Новини :: Чемпіонат ААФУ

Чемпіонат ААФУ

Факел (Липовець) - 4 місце в Групі 1

Факел (Липовець) - 4 місце в Групі 1

«За Факел ми грали з братами, зараз під моїм керівництвом – племінник»: Василь Чигур ‒ про команду з Вінничини

«Як живеш, командо?». На «УФ» ‒ серія матеріалів про життя вітчизняних футбольних клубів, і на черзі – розповідь про Факел (Липовець, Вінницька область).

Раніше впродовж трьох сезонів липовецький Факел змагався в турнірах під егідою ААФУ – на всеукраїнському аматорському рівні. Проте на кілька сезонів взяв паузу, щоб уже в 2022 році приєднатися до числа учасників Кубка України серед аматорів. 

Довідка «УФ»

Факел із Вінницької області – серед учасників західної Групи 1на четвертому місці, яке, нагадаємо, надає право кваліфікуватися в плей-офф змагань.

В ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол» головний тренер ФК Факел (Липовець, Вінницька область) Василь Чигур розповів про повернення клубу на всеукраїнський рівень і його історію, поділився думками про поточний чемпіонат і розповів, за що команда боротиметься навесні.

«Рівень чемпіонату України сподобався»

‒ Вперше з 2019 року Факел бере участь у змаганнях під егідою ААФУ. І як вам?

‒ Рівень сподобався. Можу впевнено говорити за нашу західну групу – ті команди, які зараз вище за нас у трійці найкращих, це колективи значно вищого рівня, ніж прийнято вважати аматорські змаганнях. Говоримо про Колос (Полонне, Хмельницька область), Агрон (Великогаївська ОТГ, Тернопільська область) та Скалу 1911 (Стрий, Львівська область). У складі цих клубів – гравці з досвідом виступів у професіональних змаганнях, досить досвідчені футболісти.

Та й загалом, якщо залишити за дужками аутсайдерів, усі інші команди – досить серйозного рівня. ЛСТМ – самобутня команда зі своїм стилем. ФК Куликів – цікавий суперник, багато молодих гравців. Варатик також недооцінювати не варто, ось і виходить, що не можна виходити й впевнено говорити, що ось вони – три очки. Група 1 досить рівна.

Факел (Липовець) - 4 місце в Групі 1

‒ Факел мав можливість планомірно підготуватися до всеукраїнських змагань, чи рішення про повернення в ААФУ визріло вже перед самим сезоном?

‒ Там так вийшло, що в обласних змаганнях ми залишилися невдоволеними суддівством. І наш президент Олександр Чигрин прийняв рішення, що краще ми будемо грати на всеукраїнському рівні. Тож, відповідаючи на ваше питання, ми не мали можливості провести збори чи селекцію, а виходили грати такими, якими ми є. В цьому були свої плюси (та ж зіграність), але й очевидні мінуси. Тому зараз відчуваємо потребу посилитися. 

‒ Поразка 0:5 на старті від дебютанта змагань Колоса з Хмельницької області – це якраз поєднання таких причин? Нестача часу на підготовку до конкретного суперника, дефіцит гравців із досвідом виступів на такому рівні?

‒ Напевно, так і є. У нас стоять окремо матчі з Колосом і Скалою 1911, в інших Факел всім давав бій і створював конкуренцію. 

«Наші футзалісти не будуть випадати з ігрового ритму навіть взимку»

‒ На обласному рівні за вас раніше грали ті ж півзахисник Васалатій (Арсенал-Київ), нападник Браславський (Нива Вінниця). Їх не змогли задіяти чи не захотіли? Взагалі, входить у плани перехопити найкращих гравців обласних змагань?

‒ Вони нам не по кишені (посміхається, ‒ прим. «УФ»). Дійсно, була така проблема, що не всіх гравців змогли задіяти. Хтось вибирає можливість грати суто по області, інші шукають менш напружені, в спортивному плані, виклики. Тож цінуємо тих гравців, хто є й готовий боротися проти сильних суперників, а не бігати по одному кругу. Крім Браславського, Васалатія, в нас ще були колишні гравці вінницької Ниви – ті ж Яськов, Коломієць.

‒ Загалом, яке завдання стоятиме перед Факелом у плані селекції: зберегти існуючих чи шукати нових гравців?

‒ Великих змін не хотілося б робити, проте 3-4 нових гравців хотіли б додати. Це мінімум. Ось у нас в області базується команда Універ-Динамо (Харків) – з її складу вже під час сезону ми дозаявили захисника Бринька та півзахисника Сивоконя. Якщо харків’яни продовжать перебувати на Вінниччині, взяли б ще кількох їхніх гравців, коли буде така можливість. 

‒ Як проведе зимовий період Факел? Плануєте якісь зимові турніри?

‒ Розумієте, в нашому складі багато футзалістів, а Вінниччина досить сильна в цьому виді спорту. Тож наші хлопці навіть не будуть випадати з ігрового ритму. Факел, у свою чергу, грає в зимовій першості нашого міста. Тут у нас також є свої принципові суперники, гратимуть наші найдосвідченіші гравці, в тому числі наш президент. 

«Майже всі гравці Факела – суто з Вінниччини»

‒ Футбольний клуб Факел із міста Липовець. Коли почалася його історія?

