати гравців, спроможних виступати на вищому рівні. Маємо добре попрацювати цього сезону, аби створити підґрунтя для плавного підвищення у класі. маємо іще рік на підготовку. І чудово, що у нашому розпорядженні, по суті, два стадіони. Червоноградський уже зараз відповідає вимогам Другої ліги в загальних рисах, а соснівський отримав певні зауваження, хоча за станом газону та роздягалень він також може претендувати на всеукраїнський рівень. Звісно, для міцного фундаменту футбольного клубу потрібно чимало зробити. Ми вже налагодили співпрацю з дитячо-юнацькою футбольною школою. Тримаємо в думці роботу над власною клубною базою. Покладаємо сподівання на цей рік і щодо накриття трибун червоноградського стадіону для зручності вболівальників, і на те, щоб отримати власний автобус».

Досягнення

Володар Кубка України серед аматорських команд: 2015

Чемпіон Львівської області: 2000, 2001

Срібний призер чемпіонату Львівської області: 1993/94, 1998/99, 2014, 2016

Бронзовий призер чемпіонату Львівської області: 2002, 2013

Володар Кубка Львівщини ім. Карло Мікльоша: 2015

Володар Кубка «Робітничої газети»: 2014