Новини :: Чемпіонат ААФУ

Чемпіонат ААФУ

Колос (Полонне) - 1 місце в Групі 1

Колос (Полонне) - 1 місце в Групі 1

«Те, що новачки в лідерах ААФУ, не свідчить про слабкість ліги»: головний тренер ФК Колос Сергій Бадрак

«Як живеш, командо?». На «УФ» ‒ серія матеріалів про життя вітчизняних футбольних клубів, і на черзі – розповідь про Колос (Полонне, Хмельницька область).

На старті сезону 2022/23 Колос із Хмельниччини виділявся кількома обставинами: сильним за іменами складом, статусом абсолютного дебютанта змагань і званням найкращої команди своєї області. Як виявилося, клуб із Полонного зміг підтвердити свій клас і на всеукраїнському рівні – наразі це лідер західної групи та один із фаворитів сезону, в який входив новачком.  

Довідка «УФ»

Колос (Полонне, Хмельницька область) – на першому місці західної Групи 1.

В ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол» головний тренер ФК Колос (Полонне, Хмельницька область) Сергій Бадрак розповів про яскравий дебют його команди на всеукраїнському рівні.

«Спершу не думали про лідерство, а приглядалися, який там рівень в ААФУ»

‒ Коли перед стартом на новому рівні оцінювали свої шанси та ставили завдання, могли б повірити, що буде зимувати на першому місці?

‒ Звичайно, мрії та бажання у нас були великі, задля цього ми посилювалися досвідченими футболістами та старанно готувалися до дебюту в чемпіонаті України. Та, якщо відповідати на ваше питання, ми вперше брали участь у змаганнях ААФУ, це всього другий рік існування нашого клубу, тож ми для початку хотіли побачити, що ми можемо зробити на цьому рівні. Раді, що вийшло непогано показати нашу команду, Колос гідно виглядав навіть поряд із сильними суперниками.

‒ Ваша команда в першому ж сезоні стала чемпіоном області, після чого укомплектувалася низкою новачків. Зважаючи на паузу, пов’язану з початком повномасштабних військових дій, у Колоса був час, щоб награти своїх дебютантів?

‒ Дійсно, команда суттєво обновилася порівняно з попереднім сезоном і можливостей награти цей склад не мала – навесні футболу не було, грали деякі благодійні матчі, та в іншому складі. Регулярні змагання відновлювалися вже в другій половині року, тож ми запрошували досвідчених новачків уже під чемпіонат, і хлопці вливалися в команду «з коліс». Але ми запрошували досвідчених гравців, які пограли на вищому рівні. Так що сподівалися, що вони швидко адаптуються й знайдуть себе в Колосі. У підсумку ми всі знайшли спільну мову, вони нас посилили завдяки своєму досвіду. А колектив у Колоса дружний, і як місцеві, так і приїжджі, як молодші, так і старші – всі роблять спільну справу.

‒ Після обласних змагань – відразу в лідери всеукраїнських. Це не погано свідчить про рівень чемпіонату, чи тут більше заслуга Колоса?

‒ Рівень чемпіонату України серед аматорів дуже хороший. Незважаючи на труднощі воєнного часу, клуби залучили сильних гравців. Видно, що команди готувалися до сезону. Є багато цікавих команд, і навіть ті, хто вперше грає в ААФУ, це боєздатні учасники змагань. Є й такі, хто покладається на молодих гравців – і це теж непрості суперники. Всі матчі бойові. Не завжди результат відповідає перебігу подій на полі – наша команда, якщо чесно, теж деякі вигравала не без везіння.

Тому я б не говорив, що рівень турніру слабкий, якщо новачки в лідерах. Треба дивитися, які це новачки. Я ознайомився зі складами всіх команд, в тому числі й іншої групи, і там колишні гравці збірних, учасники УПЛ, відомі футболісти. На сьогодні це змагання, в яких навіть досвідченим учасникам є чому повчитися.

‒ Майже всі матчі першого кола Колос провів вдома. Нема остраху другого кола, де, в тому числі проти прямих конкурентів, ви зіграєте на виїзді?

‒ Той рівень, який ми показували, дає надію, що ми справимося. Навпаки, як показали матчі з Агроном, ми їх на виїзді обіграли, а вдома – не змогли, і так само вдома втратили очки зі Скалою 1911. Гості проти нас закриваються, на чужих полях часто якісний газон, фактор домашнього поля нівельований через відсутність вболівальників – отже, на виїзді у нас теж хороші шанси.

‒ Колос у безпрограшній серії. Статистика не тисне?

‒ У кожному матчі ми просто виходимо й граємо на перемогу. Розуміємо, що будь-які серії колись закінчуються, головне – виконувати свої турнірні завдання.

Колос (Полонне) - 1 місце в Групі 1

«Наш земляк із Полонного став чемпіоном світу»

‒ Награний восени склад вдасться зберегти?

‒ Зміни великими у нас не будуть. Команда Колос наразі збалансована. Будуть хіба що точкові рокіровки – десь треба посилити, десь гравці не витримали конкуренцію. У нас на початку сезону в запасі було кілька футболістів, які пару раз вийшли на заміну чи й взагалі не зіграли в чемпіонаті України. Їх уже в складі нема. А «глибина» складу повинна бути, так що є вже певні домовленості та напрацювання щодо посилення.

