Новини :: Чемпіонат ААФУ

Чемпіонат ААФУ

Фещук, Худобяк, Пилявський і 33 найкращих гравців чемпіонату України

Фещук, Худобяк, Пилявський і 33 найкращих гравців чемпіонату України

Артур Валерко, Sport Arena.

Воротарі

Група 1: Вертей Владислав • ОДЕК (Оржів)
8 матчів ‒ 5 пропущених м’ячів, 5 «сухих» матчів

ОДЕК після завершення виступів легендарного Кособуцького шукав воротаря – бували непогані молоді голкіпери, і зараз серед них розкрився Вертей. Вдало висмикнули його з теребовлянської Ниви – відіграв не без помарок, але на такому рівні, який для 22-річного голкіпера відкриває можливості прогресувати.

Група 2: Бірюк Валентин • Нафтовик (Охтирка)
9 матчів ‒ 6 пропущених м’ячів, 6 «сухих» матчів

40-річний ветеран допоміг Нафтовику вдало адаптуватися відразу ж після виходу на всеукраїнський рівень. Бірюк – не новачок у футболі, ще недавно був затребуваним в інших сильних команд Сумщини.

Група 1: Полтавцев Андрій • Мотор (Запоріжжя)
8 матчів ‒ 2 пропущених м’ячів, 6 «сухих» матчів

Пройшов школу Зорі, пограв у Другій лізі та за кордоном. У Моторі гучно заявив себе після того, як завершив виступи Олійник. В принципі, запорізький клуб у східній групі грає з таким запасом, що найменші показники пропущених м’ячів цілком логічні.

Праві захисники

Група 1: Рудич Валентин • Довбуш (Чернівці)
8 матчів ‒ 1 голи, 1 асисти

Виступав за Буковину та мав шанс проявити себе в запорізькому Металурзі. Володіє лідерськими якостями, вмінням підключитися на стандарти. Для Довбуша останнє безцінно – у команди нема яскравого, «штатного», бомбардира, тому саме захисники та півзахисники забивають більшість його м’ячів.

Група 2: Щедраков Павло • ФК Кудрівка
9 матчів

Ветерана та універсала поставимо праворуч, відзначаючи як високий спортивний гарт екс-гравця Десни та низки інших команд, так і прекрасний Кудрівки в обороні (всього чотири пропущених м’ячі – в трійці найкращих). Щедраков може зіграти на кількох позиціях (також у центрі захисту та півзахисту), а також володіє вольовими якостями й гарною рухливістю, як для гравця 36 років.

Група 3: Бірюк Вячеслав • Олімпія (Савинці)
9 матчів ‒ 2 асисти

Ще один гравець для кількох різних позицій. Зважаючи на те, що в Олімпії прокачані форварди, від його  проходів з подачами та прострілами багато що залежить для команди. При цьому Бірюк має поступово прокачувати ще й суто оборонні скілли, тому що савинецька команда належить до флангово гострих, і відпрацьовувати на бровці доводиться широко.

Центральні захисники

Група 1: Андрієшин Роман • Агрон (Великогаївська ОТГ)
9 матчів

Сім пропущених м’ячів у лідера західної групи – це, багато в чому, заслуга саме захисту. Відзначаємо найбільш стабільного та постійно зайнятого оборонця Агрону, адже Андрієшин лише раз був замінений наприкінці гри, інші матчі відіграв повністю та взяв участь у всіх іграх чемпіонату.

Група 2: Кінсон Рікардо • Єдність (Київ) / ЮКСА
8 матчів ‒ 2 голи

Цікавий за задатками гравець – високий, з сильним ударом і пасом на довгі та середні дистанції. Кінсон охоче використовує антропометрію для підключень на стандарти. Відзначимо, що грав 22-річний іспанець за скромні, молодіжні команди, тож все ще в нього попереду.

Група 3: Мізернюк Роман • Хлібороб (Нижні Торгаї)
8 матчів ‒ 2 голи

Досвідчений оборонець пограв навіть за професіональний МФК Миколаїв, а також низку інших клубів регіону південної України. Перейшовши в Хлібороб, зробив свій внесок у прийнятний дебют команди й допоміг їй не лише в захисті чи опорній зоні, а й результативними підключеннями до чужих воріт.

