Яруд (Маріуполь, Донецька обл.)

Рік заснування: 2007

Президент: Олександр Ярошенко

Начальник команди: Павло Ляхов

Головний тренер: Дмитро Єсін

Тренер: Артем Савін

Стадіон: «Азовець», Маріуполь (вміщує 1660 глядачів)

Сторінка у Фейсбук

Історична довідка

Розпочинаючи з 2007 року команда приймає участь у чемпіонаті Маріуполя. Є володарем кубка міста та кубка пам’яті Арменовського. У 2017 році, з появою нового спонсора, команда змінила назву на ФК «Яруд» та заявилася для участі у аматорському чемпіонаті України.

У дебютному для себе сезоні 2017/18 «Яруд» у групі 3 посів 7 місце серед 9 учасників: 16 матчів, +4=5-7, різниця м’ячів 20:19, 17 набраних очок.

В сезоні 2018/19 було 9 місце із 12 учасників: 22 матчі, +6=6-10, різниця м’ячів 24:20, набраних очок – 24.

Очолює команду відомий в минулому футболіст, володар Кубка України та учасник єврокубків Дмитро Єсін. «До нас приходять хлопці, які всі живуть у Маріуполі, після U-21 та U-19. Вибір у них простий – або на місто бігати, або взагалі з футболом попрощатися, на завод піти. А «Яруд» їм дає другий шанс – у нас навчально-тренувальний процес, ми беремо участь у Чемпіонаті України, регулярно змагаємося в усіх міських турнірах. Це допомагає гравцям повірити у власні сили. Може, хтось із хлопців, які грають за нашу команду, ще й проявить себе у великому футболі», – розповів Дмитро Єсін про комплектацію колективу.

«Яруд» базується у  Маріуполі, приймає суперників на стадіоні «Азовець». Незважаючи на географічне розташування та близькість до проведення АТО, жодних проблем із проведенням матчів не виникало. «Ніяких інцидентів не було, і жодних питань від жодної команди. Всі нормально сприймають цей виїзд, а ми, зі своєї сторони, з радістю зустрічаємо гостей. Тому раді, що всі до нас охоче їдуть і не скаржаться на прийом, не кажуть – «більше сюди не приїдемо», – запевняє Дмитро Єсін, при цьому наголошуючи на дуже важливому значенні футболу для життя міста. До речі, влітку 2018 року «Яруд» у Маріуполі зіграв дружній матч проти Зірок українського футболу, подарувавши справжнє свято вболівальникам футболу Приазов’я.

Яруд (Маріуполь, Донецька обл.)

Досягнення:

Чемпіон міста Маріуполь 2018 року, бронзовий призер – 2017.

Володар Кубка та Суперкубка міста Маріуполь 2018.

Володар Кубка Перемоги 2019.