Новини :: Шкіряний м'яч. Молодша вікова група

Кубок націй Данон: день другий

Кубок націй Данон: день другий

В столиці Франції м. Париж триває Всесвітній фіналу Кубку Націй Данон - неофіційного чемпіонату світу серед дітей 10-12 років. Україну на цьому турнірі представляє переможець Всеукраїнського дитячого футбольного турніру «Кубок Націй Данон» - команди Кропивницької школи № 6. Нагадаємо, що в перший ігровий день турніру українці двічі зіграли в нічию 1:1 з командами Сенегалу та США.

Кубок націй Данон: день другий

Третя гра групового етапу світового фіналу «Кубку Націй Данон» для нашої команди була надпринциповою – проти представників Росії. Але умови перед грою, м’яко кажучи, були не дуже сприятливими: росіяни програли у попередньому турі Сенегалу з рахунком 1:2, тоді як наші знову зіграли внічию 1:1. Цього разу – з американцями. Тому команді з Росії не було чого втрачати – тільки вперед, у пошуках перемоги, яка відразу піднімала їх з останнього місця у стадію 1/8 фіналу. Розуміємо, українцям було важко налаштовуватися на цей матч, оскільки, з однієї сторони, перебування суперника на останній сходинці в групі вводило в оману, а, з іншої, найімовірніше, слід було очікувати натиску росіян з перших же ж хвилин. Так і сталося. Майже всю гру російські школяри грали «першим номером», більше володіли м’ячем, а за п’ять хвилин до кінця матчу відкрили рахунок. Але, якщо у двох попередніх поєдинках нашим вдавалося відігратися після пропущеного м’яча, цього разу так, нажаль, не вийшло... Кілька перспективних штрафних таки було, проте російський захист їх нейтралізував. Проте, в цілому, нічия була б більш справедливим рахунком цієї гри, та нічого не поробиш... В іншій грі нашої групи команди США та Сенегалу зіграли внічию 1:1, і підсумкове становище групи «Н» виглядає наступним чином: 1. Сенегал – 5 очок 2. Росія – 4 3. США – 3 4. Україна - 2

Кубок націй Данон: день другий

Наступного дня змагань на всесвітньому фіналі «Кубку Націй Данон»-2016 українська команда мала боротися за 17-32 місця, і в першому матчі нашим хлопцям випало зустрітися з ровесниками з Румунії, які посіли у своїй групі ІІІ-тє місце з однією перемогою та двома поразками. Українці розпочали жваво, і, що головне – результативно! Вперше на турнірі вони повели в рахунку, і це давало надію й на першу перемогу на паризькому футбольному полі комплексу «Марсель Бек». Тим більше, що й далі наші хлопці продовжили активну гру. Невдовзі школяри з Кропивницького мали подвоїти перевагу в рахунку, але румунів виручила штанга. І тут, на жаль для нас, спрацював банальний футбольний принцип «Не забиваєш ти – забивають тобі». Помилка в центрі оборони, потужний дальній удар низом у лівий від воротаря кут – і рахунок стає 1:1. А всі сподівання на те, що нашим вдасться відновити перевагу, розтанули ще за п’ять хвилин. Це румунська команда вдруге відзначилася в воротах українців забитим голом в абсолютно спокійній ситуації, що аж ніяк не віщувала будь-яку біду: 1:2, і рахунок більше не змінювався до фінального свистка арбітра. Друга поразка на турнірі, і представники України на «Кубку Націй Данон» продовжать боротьбу за 25-32 місця…

Кубок націй Данон: день другий

Нарешті довгоочікувана перемога команди з України відбулася в черговому матчі, де суперником наших хлопчиків виступили школяри з Єгипту. Юні єгиптяни пропустили у попередніх матчах 21 м’яч, і програли усі чотири зустрічі, тому перемога українців «читалася», інакше й бути не могло. Хвилювання перших хвилин гри швидко пройшло і юні козаки з Кропивницького відчули впевненість у своїх силах. Швидкі атаки пішли одна за одною, і єгиптяни не встояли. Після першого забитого у ворота суперника м’яча українці не зупинилися й виглядали значно краще за єгиптян, а другий гол розставив усі крапки над «і». Більше того, були можливості збільшити цю перевагу, та рахунок так і залишився 2:0 на користь України. Настрій трохи покращився, але гратимемо лише за 25-28 місця. Розраховували ж на значно кращі результати, та й грали абсолютно не гірше за всіх попередніх суперників... Проте, радіємо участі в такому великому турнірі та сподіваємось надалі тільки на перемогу!

Кубок націй Данон: день другий

А насправді розігралася українська команда всесвітнього фіналу «Кубку Націй Данон»-2016 лише в шостому матчі. Тут вже можна із впевненістю казати, що українці «катком наїхали» на суперників з Китаю. Достатньо навіть зазначити, що наші юні гравці не дали створити китайцям жодного справжнього гострого моменту біля своїх воріт! «Синьо-жовті» домінували всю гру, грали розкуто й розмашисто. І першого голу в сітку воріт Китаю довго чекати не прийшлося. А вже за кілька хвилин наші подвоїли рахунок у матчі, і вже тоді все стало зрозумілим. Та Кропивницький і не думав зупинятися! Ще трохи часу – й рахунок стає 3:0 на нашу користь! Могли юні українці забити й більше, проте Китай встояв від розгрому, а після гри ввічливо і з повагою привітав наших гравців із перемогою. І ми ще раз мали змогу переконатися, що цей турнір зближує дітей з усього світу, сприяє справжній дружбі, толерантності та взаємоповазі! То ж маємо в неділю останню гру, де вирішиться доля 25-26 місць, а суперником нашим буде команда з Бельгії. Віримо в перемогу!

Альберт Комарі, спеціально для ААФУ та UA-футбол