Центральні захисники

Група 1: Кадепський Юрій • ОДЕК (Оржів)
8 матчів ‒ 2 голи

Хороший дует із Мучаком, досить якісна гра за перше півріччя. Недарма ОДЕК на рівні лідера – всього сім пропущених м’ячів (найменше в Групі 1). Кадепський відзначається не лише непоступливістю в єдиноборствах, а й якісною пасовою роботою та вмінням підключитися на стандарти.

Група 2: Лапін Олександр • Нафтовик (Охтирка)
8 матчів ‒ 4 голи, 1 асисти

Один із тих гравців, які ще в Першій лізі ПФЛ пограли за колишній Нафтовик-Укрнафту. Зараз 25-річний універсал – серед лідерів і найдосвідченіших гравців нової охтирської команди. Впевнено клепає пенальті та інші стандарти, володіє непоганим пасом і грамотністю в грі.

Група 3: Місюра Євген • Мотор (Запоріжжя)
8 матчів ‒ 1 гол, 1 асист

Ще один універсал, автор дуже небанальних голів Мотору в 2021 році та людина, яка гідно підлатала захист, коли не могли грати попередні лідери на чолі з Пєсковим. Зараз запорізький гранд виграє третю групу з запасом, і Місюра – один із тих, хто повністю відповідає цьому загальнокомандному прогресу.

Ліві захисники

Група 1: Червонецький Тарас • Агрон (Великогаївська ОТГ)
8 матчів ‒ 3 голи, 4 асисти

Абсолютного флангового універсала ставимо в оборону, маючи на увазі, що Червонецький без помітних проблем зіграє і захисника, і півзахисника. Повернення цього гравця з шаленим ударом і вмінням пройти-подати з друголігового Епіцентру серйозно посилило Агрон.

Група 2: Чоботар Олег • Нива (Бузова)
7 матчів ‒ 2 голи

Всього чотири м’ячі пропустила Нива в своєму дебютному півріччі – це найкращий показник в Групі 2 та другий у чемпіонаті загалом. Ми дуже хотіли когось відзначити із групи захисту бузівської команди, але ті ж Пилявський, Скляренко, Таран грали рідше через ротацію між кількома турнірами, тому віддаємо належне Чоботару, який найбільш регулярно грав на всеукраїнському рівні в різних поєднаннях оборони.

Група 3: Бандурін Олексій • Мотор (Запоріжжя)
8 матчів ‒ 3 голи, 3 асисти

А от тут особливо цікавий 23-річний універсал. У класичному Дніпрі, школу якого пройшов, грав більше в півзахисті. А в Моторі досвідчений тренер Чанцев знайшов Бандуріну нове застосування – на флангах оборони. І тут виявилося, що Олексій спроможний надійно закривати фланг і постачати передачами Мелі, Новіка, Довбиша. А особливий скілл цього гравця – гарматний штрафний – не раз допомагав запоріжцям.

Центральні півзахисники

Група 1: Білик Валентин • Агрон (Великогаївська ОТГ)
9 матчів ‒ 4 голи, 1 асист

Технічний і винахідливий півзахисник урівноважує середню лінію лідера Групи 1 та допомагає краще себе реалізувати стрімким атакувальним гравцям. Білик – це історія про світлу футбольну голову та вміння як пробити, так і тонко підіграти. Може, безперечно, навіть більше, в свої 25 років ще може вчитися та розвиватися.

Група 2: Гребенюк Іван • Атлет (Київ)
8 матчів ‒ 5 голів, 2 асисти

Колись Гребенюк грав у Першій лізі за Суми, Верес, інші клуби та навіть викликався в молодіжну збірну України. Зараз же 26-річний різносторонній півзахисник повернувся в дорослу команду рідної ДЮСШ і є її беззаперечним конструктором гри. Іван і сам вміє здорово пробити, але найбільш ефективний саме в організації атак.

Група 3: Хуссін Тимофій • Металург-2 (Запоріжжя)
8 матчів ‒ 3 голи, 3 асисти

Хлопець пройшов школу МФК Миколаїв і встиг пограти в Другій лізі, найбільше ж розкрився саме в резервному складі запорізького Металурга. Той випадок, коли крок назад заради двох вперед – Хуссін проявив футбольний інтелект, удар і техніку, а також знайшов взаєморозуміння з товаришами по групі атаки.

