ААФУ: Скала 1911 обіграла Агрон і очолила першу групу

Агрон (Великогаївська ОТГ) – Скала 1911 (Стрий) – 0:3 (0:2)
Голи: Волков, 24, Николишин, 45+2, Фомін, 80

Агрон: Мазур©, Соколовський, Олексюк, Ковалик, Скакун, Пришнівський (Білик, 46), Кохман (Стриєшин, 89), Луцик (Софінський, 73), Червонецький (Капелян, 79), Гром’як, Процик (Онищук, 87). Запасні: Рогаль, Семенець. Головний тренер: Олег Тимець.

Скала 1911: Завгородній, Василинець (Єдинак, 84), Николишин, Яната©, Цень, Цвик (Петрик, 31), Фомін, Теплий, Волков (Близно, 76), Грицак (Мордас, 58), Черепущак (Дитко, 46). Запасні: Солобчук. Головний тренер: Микола Василишин.

• 14:00; 06.05.2023. Великі Гаї. Стадіон “Центральний”. Поле 4; +17С
  • Суддя: Байдюк Микола (Чернівці)
  • Попередження: Кохман, 21, Николишин, 26, Червонецький, 48, Процик, 61, Скакун, 73, Василинець, 75, Гром’як, 76, Яната, 85

У першому колі Агрон конкурував за перше місце з Колосом, але рішуче кадрове посилення Скали 1911 суттєво загострило конкуренцію. Візит стриян на Тернопільщину мав дати відповідь, чи готова ця команда рішуче втрутитися в боротьбу за медалі. Вже в першому таймі гості забезпечили собі перевагу.

Спочатку захисник господарів Олексюк у падінні заблокував дальній удар Фоміна, але м’яч зрикошетив до Волкова, і Данило на реакції головою тицьнув м’яча в ворота ‒ 0:1. В Агрона хороша команда, досить непогані атакувальні гравці. Тому не дивно, що господарі намагалися відігратися й шукали шляхи до володінь Завгороднього. Положення гостей погіршила травма провідного півзахисника Цвика – в нього, як виявилося, перелом ключиці.

Проте навіть після вимушеної заміни гра стриян лишалася переконливою, і в компенсований час першого тайму Скала 1911 зуміла закріпити перевагу. Гості заробили штрафний далеко на правому фланзі, подачу Теплого продовжив на дальню стійку Черепущак, і Роман Николишин правою ногою пробив низом повз воротаря ‒ 0:2. На цьому й завершився перший тайм.

Після перерви Скала 1911 раціонально зіграла по рахунку й закріпила перевагу, коли подачу Василинця з правого флангу акуратним кивком голови замкнув Микита Фомін ‒ 0:3. Це вже третя в сезоні розгромна перемога для Скали 1911 та перша в чемпіонаті – для Агрону (був ще кубковий розгром від чернівецької Фазенди).

Герой матчу – Микита Фомін (Скала 1911)

Забив сам, а рахунок було відкрито на добиванні після його удару. П’ять голів і один асист у Фоміна в поточному чемпіонаті.

Факел (Липовець) – Луцьксантехмонтаж №536 (Луцьк) – 1:2 (0:1)
Голи: Хлівний, 88 – Мик.Жук, 14, Бакуменко, 58

Факел: Таран, Бринько, Бондаренко© (Хлівний, 46), Євстратенко, Карась, Керпань (Турчик, 73), Когут, Король (Островський, 46), Омеляненко (Бедрак, 67), Цимбал (Брацлавський, 63), Щербань (Балинський, 46). Запасний: Хом’ячук. Головний тренер: Василь Чигур.

ЛСТМ: Франчук, Максимчук, Байбула, Прощерук©, Мосіюк, Герасимук, Бакуменко (Бабенко, 83), Сущ, Мик.Жук (Олійник, 88), Зайчук (Горщарук, 76), Мих.Жук (Кабанов, 61). Запасні: Перлов, Філь, Кодлубай. Головний тренер: Тарас Кабанов.

