ААФУ: Дружба перемогла Атлет, Скала 1911 – Факел

Скала 1911 (Стрий) – Факел (Липовець) – 2:1 (2:0)

Голи: Єдинак, 26, Волков, 34 – Євстратенко, 50

Скала 1911: Завгородній, Николишин, Єдинак, Яната©, Цень, Цвик (Близно, 67), Іванченко (Василинець, 85), Теплий, Волков (Петрик, 90+3), Грицак (Мордас, 78), Черепущак (Дитко, 58). Запасні: Солобчук, Фомін. Головний тренер: Микола Василишин.

Факел: Турчик, Бринько, Бондаренко©, Карась, Когут, Гнилицький (Серган, 89), Омеляненко, Гемега, Цимбал (Бедрак, 80), Щербань (Пирогівський, 67), Євстратенко (Король, 58). Запасний: Таран. Головний тренер: Василь Чигур.

Попередження: Щербань, 45+1, Яната, 61, Грицак, 66, Когут, 66, Карась, 68, Бедрак, 83

14:00; 23.04.2023. Стрий. Стадіон “Сокіл”. Поле 3; +18С

Суддя: Фірсов Максим (Рівне)

Вилучення: Єдинак, 90+1 («фол останньої надії»)

Сьомий тур відбувався в жовтні. З того часу команди встигли суттєво змінитися – якщо Скала 1911 поповнила свій склад низкою недавніх професіоналів, у тому числі з вищим змагальним досвідом, то Факел навпаки – попрощався з низкою давно знайомих гравців, довірився новому вектору селекції (більшість новачків команди – з харківського Універу-Динамо, який свого часу добре проявив себе в Кубку України серед аматорів).

Цей матч у турнірному плані означав багато – Скала 1911 мала шанс закріпитися ще краще в трійці найкращих з реальними шансами вже найближчим часом поборотися за друге місце, а Факел у першому весняному матчі мав нагоду вирватися в зону плей-офф (нагадаємо, що прохідними є перших чотири місця, і від ЛСТМ липівчанам відділяло всього одне очко).

Стрияни володіли ініціативою, проте з відкриттям рахунку затрималися. Допоміг кутовий від Теплого. Він вдало підняв м’яча на дальню стійку, Грицак скинув на Єдинака, Назар з близької відстані забив коліном ‒ 1:0 на 26-й хвилині. Оперативно Скала 1911 закріпила свою перевагу. Один за одним, Іванченко, Єдинак, Яната запускали довгі передачі на чужу половину поля. В одному з моментів Факел невдало відбився, і з лівого флангу господарі розіграли швидку багатоходівку. Цень відпасував на Волкова, Данило ввійшов у карний майданчик, підробив під праву й на виконання пробив у дальній кут ‒ 2:0.

Перший тайм, здавалося, давав комфортну впевненість, але ранній гол Факела після перерви її неабияк похитнув. Після розіграшу кутового Гнилицький подавав із глибини правого флангу. Забивати мав ще Бондаренко, проте воротар парирував на реакції удар впритул, от тільки зовсім поруч на добиванні був Євстратенко ‒ 2:1. Для Володимира, як і для семи інших новачків липівчан, це був дебют у складі нової команди.

Факел після перерви завдав фаворитам протистояння безліч проблем, залишив їх у меншості та мав всі шанси врятувати гру. На чужій половині поля стрияни затіяли поперечну перепасовку, і Король перехопив передачу в недодачу для Волкова. Далі Омельяненко довгим пасом запустив у прорив Гемегу, якого змушений був збивати Єдинак. Навіть стояло питання, чи це не пенальті – рефері вирушив, що фол за межами карного майданчика, вилучив оборонця та призначив мега-небезпечний штрафний. Виконував Карась, але м’яч зачепив стінку, Скала 1911 відбилася й здобула важливі три очки. Проте й втратила нового лідера захисту.