Праві півзахисники

Група 1: Апанчук Андрій • ОДЕК (Оржів)
9 матчів ‒ 6 голів, 1 асист

Вінгер повернувся після спроби зачепитися в друголіговому Епіцентрі, і для ОДЕКа це однозначний плюс. Стрімкий фланговий півзахисник із школою Шахтаря грає на цьому рівні з запасом, дуже впевнено почувається в грі один в один і багато в чому компенсує давню проблему оржівців із забивними форвардами.

Група 2: Мряченко Іван • Нафтовик (Охтирка)
8 матчів ‒ 2 голи, 3 асисти

Він міг би грати в Другій лізі з ФК Вовчанськ, але віддав перевагу продовженню виступів серед аматорів. Для охтирського Нафтовика запрошення Мряченка та Покосенка – солідний плюс. Якщо потужний захисник значно посилив оборону, то стрімкий півзахисник додав команді креативу.

Група 3: Лобода Вадим • Зірка (Кропивницький)
7 матчів ‒ 6 голів

Зірка повернула в рідну область півзахисника, який не зачепився в Інгульці, а пізніше грав за Кремінь і черкаський Дніпро. Лобода віддячив хорошою результативністю й зробив посильний вклад у те, що кропивницька команда повернула собі боєздатність і перервала затяжну серію невдач цілком собі непоганими проміжними результатами.

Атакувальні півзахисники

Група 1: Фещук Максим • Фенікс (Підмонастир)
7 матчів ‒ 4 голи, 3 асисти

Віце-чемпіон Європи U21 2006 року, колишня зірка Карпат, який пограв також у трьох зарубіжних чемпіонатах. Але в чому професіоналізм гравця – 36-річний Фещук з таким же запалом і захватом бере участь в аматорських змаганнях і багато робить для того, щоб Фенікс після минулорічного Кубка ААФУ не менш успішно дебютував і в чемпіонаті.

Група 2: Зубашівський Володимир • ФК Кудрівка
8 матчів ‒ 7 голів, 2 асисти

В досвідченій команді з Чернігівщини він серед наймолодших, але при цьому технічний і винахідливий Зубашівський по-справжньому веде гру ФК Кудрівка. Корисний як при подачах стандартів, так і в фазі гри. Може віддати тонкий розрізний пас, а завдяки техніці та вмінню прорватися й сам забиває досить багато.

Група 3: Близнюк Володимир • Металург-2 (Запоріжжя)
8 матчів ‒ 6 голів, 1 асист

Прекрасний рік для Близнюка-молодшого – справжнього лідера резервного складу МФК Металург. Цей атакувальний хавбек уже пограв на професіональному рівні серед дорослих, але повернувся на рівень нижче й не прогадав. Зараз цей результативний і швидкісний гравець – справжній лідер швидко прогресуючої «двієчки» запорізького клубу.

Ліві півзахисники

Група 1: Кушецький Ігор • Ураган (Черніїв)
9 матчів ‒ 5 голів, 4 асисти

Кушецький колись мав великий шанс на професіональному рівні, непогано заявив про себе в ФК Тернопіль. Але, так склалося, що більшість кар’єри провів серед аматорів, не боявся опускатися до старт-апів, клубів-початківців. Ось і Урагану цей швидкісний вінгер, пенальтист і виконавець штрафних допомагає вдало дебютувати в Чемпіонаті ААФУ.

Група 2: Головатенко Андрій • Нива (Бузова)
6 матчів ‒ 4 голи, 3 асисти

Якщо в команді є Балацький, Коропецький, Зозуля, Сергієнко – ви завжди можете покладатися на різкість і стрімкість своїх атак. При жорсткій ротації в Ниві та грі на кілька фронтів серед кількох гідних відзначимо Головатенка, який робив різницю в матчах, у яких брав участь, і на класі, швидкості та техніці впевнено обігрував суперників один в один.

Група 3: Златьєв Злат • Металург-2 (Запоріжжя)
8 матчів ‒ 5 голів, 6 асистів

А ось топове відкриття – 19-річний стрімкий вінгер набив 11 очок за формулою «гол+пас», а головне – запам’ятався навдивовижу різкою, сміливою манерою гри. Будемо не здивовані, якщо перша клубна команда оперативно зреагує на стрімкий прогрес таких гравців Металурга-2, як Златьєв, Близнюк, Хуссін, Коваленко.

