Новини :: Чемпіонат ААФУ

Чемпіонат ААФУ

ФК «Вовчанськ»: 1 місце Групи 3 на проміжному етапі

ФК «Вовчанськ»: 1 місце Групи 3 на проміжному етапі

ФК «Вовчанськ» – один із найбільш авторитетних клубів Харківщини останнього десятиліття та один із фаворитів всеукраїнських аматорських змагань. За останні роки команда зуміла завоювати неабиякий авторитет – стала фіналістом Кубка України серед аматорів 2019 року, далі дісталася чвертьфіналу Чемпіонату України в 2020-му, а цього сезону побувала в чвертьфіналі і в Кубку ААФУ. Лідируючи в східній групі, «вовки» зберігають прекрасні шанси на вихід у плей-офф і боротьбу за чемпіонство.

Про відповідальний і цікавий сезон 2020/21, становлення команди та зимові зміни ми розпитали у головного тренера ФК «Вовчанськ», віце-чемпіона Європи серед юнаків 2000 року та багаторазового призера Favbet Ліги чемпіонату України з футболу Андрія Березовчука. Втім, розпочав бесіду Андрій Володимирович із нагального – підготовки до весняної частини сезону.  

ФК «Вовчанськ»: 1 місце Групи 3 на проміжному етапі
А.В.Березовчук

- Ми розпочали організовану роботу в січні, як тільки дозволила обстановка, коли закінчився карантин. Нам запропонував зіграти контрольну гру харківський «Авангард», тому ми вийшли з відпустки навіть дещо раніше, ніж планували. Але за роботу взялися з гарним настроєм, гравці, що приємно, сумували за футболом. Зіграли вже чимало спарингів, отримали чимало підстав для роздумів.

- Що встигли за цей час, відколи стартували на Кубку Єдності? Які ще турніри проведені або в планах?

- Ми розпочали грати на Кубку Єдності в перших числах лютого. Першу гру виграли у «Металурга-2» (1:0), потім зіграли з полтавським «Стандартом» (0:0 – поле було слизьке, не дуже хороша гра). Дві гри провели, далі матчі зі «Скоруком» (1:3) і «Олімпією» (0:1). Там п'ять команд у групі, а виходять в наступний етап тільки дві. У нас не було обов'язкового завдання вийти із групи, тому що така погода і зараз важко, ми на полі майже не тренуємося. У Харкові в нас все замерзло, перепади температури від +6 до -8 і все покрилося кригою. Тож тільки коли дозволила погода, вийшли тренуватися на поле.

Але нічого, також зіграли товариські ігри з першоліговими клубами – «Металістом 1925» (1:1) і краматорським «Авангардом» (2:1). Відрадно, що ФК «Вовчанськ» цікавий суперникам зі професіональним статусом – ми вже неодноразово грали проти клубів із різних ліг.

Ну, а тепер на Харківщині проходить представницький турнір «Перша столиця». Зібрані досить сильні суперники, в тому числі з провідних клубів Аматорського чемпіонату України та недавніх учасників Кубка України серед любительських команд. Ми встигли зіграти з двома командами із Сумщини – 1:1 із охтирським «Нафтовиком» і 4:0 із ФК «Тростянець». Маємо намір отримати хорошу ігрову практику на цьому домашньому турнірі.

- Традиційно на гравців ФК «Вовчанськ» є великий попит – кожні півроку їх запрошують навіть професіональні клуби високого рівня. Чи вдалося зберегти той склад, який успішно зігрався під вашим керівництвом?

- Від нас пішли шість чоловік. Це захисники Тарадуда, Іщенко, Джаухар і Асєєв, півзахисник Тарасенко та нападник Гацько.

- А в які команди?

- Поки не по всіх відомо. Асєєв, наприклад, поїхав у друголіговий «Яруд» (Маріуполь), Тарасенко – в першоліговий «Кристал» (Херсон).

- Натомість яких футболістів шукаєте? Більш досвідчених чи молодих, харків'ян чи з інших міст?

- У нас практично всі гравці – місцеві, лише Тарадуда був приїжджим. Зараз до нас перейшов Сергій Борзенко, він сам із Харкова, відомий за виступами в клубі Favbet Ліги – ПФК «Львів». Ясна річ, це кваліфікований футболіст, на вік ми не дивимося, приємно, що хороший гравець поки вирішив залишитися у нас. Також Андрій Стрельников повернувся в нашу команду – він уже грав за ФК «Вовчанськ», потім їздив грати в Польщу, і от знову в нашій команді (минулого року грав за ФК «Богодухів»). Потім взяли одного хлопця з області – це Олег Воловик (його останній клуб – «Квадро» Первомайський). На цьому все – взяли трьох гравців.

ФК «Вовчанськ»: 1 місце Групи 3 на проміжному етапі

- Ваші гравці – лідери Чемпіонату ААФУ 2020/21 як за голами, так і за асистами. Маю на увазі Анвулі та Єрмошенка. Чи був предметний інтерес до них і до інших лідерів з боку команд вищих дивізіонів?

- Був інтерес як до одного, так і до іншого, але принаймні поки що вдалося їх зберегти. А там подивимося.

- А чи вдається команді зберегти головного тренера, адже була інформація, що вас запросили на посаду спортивного директора лідера Другої ліги – харківського «Металу»?