‒ Де збираєтеся проводити збори?

‒ Зараз такий час, що важко щось планувати. Найближчим часом проведемо зустріч з керівництвом клубу й визначимося, де й коли попрацюємо, чи в якихось зимових турнірах зіграємо. Загалом, за нашим планом Колос почне роботу в кінці лютого – на початку березня.

‒ Як Колос пережив свій успіх? Адже після золотих медалей чемпіонату області ви йдете на першому місці чемпіонату України…

‒ Може, ми трішки й здивовані, але, починаючи з президента й закінчуючи всіма нашими гравцями й співробітниками, всі добре попрацювали на цей результат. Кожен у Колосі виконує свої функції. Руслан Скримський, президент ФК Колос і успішний підприємець, землероб, вчить нас робити правильний кадровий добір. Ми старалися брати гравців, які роблять нас сильнішими – і я радий, що в цьому ми рідко помилялися. А Руслан Францович усі свої обіцянки виконує, тож і гравці дорожать своїм місцем у Колосі.

Окремо хочу сказати спасибі Віталію Володимировичу Костишину – це не секрет, поки ФК Поділля (Хмельницький) на паузі в професіональних змаганнях, цей авторитетний футболіст і тренер допомагав нам як консультант і зробив великий внесок в успіхи Колоса. Також дуже дякую моєму помічнику, тренеру з фізичної підготовки Олександру Володимировичу Дзюбчику.

‒ Ви потрапили в п’ятірку найкращих тренерів аматорського футболу України за версією Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу та зібрали вже немало медалей і трофеїв. А як починали свій шлях у футболі та де встигли пограти?

‒ Я грав на позиції захисника, починав ще в чемпіонаті Івано-Франківщини, де навчався, пізніше пограв за різні команди Хмельницької, Рівненської, Житомирської, Львівської областей. Немало грав за ФК Полонне, ФК Полонь у нашому місті, грав і тренував ветеранську команду Папірник (смт. Понінка) тут у нас в області. 2019 рік – у нас було перше місце, 2020-й – друге, 2021-й – третє. А в 2016 році я починав тренерську роботу в Полонь, з якою ми виграли першість Хмельницької області (Перша ліга).

Колос (Полонне) для мене – перша команда такого, всеукраїнського, рівня. Я дуже багато чого навчився, тут працюючи, і радий, що дещо виходить. Звісно, я не порівнюю себе з деякими фахівцями, які є в ААФУ – хто працював в УПЛ, грав в УПЛ і збірних. Але я вдячний долі, що маю таку цікаву команду і можу реалізувати якісь свої задуми як тренер.

‒ У вас у команді стало багато іногородніх гравців, але вистачає й місцевих – тих, хто грав ще на обласному рівні. А хто ваші краяни в великому футболі? Ким особливо гордиться місто Полонне?

‒ Наш земляк став чемпіоном світу U-20 у складі збірної України під керівництвом Петракова. Це воротар Влад Кучерук, який зараз підписав контракт із луганською Зорею. Ми дуже гордимося всіма нашими гравцями, хто грав в УПЛ, у Першій-Другій лігах. Всі вони – наші. Ось коли Кучерук не мав команди, він з нами тренувався. Завжди раді наших хлопців бачити й готові їх прийняти, дати пограти, якщо їм потрібна буде ігрова практика.

Артур Валерко.

Колос (Полонне) - 1 місце в Групі 1

Колос (Полонне, Хмельницька область)

Колос (Полонне) - 1 місце в Групі 1Рік заснування: 2021

Клубні кольори: блакитно-жовті

Стадіон: «Полонь» м. Полонне (вміщує 2000 глядачів)

• Керівництво та тренерський штаб

Президент: Скримський Руслан Францович

Головний тренер: Бадрак Сергій Оліянович

Тренер: Дзюбчик Олександр Володимирович

Директор стадіону: Бадрак Сергій Оліянович

Досягнення:

Чемпіон Хмельницької області 2021 року, віце-чемпіон – 2022-го.

Володар Кубка Хмельницької області “Пам’яті Героїв України” 2022 року.

• Статистика виступів клубу в ААФУ:

Рік

Місце

І

В

Н

П

М’ячі

О

Чемпіонат ААФУ

2022/23

1 (із 7)

8

6

2

0

21:4 (+17)

20

Всього

8

6

2

0

21:4 (+17)

20

Кубок ААФУ

Не грали

 

• Група 1 чемпіонату України серед аматорів 2022/23:

М

Команда

І

В

Н

П

Голи

О

1

Колос (Полонне, Хмельницька обл.)

8

6

2

0

21:4

20

2

Агрон (Великогаївська ОТГ, Тернопільська обл.)

7

5

1

1

11:5

16

3

↑1

Скала 1911 (Стрий, Львівська обл.)

6

4

1

1

24:2

13

4

↓1

Факел (Липовець, Вінницька обл.)

7

3

0

4

14:21

9

5

↑1

ФК Куликів (Львівська обл.)

7

2

1

4

13:15

7

6

↓1

Луцьксантехмонтаж №536 (Луцьк)

7

2

1

4

16:11

7

7

Варатик (Коломия, Івано-Франківська обл.)

8

0

0

8

6:47

0