Таврія (Новотроїцьке, Херсонська обл.)

Рік заснування: 1936

Президент: Едуард Репілевський

Начальник команди: Олександр Аронов

Головний тренер: Олександр Клешня

Стадіон: «Старт» ім. Пуляєва (Новотроїцьке), вміщує 5000 глядачів

Історична довідка

Свого часу новотроїцька «Таврія» гриміла в футболі Херсонщини – сім обласних чемпіонств та дев’ять кубків здобула селищна команда, однак п’ять років тому, після чергового тріумфального сезону, тимчасово припинила свої виступи через організаційні труднощі. Нині клуб відновив діяльність – у 2017 році в чемпіонаті області фінішував шостим і послідував прикладу більшості лідерів футболу Херсонщини, заявившись на чемпіонат України серед аматорських команд.

Таврія (Новотроїцьке, Херсонська обл.)

Новотроїцьких футболістів під свою опіку взяв керівник ТОВ «Агробізнес» Едуард Репілевський (товариство спеціалізується на вирощуванні сільгоспкультур): «У чемпіонаті Херсонщини грають одразу чотири каховські команди і жодної – з Новотроїцького району. Вважаю, це неправильно. Адже колись «Таврія» була неодноразовим переможцем обласних і навіть Всеукраїнських змагань, мала неабиякі спортивні успіхи. Враховуючи, що я тривалий час працював у вашому районі на відповідальних посадах, маю тут багато знайомих, друзів і дуже люблю футбол, мені не байдужа доля «Таврії». Хочу повернути команді колишню гучну славу».

Таврія (Новотроїцьке, Херсонська обл.)

Веде колектив до турнірних успіхів у чемпіонаті серед аматорів досвідчений наставник Олександр Клешня. Свого часу він виступав за «Таврію» й був її головним тренером, працював також у провідних командах півдня України – мелітопольському «Олкомі» та горностаївському «Мирі».

«Ми організували відновлення команди лише рік назад. У 2013 року «Таврія» на обласному рівні виграли усі Кубки, чемпіонати, але потім команда розпалася – не було фінансування. А зараз з’явився спонсор – Едуард Репілевський, великий фанат футболу, який сказав будувати «Таврію». Він хоче, щоб «Таврія» (Новотроїцьке) жила й розвивалася. Рік ми по крихітках збирали колектив, брали участь у першості області й вирішили потихесеньку, крок за кроком, йти на підвищення. Тому зараз виступаємо в чемпіонаті України серед аматорів. Також граємо в першості області та Кубку України серед аматорів. На турнір ми заявили два стадіони. В Новотроїцькому – «Старт» імені Пуляєва – та стадіон в селі Кам’янка. Базуємось в селі Кам’янка Каховського району, а грати будемо і там, і там. Стадіони та поля у відмінному стані».

В сезоні 2018/19 аматорського чемпіонату «Таврія» в групі 3 посіла другу сходинку та вийшла до плей-оф, де її турнірний шлях зупинився в 1/4 фіналу після ігор з ФК «Малинськ» (1:1, 0:2).

Таврія (Новотроїцьке, Херсонська обл.)

Досягнення

Чемпіон Херсонської області: 1990, 1992, 1993, 1994, 1996, 2011, 2013

Володар Кубка Херсонської області: 1951, 1962, 1992, 1994, 1997, 1998, 2001, 2010, 2013