Новини :: Чемпіонат ААФУ

Чемпіонат ААФУ

Дружба (Мирівка) - 1 місце в Групі 2

Дружба (Мирівка) - 1 місце в Групі 2

«Дружба планує розвиватись у професійному напрямку»: найкращий тренер аматорського футболу 2022 року

«Як живеш, командо?». На «УФ» ‒ серія матеріалів про життя вітчизняних футбольних клубів, і на черзі – розповідь про ФК Дружба (Мирівка).

Артур Валерко.

Минулого сезону Дружба стала сенсацією Кубка України серед аматорів, пробившись до вирішальних матчів – там, якби не початок повномасштабної фази війни, команда із Київської області мала б зіграти у півфіналі проти ФК Миколаїв із Львівщини. Проте, як виявилося, це була не випадковість, а сама Дружба – ніяк не «каліф на годину». Цього сезону команда не лише повторила своє досягнення в Кубку ААФУ, а й блискуче дебютувала в чемпіонаті України серед аматорів, очоливши східну Групу 2.

Довідка «УФ»

Дружба (Мирівка) – на 1 місці східної Групи 2, йдучи в зоні плей-офф.

В ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол» головний тренер ФК Дружба (Мирівка) Дмитро Чирикал розповів про лідерство команди в усіх турнірах.

«Не очікував, що стану Тренером року»

‒ Почнемо з визнання. Отже, об'єднання тренерів визнало вас найкращим тренером 2022 року в аматорському футболі. Очікували? Згодні?

‒ Не очікував. Взагалі був приємно вражений, коли мене в телефонному режимі особисто привітав Микола Петрович Павлов. Визнанням завдячую всій команді Дружба: починаючи від президента клубу, помічників, гравців та закінчуючи адмінкорпусом.

‒ Як у команді привітали вас із визнанням?

‒ В команді привітали традиційним коридором.

‒ До речі, в обласному футболі Дружба встигла здобути індивідуальні номінації?

‒ З приводу номінацій: в 2020 року найкращим гравцем Першості Київської області визнано Кирила Козлова, в 2021 році в Чемпіонаті Київської області - Микиту Романова (найкращим воротарем), Тимофія Листопад (найкращим півзахисником).

‒ 2022 рік для Дружби – яким він був? Які ваші успіхи в обласних і всеукраїнських змаганнях?

‒ 2022 рік для команди Дружба розпочався виступами на Меморіалі Макарова, де в фіналі ми поступились учаснику Другої ліги ПФЛ України ‒ команді Чайка (с. Петропавлівська Борщагівка). Потім розпочався ще один турнір під егідою КОАФ Меморіал Щанова, де ми зіграли три гри і… розпочалась війна.

Після звільнення ЗСУ Київської області від окупантів наша команда зібралась в середні травня та брала участь в благодійних турнірах та іграх на підтримку ЗСУ. В обласних та всеукраїнських змаганнях пройшла тільки перша частина, готуємось до другої.

«Плануємо посилення в кожну ланку»

‒ Дружба ‒ півфіналіст Меморіал Макарова 2023 року, і це не єдиний виставковий турнір, у якому ви заявлені. Які загалом плани на зимову перерву в Дружби? Які завдання ставите на зимові турніри і в яких ще маєте взяти участь?

‒ Завдання – не стільки турнірні, як командні: добре підготуватись до весняної частини змагань. І все-таки в кожному турнірі ставимо максимальні задачі. Беремо зараз участь у новому турнірі ‒ це відкритий Зимовий Кубок ПФЛ. Тут також досить цікаво, багато нових для нас суперників. Постараємося гідно себе проявити й переглянути потенційних новачків.

‒ Наскільки вдається зберегти склад, награний восени?

‒ Декілька гравців залишило нашу команду. Серед них ‒ захисник Сергій Біневський, півзахисники Олександр Смітюх та Анатолій Кучинський, нападник Дмитро Козьбан.

‒ На які позиції посилення шукаєте?

‒ Плануємо посилення в кожну ланку.

‒ Як взагалі формувався нинішній склад Дружби? Хто ті гравці, які першими повірили в серйозність і перспективність проекту?

‒ Склад формувався ще 2020 році, коли Дружба вперше почала приймати участь у змаганнях під егідою КОАФ. З тих гравців, які залишились із першого складу: Максим Головко, Кирило Козлов, Владислав Сотник, Максим Куба, Микита Романов.

«На Дружбу і восени налаштовувались всі команди»

Дружба (Мирівка) - 1 місце в Групі 2
Дмитро Чирикал

‒ Дружба – лідер на проміжному етапі всіх турнірів, у яких бере участь. Як вдалося цього досягти й чи не боїтеся, що навесні буде зовсім інше ставлення до вас як до фаворита?

‒ Прагнемо більшого, над цим і працюємо. На Дружбу і восени налаштовувались всі команди.

‒ Ваші враження від чемпіонату України серед аматорів? Що скажете про рівень, конкуренцію, організацію?

‒ Для нас це перший досвід на такому рівні. Цікаво, досить серйозний рівень.

‒ Другий рік поспіль Дружба пробивається у весняну стадію Кубка України серед аматорів. Порівнявши ваш кубковий шлях, в якому з сезонів було важче?

‒ І в 2021 році, і в 2022 році було нелегко. Кубок є кубок, в цьому змаганні слабких команд немає.