Герой матчу – Назар Єдинак (Скала 1911)

Забив сам і довгим пасом розпочав другу результативну атаку. Де в чому врятував стриян, коли ціною вилучення збив Гемегу за мить до, можливо, рятівного удару.

Група 2 – 9-й ТУР

Атлет (Київ) – Дружба (Мирівка) – 0:1 (0:0)

Гол: Юречко, 56

Атлет: Комаренко, Крицький, Тищенко (Глушко, 70), Козачок, Липовий©, Кавун (Бредельов, 73), Пресич (Патик, 80), Мовчан, Тарасов, Теймуров, Бабич. Запасні: Семененко, Білозеров, Палій, Крамар. Головний тренер: Дмитро Мурашенко.

Дружба: Татаренко, Куба©, Юречко, Юзефович, А.Козлов (Вдовика, 85), Листопад, Головко, Доронін (Сторчоус, 46), Бандурін (Шевчук, 46), Мачуленко (Дедяєв, 79), Грищенко (Бороденко, 70). Запасні: Бабійчук, Березянський. Головний тренер: Дмитро Чирикал.

12:00; 26.04.2023. Київ. Стадіон “Атлет”. Поле 3 (шт.); +15С

Суддя: Федан Денис (Олександрія)

Попередження: Пресич, 36, Тищенко, 65, Тарасов, 85, Дедяєв, 89

Важливий матч відбувся в столиці. З Обухівського району на ближній виїзд на Дарницю відправилася Дружба – що цікаво, саме таку назву колись носила й ДЮСШ Атлет. Лідер їхав за очками, і ще до перерви створив кілька нагод, щоб забити. Проте треба було бачити, як самовіддано грали молоді атлетівці (середній вік – 19,8 років, найстарший гравець – капітан 1999 р.н.). В одному з моментів після сміливого виходу воротаря в поле Доронін забивав у порожні ворота, проте Липовий врятував господарів. Через три хвилини вже Головко з ближчої відстані пробивав повз Комаренка – тепер уже Крицький прийняв на себе м’яч на лінії воріт.

У другому таймі Дружба теж володіла територіальною перевагою, проте довго не могла забити. Атакувальні гравці дещо випадали з гри, і навіть підключення таких майстрів, як Листопад, не дозволяли пробити злагоджений редут Атлета. Лише індивідуальна помилка дозволила фаворитам сезону вирвати перемогу. Дебютант Сторчоус заробив штрафний далеко на правому фланзі, першим на подачі Куби був взагалі-то Комаренко, проте воротар господарів випустив м’яча і Юречко був першим на добиванні – 0:1.

Але досягнуте ще треба було відстояти. Атлет грав досить сміливо, шанси врятувати гру були. Пресич метрів із 18-ти пробив поруч зі стійкою, він же вище воріт пробив після м’якого навісу Мовчана, активно діяв Глушко, а на 86-й хвилині на передачу з лівого краю лише дивом не встигли Бабич і Теймуров – це був найкращий шанс, щоб зрівняти рахунок. Дружба знову одноосібний лідер.

Герой матчу – Ігор Юречко (Дружба)

Приніс перемогу гостям, також відігравши надійно на безпосередньому місці роботи – в центрі захисту. У чотирьох матчах чемпіонату та кубка ААФУ Ігор відзначився трьома голами. От вам і захисник!

1    Дружба (Мирівка, Київська область)  9  6  2  1  11:6  20
2    Штурм (Іванків, Київська область)  9  5  2  2  15:5  17
3    Нафтовик (Охтирка, Сумська обл.)  8  4  1  3  9:14  13
4    Локомотив (Київ)  8  4  1  3  9:4  13
5    Атлет (Київ)  9  4  0  5  15:16  12
6    Мотор (Запоріжжя)*  8  4  0  4  7:5  12
7    Олімпія (Савинці, Полтавська обл.)  9  3  2  4  14:11  11
8    Зірка (Кропивницький)  8  0  0  8  5:24  0