Новини :: Чемпіонат ААФУ

Чемпіонат ААФУ

ФК Куликів - 5 місце в Групі 1

ФК Куликів - 5 місце в Групі 1

«Зібрали однокласників 10 років тому й довели їх до дорослого футболу»: головний тренер ФК Куликів Михайло Хоптовий

«Як живеш, командо?». На «УФ» ‒ серія матеріалів про життя вітчизняних футбольних клубів, і на черзі – розповідь про ФК Куликів (Львівська область).

Артур Валерко.

Це, до певної міри, унікальний футбольний проект. Ще рік тому ФК Куликів мав досить дорослий склад із ветеранами, які пограли на вищому рівні. Команда навіть лідирувала в такому сильному регіональному турнірі, як львівська Прем’єр-ліга, була четвертою за підсумками позаминулорічного чемпіонату.

Проте керівництво клубу зважилося на рішучий крок: значно омолодивши ФК Куликів, основу команди створили на одній віковій категорії, доручивши тренувати його фахівцям, які збирали цих юнаків зі шкільного віку й біля десяти років вели їх до виходу на всеукраїнський дорослий рівень.  

Довідка «УФ»

ФК Куликів (Львівська область) – на п’ятому місці західної Групи 2, всього на два очка відстаючи від зони плей-офф.

В ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол» старший тренер ФК Куликів Михайло Хоптовий розповів про наймолодшого за середнім віком гравців учасника чемпіонату України з футболу серед аматорів сезону 2022/23.

ФК Куликів - 5 місце в Групі 1
Михайло Хоптовий

«Одним футбольним поколінням пройшли із дитячих змагань на всеукраїнський рівень»

‒ До якогось моменту ФК Куликів розвивався традиційно для аматорських футбольних клубів. А коли розпочався проект із омолодженням складу?

‒ Свого часу я зібрав хлопців у футбольній групі дітей. Володимир Тимчишин, відомий на Тернопільщині футбольний меценат, взяв на себе опіку над цими хлопцями. Так з’явилася наша команда – ми пройшли разом від дитячо-юнацького футболу до дорослого всеукраїнського рівня. Володимир Іванович забезпечив нам можливість для навчально-тренувальної роботи під його наглядом і за його фінансування, підтримав хлопців, допомагав їм грати й тренуватися, тому що дехто доїжджав на заняття, хтось потребував допомоги з поселенням.

Набирав я хлопців 2004 р.н. років десять тому, за цей час вони встигли пограти на всіх місцевих і всеукраїнських турнірах для своєї вікової категорії, а також виграли Першість ДЮФЛ України U-17. На шляху до цього небувалого для нашої області турніру Надія (Копичинці) зустрічалася в стикових матчах із львівським Рухом. На ці пам’ятні матчі я запросив президента ФК Куликів Мирона Остапчака. Мирон Михайлович високо оцінив рівень технічно-тактичної майстерності наших юних футболістів і навіть приїхав до нас у Тернопільську область на матч-відповідь.

У підсумку Володимир Тимчишин і Мирон Остапчак дійшли згоди, і наша команда практично в повному складі перейшла в ФК Куликів. Мирон Михайлович допоміг хлопцям з організацією тренувального процесу та навчанням. Наші юні футболісти влаштувалися в навчальні заклади Львова, там і проживають, щоб ближче на навчання. А тренування ФК Куликів проходять повністю в цьому містечку, тому що Мирон Остапчак із своїми однодумцями створив тут відповідні умови. Є ігрове та тренувальне поле, працювати можна добре, ну а змагальний рівень, на який ми потрапили, це взагалі мрія для юних футболістів.

‒ До слова, як вийшло, що ваші підопічні так швидко подолали рубіж між юнацьким і дорослим футболом?

‒ Ми прибули в ФК Куликів посеред 2021 року й уже в Кубку області грали за цю команду, хоча спершу планувалося, що ми будемо юнацьким складом клубу. Мирон Остапчак поставив перед нами завдання підготувати майстерних футболістів, отже, зараз ми працюємо над розвитком футболістів, не акцентуючи на результаті.

‒ Тож завдання – суто внутрішньоклубні?

‒ Ні, звичайно, турнірні завдання ніхто не знімає. Ви знаєте, що чемпіонат Львівщини проходить за новою формулою – ми хотіли вийти з групи, проте рівень змагань у цій області напрочуд високий, і більш досвідченіші колективи пробилися в вирішальні стадії змагань. Зате досвід, здобутий в протистоянні з колишніми гравцями УПЛ і збірних України, дозволив нам дещо впевненіше дебютувати на всеукраїнському рівні. У нас навіть не таке велике відставання від зони стикових матчів (всього лише два очки різниці).