• 14:00; 06.05.2023. Липовець. Стадіон “Колос”. Поле 3; 19С
  • Суддя: Дубиківський Сергій (Київська область)
  • Попередження: Щербань, 31, Філь, 31, Мосіюк, 37, Карась, 45+1, Мик.Жук, 49, Цимбал, 54, Керпань, 56, Байбула, 69, Бринько, 74, Островський, 89, Турчик, 89, Франчук, 89, Бабенко, 90+2

Стратегічно важливе протистояння багато в чому могло визначати фаворита в боротьбі за четверту путівку в плей-офф. Маючи рівність за очками з господарями, ЛСТМ сподівався, щонайменше, не програти – а краще виграти, щоб мати стратегічну перевагу. В цьому плані дуже важливим був ранній гол, який почався з довгого пасу захисника, далі Сущ головою скинув на Михайла Жука, який дістав м’яча біля лицьової лінії та прострелив, а Микола Жук забив у один дотик ‒ 0:1 на 14-й хвилині.

У другому таймі вже Микола Жук прорвався через лівий фланг і виклав передачу в район 11-метрової позначки, звідки Ілля Бакуменко правою ногою направив м’яча в ворота ‒ 0:2. Треба визнати, що ЛСТМ мав нагоди, щоб навіть закріпити перевагу, й тривалий час контролював гру, але в другому таймі господарі перебудувалися й зуміли повернути інтригу матчу.

Все, що встиг Факел – це відіграти один гол. Після кутового метрів за 15 від воріт Валентин Хлівний зіграв на підбиранні й пробив чітко в ціль – 1:2. За кілька хвилин був супер-момент біля воріт лучан, але господарі двічі (!) влучили в штангу. Все-таки ЛСТМ зберіг у кінцівці мінімальну перевагу в рахунку та одноосібно посів четверте місце, яке дає право вийти в фінальний етап на виліт.

Герой матчу – Микола Жук (ЛСТМ)

Гол і асист цього гравця допомогли здобути надважливу перемогу на Вінниччині.

ФК Куликів – Колос (Полонне) – 2:2 (0:2)
Голи: Мальський, 50 (пен.), Сологуб, 61 – Луцюк, 11, Скоцький, 44

Куликів: Грицаль, Процишин, Падух (Даніловський, 22), Ткачик, Поповський, Мацієвський©, Мальський, Сологуб (Сущак, 83), Трух (Либик, 46; Дячинський, 66), Юськевич, Гладкий. Запасний: Жезло. Головний тренер: Андрій Хоптовий.

Колос: Дворник, Наумець, Жданов©, Назарчук (Дехтярук, 90), Луцюк, Цибульник (Наконечний, 46), Кошка, Костенко, Коляда (Морозов, 88), Скоцький (Куліш, 70), Нікітчук (Брицький, 56). Запасні: Коцюбинський, Семенюк. Головний тренер: Сергій Бадрак.

• 14:00; 07.05.2023. Куликів. Стадіон “Арена Куликів”. Поле 3; +10С
  • Суддя: Мандзюк Іван (Тернопільська обл.)
  • Попередження: Ткачик, 33, Юськевич, 42, Коляда, 45, Назарчук, 52, Луцюк, 70, Мальський, 72, Гладкий, 82

«Зимовий чемпіон» у минулому турі програв у Стрию – це була перша поразка Колоса за час виступів у чемпіонаті України серед аматорів. Звісно, візит на Львівщину віце-чемпіон Хмельниччини сподівався використати для покращення свого положення. І вже в дебюті матчу Колос відкрив рахунок. Після подачі з глибини Скоцький скинув на лінію карного майданчика, проте Кошка бити не став – відпасував на Луцюка. Дмитро ж відразу пробив з правої ноги й м’яч із відчутним рикошетом від суперника влетів у ворота – 0:1 на 11-й хвилині.

До перерви суперники обмінялися гольовими моментами: воротар Дворник виручив гостей, коли на нього вибігав Трух, а поперечина підстрахувала ФК Куликів після штрафного від Коляди. Проте коли лівого вінгера Колоса збили на лівому фланзі, Костенко несподівано продовжив гру й чудовим закиданням на Скоцького вивів Богдана на воротаря, далі той закотив м’яча в ворота ‒ 0:2. Це його шостий гол у 10 матчах.