‒ Що вже знаєте про свого наступного суперника та чи подобається жереб?

‒ Фазенда ‒ одна з найкращих команд в Чернівецькій області. Подолала низку етапів в розіграші Кубку України серед аматорів 2022/23, в яких перемогла дуже сильні аматорські колективи. Сітка розіграшу Кубку була розписана заздалегідь, тому розуміли, з ким можемо грати.

«Окрім футболу на великому полі, маю досвід виступів у футзалі, пляжному футболі»

‒ Які плани щодо розвитку клубу? До яких висот прагнете? (зокрема, запитуємо про професіональний рівень)

‒ Наприкінці 2022 року офіційно зареєстрували клуб Дружба. Так, можу підтвердити вашу інформацію. Плануємо розвиватись в професійному напрямку.

‒ Чи плануєте розвивати інфраструктуру, створювати другу команду, працювати з молоддю?

‒ Завдяки президенту клубу Олександру Васильовичу Онищенку, на стадіоні в м.Кагарлик відновлено трав`яне покриття, зроблено автоматичний полив поля, реконструйовані трибуни та роздягальні. Причому, на цьому не зупиняємось. З приводу молоді, то президент клубу завжди допомагав ДЮСШ м.Кагарлик, яка з 2023 року буде мати назву ДЮСШ-Дружба.

‒ Розкажіть про спонсорів і засновників клубу.

‒ Засновником так і спонсором клубу є керівник Всеукраїнського охоронного холдингу Олександр Васильович Онищенко, який очолює підприємство майже 15 років. Завдяки успішному налагодженню роботи, на даний час підприємством надаються послуги охорони у розрізі майже всіх регіонів України. Охоронному холдингу довіряють добре відомі українському споживачеві  мережі продуктових та будівельних Рітейлерів: "Сільпо", "Варус", "Ашан" та «Леруа Мерлен» та багато інших. За видатні досягнення в управлінні холдингом підприємство неодноразово відмічалося нагородами національного бізнес-рейтингу , а саме "Лідер року 2018", "Лідер галузі 2019 і 2020 років". Також і на даний час керівництво працює над розвитком та удосконаленням галузі охорони та безпеки. І в наші тяжкі часи на постійній основі допомагають ЗСУ та ТРО України.

‒ Наостанок ‒ трохи про вас: яку футбольну школу пройшли, хто перші тренери, на якій позиції грали і які команди пройшли?

– Я вихованець обухівської школи футболу, колись була така дитяча команда – ФК «Обухів». Мої перші тренери – Валерій Миколайович Курочкін, Роман Миколайович Заєв – зараз він працює в жіночій команді донецького Шахтаря, та Володимир Васильович Федоров. Я виступав на аматорському рівні, на професіональному ніколи не грав. Окрім футболу на великому полі, маю досвід виступів у футзалі, пляжному футболі. Моя позиція – центральний півзахисник.

‒ Як давно працюєте тренером і чи плавним був для вас цей перехід?

‒ Тренером працюю з 2012 року, починав від рівня дитячої команди, потім був тренером у командах чемпіонатів району. Поєднував виступи з тренерством. Але з 2019 року вже займаюся лише суто тренерською діяльністю, присвячуючи свій час ФК Дружба.

Дружба (Мирівка, Київська область)

Дружба (Мирівка) - 1 місце в Групі 2Рік заснування: 1961

• Кольори клубу: зелено-білі

• Стадіон: «Колос» м. Кагарлик (вміщує 2100 глядачів)

• Керівництво та тренерський штаб

Президент: Онищенко Олександр Васильович

Головний тренер: Чирикал Дмитро Валерійович

Досягнення

Бронзовий призер чемпіонату Київської області 2021 року.

Фіналіст Кубка Київської області 2021 року.

Учасник матчу за Суперкубок Київської області 2021 року.

Переможець Першої ліги Київської області 2020 року.

Фіналіст Меморіалу Макарова 2022 року, півфіналіст ‒ 2023 року.

• Статистика виступів клубу в ААФУ:

Рік

Місце

І

В

Н

П

М’ячі

О

Чемпіонат ААФУ

2022/23

1 (із 8)

8

5

2

1

10:6 (+4)

17

Всього

 

8

5

2

1

10:6 (+4)

17

Кубок ААФУ

Рік

Раунд

І

В

Н

П

М’ячі

О

2021/22

1/2

6

3

3

0

14:6 (+8)

12

2022/23

1/2*

4

3

1

0

8:2 (+6)

10

Всього

 

10

6

4

0

22:8 (+14)

22

• Група 2 чемпіонату України серед аматорів 2022/23:

М

 

Команда

І

В

Н

П

Голи

О

1

Дружба (Мирівка, Київська область)

8

5

2

1

10:6

17

2

Штурм (Іванків, Київська область)

8

5

1

2

14:4

16

3

Локомотив (Київ)

8

4

1

3

9:4

13

4

↑2

Атлет (Київ)

8

4

0

4

15:15

12

5

↓1

Мотор (Запоріжжя)

8

4

0

4

7:5

12

6

↓1

Нафтовик (Охтирка, Сумська обл.)

6

3

1

2

5:11

10

7

Олімпія (Савинці, Полтавська обл.)

7

2

1

4

10:9

7

8

Зірка (Кропивницький)

7

0

0

7

5:21

0