Історія турніру "Кубок Націй Данон"

Кубок Націй ДанонЦе найбільший дитячий чемпіонат світу з футболу, у якому беруть участь діти 10-12 років з 45 країн світу! Переможці національних ігор в кожній з країн щорічно представляють свою країну на фіналі Кубка, який проходить на найвідоміших стадіонах світу: 2010 рік – Орландо, ПАР; 2011 – Сантьяго Бернабеу, Мадрид, Іспанія; 2012 – Національний стадіон Варшави, Польща; 2013 – Стадіон Уемблі, Англія.

Компанія Данон є засновником і організатором цього чемпіонату в усьому світі, у кожній країні, де є наші продукти. "Кубок Націй Данон" – це наш внесок у здорове майбутнє дітей та їх сімей по всьому світу.

Як все починалося? Після чемпіонату світу 1998 року у Франції група компаній "Данон" вирішила створити міжнародний турнір з футболу для дітей.

У 2000 році відбувся 1-ий чемпіонат "Кубка Націй Данон", у якому взяли участь 8 команд з 2 континентів! Серед них були представники Болгарії, Франції, Італії, Польщі, Румунії, Південної Африки, Туреччини та України. На той момент вдалося зібрати 35,000 гравців і 125,000 глядачів по всьому світу! Франція стала першою командою, яка виграла Кубок. А Айдин Їлмаз, один з турецьких гравців, перейшов у професійну лігу і в даний час грає в одному з кращих клубів в його країні – "Галатасарай"! Розповіді, подібні до цієї, підтверджують філософію заходу: "Вірте у свої мрії".

У 2001 році в чемпіонаті грали вже 24 команди з 24 країн на 4 різних континентах. Джовані "Gio" Дос Сантос, колишній гравець ФК Барселона, був обраний кращим гравцем турніру. Острів Реюньйон став переможцем у 2001 році, в той час як в 2002 році Кубок забрала Аргентина. У 2003 році "Кубок Націй Данон" піднявся на вищий рівень! 32 країни взяли участь і Зінедін Зідан став офіційним послом чемпіонату. Між 2003 і 2006 роками переможцями, відповідно, ставали Південна Африка, Іспанія і острів Реюньйон.

Буклет про Кубок Націй Данон
Буклет про "Кубок Націй Данон"

У 2007 році "Кубок Націй Данон" просунувся ще далі, зібравши 40 країн з усього світу. До захоплюючого змаганню приєдналися такі нові країни, як Саудівська Аравія, Чилі, Угорщина, Уругвай, Намібія та Бангладеш . За фіналом з нетерпінням стежили 35,000 глядачів і більше 250 журналістів. У 2007 Кубок знову дістався Південній Африці.

У 2008 році Єгипет, Гватемала, Індія, Маврикій і острови Катар взяли участь у чемпіонаті. Через 8 років після своєї першої перемоги, команда, яка представляла Францію, нарешті здійснила багаторічну мрію і виграла дев'ятий за рахунком чемпіонат. Особливо приємно, що за цим спостерігав посол "Кубка Націй Данон" і володар Кубка Світу Зінедін Зідан. У 2009 році в перший раз проведення фінального чемпіонату "Кубка Націй Данон" було заплановано не у Франції, а в Бразилії . Однак через небезпеку свинячого грипу чемпіонат був відкладений до 2010 року. Саме тому "Кубок Націй Данон", що відбувся в 2010 році в Південній Африці був такою унікальною і неповторною подією, адже команди-фіналісти 2009 і 2010 років грали параллельно!