Нападники

Група 1: Гладкий Володимир • Юність (Верхня-Нижня Білка)
8 матчів ‒ 5 голів, 1 асист

Провідний бомбардир Юності має хорошу школу й пробував сили в Другій лізі (від Скали до Поділля) та за кордоном. Гладкий набив шикарну особисту статистику в офіційних матчах команди на обласному та всеукраїнському рівні, причому, в змаганнях ААФУ набрав форму, здається, якраз перед самою перервою – інакше ця «машина» на п’яти голах не зупинилася б.

Група 2: Волошин Назар • ФК Кудрівка
6 матчів ‒ 9 голів, 1 асист

Молодий форвард закінчив ту ж школу, що Андрій Ярмоленко. Пройшов дубль ФК Олександрія. Перезавантажився через обласні команди, і ось проводить найсильніший сезон на дорослому рівні. Волошин – це справжня зброя ФК Кудрівка. Досить технічний і хитрий форвард, який уміє забити з нічого та добре виконати в ситуації, коли це потрібно.

Група 3: Довбиш Віктор • Мотор (Запоріжжя)
8 матчів ‒ 5 голів, 2 асисти

Досвідчений Довбиш традиційно багато забивав, а ще тримав на собі лінію, коли травми та хвороби трішки підкоротили вибір тренерського штабу в атаці. Цей гравець добре почувається як на просторі, так і безпосередньо біля чужих воріт. Може зіграти як у дуеті нападників, так і з глибини чи на фланзі.

Нападники

Група 1: Панасюк Олег • Юність (Верхня-Нижня Білка)
9 матчів ‒ 7 голів, 1 асист

У одного з фаворитів Групи 1 та незмінного чемпіона Львівщини останніх років підібралася чудова група атаки. А найефективнішим поруч із Набізадою та Іванченком виявився саме Панасюк. Швидкісний гравець із розвинутим гольовим чуттям вміє вдало стартувати на розрізний пас і прорватися між захисниками. Додати б у реалізації – і взагалі все добре.

Група 2: Зозуля Андрій • Нива (Бузова)

9 матчів ‒ 5 голів, 3 асисти

Якщо на область головна зброя Ниви – це все-таки Сомов, то на всеукраїнському рівні атаку тягнув на собі Зозуля. Не найбільш габаритний форвард бере своє рухливістю, хитрістю, вмінням протиснутися навіть крізь щільне оточення. Чимало важливих голів Андрій записав на свій рахунок у 2021 році в Чемпіонаті та Кубку ААФУ, посприявши гарному виступу бузівської команди.

Група 3: Мелі Інерепарамовей Генрі • Мотор (Запоріжжя)

7 матчів ‒ 6 голів, 5 асистів

Нігерієць – один із найбільш витончених і естетичних гравців аматорського чемпіонату. Чудова техніка, вміння нестандартно завершити атаку, особливо – з лівої ноги. Голів у рейтинг найкращих Мелі завжди постачає з запасом. Бути б йому – заслужено – абсолютним №1 у списку бомбардирів і асистентів, але травми та хвороби трішки висмикнули Генрі в найкращій його формі.

Бонус: +3 гравців, яких ви знаєте, але, можливо, не чули, що вони в ААФУ

Пилявський Андрій • Нива (Бузова)

33-річний футболіст відбігав шість матчів за Ниву (при цьому враховуємо, що Бузова розділяла час між обласними та всеукраїнськими змаганнями, так що була природня, вимушена ротація). Колись Пилявський гучно заявив про себе в вінницькій Ниві, звідки був проданий у Маккабі (Хайфа). Пік кар’єри Андрія, спроможного зіграти центрбека й опорника, припав на Зорю, звідки він викликався в збірну України та пограв у єврокубках.

 

Андрій Пилявський

Худобяк Ігор • Ураган (Черніїв)

Це той Худобяк, якого Грозний прозвав «Халком». Останнім часом виступав у Карпатах (Галич) у Другій лізі. Після приходу в Ураган прямо під час сезону встиг забити два м’ячі, проте для такого хитрого, габаритного форварда це, безперечно, не межа можливостей.

Ярчук Дмитро • ВАСТ (Миколаїв)

У семи матчах забив чотири м’ячі – хоча сам центральний півзахисник. Володіє потужним ударом з лівої ноги, здорово виконує стандарти (звідси один асист і кілька перед-асистів). Колись подавав надії в Таврії, після чого запрошувався в португальську вищу лігу – Ешторіл. В свої 27 років за власним рівнем спокійно міг би грати не в останніх командах Першої ліги серед професіоналів.