‒ Клуб засновано в 1984 році. Серед його засновників і перших гравців був Микола Любченко, який нині є начальником ФК Факел і директором нашої Липовецької ДЮСШ. Дуже вдячні нашому президенту – Олександрові Чигрину, який і сам на поле виходить, і підтримує весь цей час наш клуб. Адміністратор Ігор Ревацький багато робить, щоб Факел функціонував. І наша велика подяка нашій Липовецькій місцевій владі. Ми завжди граємо, пам’ятаючи, що представляємо своє місто.

Факел (Липовець) - 4 місце в Групі 1

‒ Знаємо, що в 2009-2011 роках ви також грали за Факел. А коли очолили команду як головний тренер?

‒ Два роки тому. А до цього більше як десять років тому почав працювати в нашій ДЮСШ. Серед моїх вихованців – півзахисник Роман Лісовик, який грав за львівські та галицькі Карпати. Сам я починав грати в футбол у Володимира Дмитровича Цебрія, грав під нападниками, в центрі півзахисту. Хочу, щоб мої вихованці також могли захищати честь липовецького футболу на всеукраїнському рівні. 

‒ Капітан команди Сергій Чигур ‒ ваш родич?

‒ Так, це мій племінник. А мої двоє старших братів також грали раніше за Факел. 

‒ У складі Факела – колишній півзахисник Динамо-2 та низки професіональних клубів Гемега, інші екс-гравці вінницької Ниви – як ті ж Когут, Загробський. Це все приїжджі, іногородні чи доморощені гравці?

‒ Скажімо так, окрім кількох гравців, запрошених з Універу-Динамо, всі інші в складі Факела – це вихованці футболу Вінницької області. Переважно навіть не з обласного центру, а з навколишніх міст – Томашполя, Погребища, Шаргорода. 

‒ Факел три роки не грав на всеукраїнському рівні. Що за цей час зроблено для футболу міста Липовець, чи покращувалася інфраструктура?

‒ Про це значно краще й більше може розповісти наш Микола Іванович Любченко. За останні роки дійсно стадіон у нас покращили. Придбали й встановили сучасне табло. Років два тому оновили місця для сидіння вболівальників. Є бажання покращити трав’яний покрив нашого газону – тому що пізно восени дається взнаки певна проблема з полем. Але все розуміємо, які в нас зараз часи, тож із вдячністю сприймаємо те, що маємо. 

‒ Ви посідаєте четверте місце, яке дозволяє пройти в наступний етап і позмагатися з найсильнішими суперниками, проте відрив у Факела невеликий. 

‒ Згоден. Вся боротьба попереду. Від третьої трійки ми вже відчутно відстали, особливо від лідерів. А позаду – досить непогані суперники, в яких є свій ігровий почерк. Дійсно, з нашої сторони було б амбітно говорити про перші три місця, але за четвірку хотіли б поборотися. А там – яке завдання поставить наш президент, по цьому й будемо орієнтуватися. Для нашого міста, для області грати на всеукраїнському рівні – це почесно й відповідально. Ми прекрасно пам’ятаємо, як Факел грав проти провідних команд України в попередніх сезонах. І зараз я вже говорив, що в аматорських змаганнях є напрочуд сильні команди. 

Факел (Липовець, Вінницька область)

 • Рік заснування: 1984
 • Клубні кольори: синьо-чорні
 • Стадіон: «Колос» м. Липовець (вміщує 500 глядачів)
 • Керівництво та тренерський штаб 
 • Президент: Чигрин Олександр Васильович
 • Начальник команди: Любченко Микола Іванович
 • Головний тренер: Чигур Василь Миколайович
 • Адміністратор: Ревацький Ігор Васильович

Досягнення: 

 • Чемпіон Вінницької області 2016 та 2021, срібний призер – 2017, бронзовий – 2018 та 2020 років.
 • Володар Кубка Вінницької області 2017 року, фіналіст – 2018 та 2022 років.
 • Володар Суперкубка Вінницької області 2017 року.

Статистика виступів клубу в ААФУ

Рік

Місце

І

В

Н

П

М’ячі

О

Чемпіонат ААФУ

2017/18

3 (із 8)

14

6

5

3

28:15 (+13)

23

Всього

 

14

6

5

3

28:15 (+13)

23

Кубок ААФУ

2016/17

1/16

2

0

1

1

0:2 (‒2)

0

2017/18

1/4

6

2

1

3

10:14 (‒4)

7

2018/19

1/4

6

2

1

3

4:10 (‒6)

7

Всього

 

14

4

3

7

14:26 (‒12)

14

Група 1 чемпіонату України серед аматорів 2022/23

М

 

Команда

І

В

Н

П

Голи

О

1

Колос (Полонне, Хмельницька обл.)

8

6

2

0

21:4

20

2

Агрон (Великогаївська ОТГ, Тернопільська обл.)

7

5

1

1

11:5

16

3

↑1

Скала 1911 (Стрий, Львівська обл.)

6

4

1

1

24:2

13

4

↓1

Факел (Липовець, Вінницька обл.)

7

3

0

4

14:21

9

5

↑1

ФК Куликів (Львівська обл.)

7

2

1

4

13:15

7

6

↓1

Луцьксантехмонтаж №536 (Луцьк)

7

2

1

4

16:11

7

7

Варатик (Коломия, Івано-Франківська обл.)

8

0

0

8

6:47

0