Як каже Мирон Михайлович, головне – щоб рік за роком футболісти прогресували. Завдання будемо виконувати, працюючи над розвитком гравців.

‒ Унікальна ситуація – майже всі гравці команди та їхні тренери пройшли разом шлях із дитячого футболу. А хто у вас у складі із, скажімо так, «чужинців»?

‒ 36-річний воротар Андрій Жезло (він у нас виконує функції тренера воротарів), а також ще кілька юних гравців. Середній вік нашої команди – 18 років. Ми – наймолодші в змаганнях під егідою ААФУ.

‒ Як дався вашим юним підопічним перехід на дорослий всеукраїнський рівень?

‒ Нам пощастило, що у Львівській області серйозні суперники. Ми зустрічалися з такими суперниками, як Юність чи Фенікс. Уже знали й розуміли, який рівень протистояння на нас очікує. І все одно, звичайно, були свої труднощі. Наприклад, двоє хлопців зазнали травм «хрестів». Деякі юнаки через війну змушені були виїхати за межі України зі своїми родинами. Поки подолали труднощі оновлення, то закінчували осінню частину чемпіонату вже більш-менш нормально.

На весну дивимося з робочим оптимізмом, хоча б тому, що за календарем тільки двічі зіграли восени вдома, а всі інші матчі – на виїзді. Відповідно, в другому колі у нас більшість матчів вдома і тільки один виїзд.

ФК Куликів - 5 місце в Групі 1

«На благодійному матчі з зірками футболу Тернопільщини побувало багато вболівальників»

‒ Після тривалої паузи після початку повномасштабної фази війни ваша команда відкривала футбольний сезон незвичайним товариським матчем. Як виникла ідея зіграти зі збірною футбольних зірок Тернопільщини?

‒ На той час дійсно були тільки товариські, виставкові матчі. От ми й вирішили прибути на нашу малу батьківщину, Копичинці, й зіграти благодійну зустріч проти головних зірок нашої рідної області. Для наших краян у складні для України часи це була відрада – я не пригадаю, коли у нас ще збиралося стільки глядачів…

ФК Куликів гідно виглядав на фоні збірної Тернопільщини, хоча в її складі були навіть гравці Ниви, з Першої ліги. Ми виграли, здається, 2:0. Команда була на ходу. Навіть дещо жаль, що в тому вигляді не змогли зіграти в чемпіонаті України серед аматорів – як я говорив, у нас надалі були деякі кадрові втрати.

‒ Яким вам видався рівень чемпіонату України серед аматорів?

‒ Тут я вкотре подякую президенту нашого футбольного клубу Мирону Остапчаку. Не кожен би відважився виставити склад, у якому гравцям по 16-17 років, на такого рівня змагання. Дійсно, тут є такі команди, як Колос, Скала 1911 чи Агрон – двох думок бути не може, це сильні суперники, які не загубилися б і в Другій лізі.

Мене радує, як хлопці виглядали на фоні таких команд. Ми виправдали довіру нашого клубу й не мали матчів, які ФК Куликів провалив би без бою. Звісно, відчувається, що нашим хлопцям десь не вистачає спокою – але це з часом прийде. Головне, як казав наш президент, зростати й прогресувати рік за роком.

‒ Як будете готуватися до весняної частини сезону?

‒ 25 січня збираємося розпочинати підготовку до змагань ЛАФ і ААФУ. 28-го числа стартує Меморіал Ернеста Юста – шанований турнір із своєю тривалою історією. Минулого року на нього заявилося майже 70 команд – це говорить саме за себе. Ну, а на 4 лютого у нас є домовленість про товариський матч із першою клубною командою учасників Першої ліги ПФЛ – львівськими Карпатами.

‒ Нечасто таке буває, щоб на всеукраїнському рівні команда зібрала вчорашніх однокласників і планово їх готувала. Чи є інтерес до ФК Куликів з боку тренерів якщо не юнацької збірної України, то студентської збірної?

‒ Запрошень нашому клубу поки не надходило, якщо такі будуть – звичайно, будемо відпускати гравців, бо це честь для ФК Куликів. Але вже наші вихованці потрапили в символічну збірну першого півріччя 2022/23 змагань ААФУ, і були дзвінки від представників професіональних клубів, які цікавилися ігровими та людськими якостями наших гравців.