- Я там і є. Намагаємося враховувати, що є кілька команд у одній області, які грають на всеукраїнському рівні. Наразі мені вдається поєднувати роботу на двох посадах. До слова, я міг знову поїхати в Вірменію. Мелікян прийняв іншу команду, «Пюнік», і серйозно розглядалося питання, щоб поїхати до нього, але поки що я вирішив залишитися у Харкові.

- Далі доведеться розкривати секрети. Чому ФК «Вовчанськ» – лідер із солідним відривом, хоча в групі такі сильні команди як «Суми», «Тростянець», «Скорук»?

- Я ніколи не приховував, що найголовніше – це хороший колектив. У нас дуже дружна команда, на полі всі б'ються один за одного і це основне. Інші питання тактичного плану, що саме ми награємо та тренуємо – я вам не розкажу. Тому що це відбувається з урахуванням як наших внутрішніх моментів, так і специфіки кожної команди, з якою ми перетинаємося. Все залежить від суперника і під кожен матч будується гра, тому що в кожної команди я якісь бачення футболу. Інше – це в колективі.

- У вас у команді є вікові футболісти, дехто немало часу пропускав через травми. Зараз всі в строю та готові продовжувати виступи на своєму високому рівні?

- Травми є, це частина не тільки професіонального, а й аматорського футболу. Вік на всіх впливає, пошкодження часто трапляються, і зараз також. Тому нині під час підготовки є й травмовані футболісти та ті, хто пропускає матчі по різних причинах - будь це травми чи робочі моменти. У нас багато гравців працюють на, так би мовити, основних «поза футбольних» роботах і не завжди вдається зібрати оптимальні склади. Навіть був випадок – товариська гра з «Авангардом» – у нас поїхали 8 чоловік, а інших назбирали "по об'явах". Зібрали гравців на перегляді, ще когось, і 14 чоловік поїхали грати. В аматорському футболі є свої проблеми, в основному - те, що пов'язане з роботою. Футбол - це не основне їхнє місце роботи, тому по можливості вони намагаються десь відпроситися. Колись це виходить, а колись - ні.

ФК «Вовчанськ»: 1 місце Групи 3 на проміжному етапі

- Ще одна проблема для вашої технічної та швидкої команди - це стан поля у Вовчанську. На «Сонячному» і біжиться, і комбінується легше?

- Є така проблема. Намагаємося з нею боротися, але поки що місцева влада важко йде нам на зустріч, нема бажання допомагати в цих питаннях. Намагаємося реанімувати поле, воно стало помітно кращим у порівнянні з тим, що було раніше.

- ФК «Вовчанськ» подавав на атестацію в цьому сезоні? Є такі задуми?

- Ні, ми не подавали. Ви ж прекрасно знаєте, хто подав, нас у цьому списку немає. Доки у нас не з'явиться стадіон - ми навряд чи це зробимо. Футбол для чого? Для глядачів. У Вовчанську люблять команду і люди із задоволенням приходять на стадіон. Ми грали в Харкові на «Сонячному», дивилися, може, там з'являться глядачі. Але там є вже дві команди Першої і Другої ліги, тому більшість інтересу до цих команд, а до нашої тільки у Вовчанську, де ми збираємо повний стадіон, де у нас є свої власні вболівальники, для яких ФК «Вовчанськ» – це улюблена команда, що викликає повагу в футболістів і тренерів. У Харків нашим вболівальникам не завжди вдається приїжджати на ігри, поки важко з цим питанням. Ми намагаємося, може з часом і вийде знайти якийсь вихід. В ідеалі, звичайно, хотілося б грати для наших, вовчанських, вболівальників на хорошому стадіоні з гарним полем і трибунами. Є така мрія, побажання на майбутнє, прагнення.

Артур Валерко, SportArena.com

ФК «Вовчанськ»: 1 місце Групи 3 на проміжному етапіФК «Вовчанськ» (Харківська обл.)

• Рік заснування: 1992

• Клубні кольори: біло-сині

• Стадіон: Вовчанського агрегатного заводу (вміщує 300 глядачів)

• Керівництво та тренерський штаб

Президент: Панов Віталій Володимирович

Головний тренер: Березовчук Андрій Володимирович

Тренер: Комарницький Віталій Станіславович

Начальник команди: Аксьонов Геннадій Леонідович

Адміністратор: Іващенко Роман Вікторович

• Досягнення:

Чемпіон Харківської області 2018 та 2019 років, віце-чемпіон – 2017 року.

Фіналіст Кубка Харківської області 2017 року.

Володар Суперкубка Харківської області 2018 року.

• ФК «Вовчанськ» в інтернеті:

http://fcvolchansk.com/

https://www.facebook.com/ФК-Волчанск-1514078388636838/

• Статистика виступів клубу в ААФУ:

Рік

Місце

І

В

Н

П

М’ячі

О

Чемпіонат ААФУ

2019/20

2 (із 10)

18

13

3

2

38:11 (+27)

42

1/4

1

0

0

1

1:4 (–3)

0

Всього

19

13

3

3

39:15 (+24)

42

Кубок ААФУ

2018/19

фінал

12

7

2

3

25:7 (+18)

23

2020/21

1/4

6

2

3

1

4:2 (+2)

9

Всього

18

9

5

4

29:9 (+20)

32