‒ Не переживаєте, чи вдасться зберегти склад?

‒ Не переживаю, тому що наших хлопців все влаштовує в ФК Куликів, вони розуміють, який шанс себе проявити їм надано. Ну, а коли гравці будуть готові до такого переходу, ми їх всіляко підтримаємо – тому що це також частина стратегії розвитку клубу: готувати майстрів до змагань вищого рівня.

До того ж, Мирон Остапчак нас постійно мотивує до нових звершень. На недавній зустрічі з президентом клубу було прийняте рішення про запрошення 3-4 більш досвідчених гравців у кожну лінію, а також запрошення 6-8 молодих гравців на перегляд. Великі слова вдячності від мене цим двом меценатам – Тимчишину та Остапчаку, які допомогли нам втілити в життя мрію, тому що рідко таке трапляється, щоб однокласники разом переходили в дорослий футбол і могли працювати пліч-о-пліч десять років. А це неправильно, що таке нечасто відбувається! Тому що, коли ти багато років працюєш, можеш втілити в вихованцях якісь серйозні задуми, а у нас футболу дають вкрай мало часу. На жаль.

І, звичайно, слова вдячності ЗСУ, нашим захисникам – за те, що ми можемо займатися кожен своєю професією в цей страшний час.

ФК Куликів (Львівська область)

ФК Куликів - 5 місце в Групі 1Рік заснування: 2008

Клубні кольори: жовто-зелені

Стадіон: «Арена Куликів» (вміщує 650 глядачів)

• Керівництво та тренерський штаб

Президент клубу: Остапчак Мирон Михайлович

Спортивний директор: Дуткевич Володимир Зіновійович

Старший тренер: Хоптовий Михайло Зеновійович

Головний тренер: Хоптовий Андрій Михайлович

Адміністратор: Андрушко Андрій Ярославович

Прес-аташе: Вантух Микола Миколайович

Лікар: Шебела Назар Михайлович

Масажист: Стельмах Назар Михайлович

• Досягнення:

Чемпіон Львівської області 2011 року.

Бронзовий призер чемпіонату Львівської області 2012 року.

Володар Суперкубку Львівської області 2011 року.

Переможець Вищої ліги чемпіонату Львівської області 2010 року.

Переможець Другої ліги першості ЛОО ФСТ «Колос» 2008 року.

Переможець міжнародного турніру «Кубок ФФЛ» 2010 року.

Володар Кубка ЛОО ФСТ «Колос» «Весна» 2009 року.

Фіналіст Кубка Львівської області 2011 року.

Фіналіст Кубка до ювілею ФФЛ 2010 року.

Фіналіст «Меморіалу Ернеста Юста» 2010, 2011 років.

Фіналіст Кубка ЛОО ФСТ «Колос» «Осінь» 2008 року.

Півфіналіст Кубка Львівської області 2012, 2013 років.

Півфіналіст «Меморіалу Ернеста Юста» 2012, 2021 років.

Півфіналіст «Кубка Федерації» 2013 року.

ФК Куликів у інтернеті:

- Аккаунт в Facebook: www.facebook.com/groups/2978425205568854

• Статистика виступів клубу в ААФУ:

Рік

Місце

І

В

Н

П

М’ячі

О

Чемпіонат ААФУ

2022/23

5 (із 7)

7

2

1

4

13:15 (‒2)

7

Всього

7

2

1

4

13:15 (‒2)

7

Кубок ААФУ

2021/22

1/16

2

1

0

1

6:6 (-0-)

3

Всього

2

1

0

1

6:6 (-0-)

3

 

• Група 1 чемпіонату України серед аматорів 2022/23:

М

Команда

І

В

Н

П

Голи

О

1

Колос (Полонне, Хмельницька обл.)

8

6

2

0

21:4

20

2

Агрон (Великогаївська ОТГ, Тернопільська обл.)

7

5

1

1

11:5

16

3

↑1

Скала 1911 (Стрий, Львівська обл.)

6

4

1

1

24:2

13

4

↓1

Факел (Липовець, Вінницька обл.)

7

3

0

4

14:21

9

5

↑1

ФК Куликів (Львівська обл.)

7

2

1

4

13:15

7

6

↓1

Луцьксантехмонтаж №536 (Луцьк)

7

2

1

4

16:11

7

7

Варатик (Коломия, Івано-Франківська обл.)

8

0

0

8

6:47

0