На другий тайм Колос виходив із впевненою перевагою, проте хто б міг подумати, що молода команда господарів врятує цей матч? Спершу це був пенальті, який виник з нічого. Простріл Либика не доходив до Юськевича, проте Кошка невдало прийняв м’яча та зачепив суперника. 11-метровий сильним ударом реалізував Мальський ‒ 1:2. Руслан розвів м’яч і воротаря по різних кутах, це його четвертий гол при чотирьох асистах. А пізніше Процишин головою продовжив подачу кутового на дальню стійку, де Сологуб у один дотик правою ногою пробив між стійкою та воротарем ‒ 2:2. Степан відзначився своїм дебютним голом.

Напружені останні хвилини не змінили рахунок, Колос уже знав про успіх конкурентів і втратив лідерство.

Герой матчу – Степан Сологуб (ФК Куликів)

21-річний півзахисник разом із іншим «джокером» ‒ Либиком – суттєво загострив гру. Обидва здійснили чимало проходів з прострілами та подачами. Сологуб холоднокровно використав свій шанс після кутового й врятував господарів від поразки.

Група 2 • 11-й ТУР

Зірка (Кропивницький) – Олімпія (Савинці) – 3:3 (1:1)
Голи: Михайленко, 29, Манастирний, 54 (пен.), 66 – Євтушенко, 12, Солоп, 49, Марценюк, 78 (а/г)

Зірка: Косівський, Кияниця, Кваша (Ткач, 42), Манастирний, Лопушенко (Скляревський, 90+1), Жадан, Бондар, Катеринка, Мачелюк©, Михайленко, Марценюк. Запасні: Нікітчук, Ніколенко, Філюшин, Бобошко, Холявко. Головний тренер: Самір Гасанов.

Олімпія: Васецький, Бірюк, Малик, Солоп, Богомаз©, Почернін (Павлик, 69), Пономаренко (Кірпіченко, 57), Євтушенко, Насібулін (Фабунмі, 66), Ковтун, Брага (Кунєв, 64). Запасні: Шварц, Алєксєєнко, Ситник. Тренер: Олександр Безуглий.

• 14:00; 06.05.2023. Кропивницький. Стадіон “Зірка” імені С.Березкіна. Поле 5; +12С
  • Суддя: Труба Сергій (Черкаська обл.)
  • Попередження: Лопушенко, 28, Почернін, 42, Катеринка, 80, Малик, 82

Олімпія дещо втратила в складі порівняно з попередніми сезонами, проте її боєздатність підтверджена матчами високого рівня. Зокрема, команда з Полтавщини втретє в історії (за останні чотири роки) вийшла в фінал Кубка України серед аматорів, який розіграє з Дружбою в кінці місяця. Візит у Кропивницький, зважаючи на важкі матчі конкурентів, давав надію на входження в четвірку найкращих. Але Зірка провела чи не найкращий матч у сезоні.

0:1 – екс-півзахисник Зірки Насібулін перехопив пас захисника господарів і віддав на Євтушенка, Олександр був вільним на правому фланзі й легко перекинув голкіпера.

1:1 – після штрафного Олімпії кропивничани помчали в контратаку через правий фланг, Жадан вистелив пас на Михайленка, Юрій у дотик з правої ноги відправив м’яча в ворота.

1:2 – Пономаренко довгим пасом запустив через правий фланг Бірюка, той прибрав суперника й прострілив. Олексій Солоп забивав правою ногою з близької відстані.

2:2 – Жадан стартував на пас із глибини, обійшов одного захисника, проте врізався в іншого – Малика. Пенальті впевнено реалізував Олег Манастирний, розвівши м’яч і воротаря по різних кутах.

3:2 – після ауту на лівому фланзі Лопушенко подав на Манастирного, тож Олег з лінії карного майданчика лівою ногою влучив у дальню дев’ятку.

3:3 – в Олімпії було відразу кілька шансів відігратися, проте допоміг автогол: це Микита Марценюк, рятуючи від прострілу зліва від лицьової, зрізав м’яча в свої ворота.

Герой матчу – Олег Манастирний (Зірка)

Молодь кропивничан яскраво провела цей матч, і на хороші оцінки заслужили Жадан, Михайленко та інші гравці Зірки. Манастирного відзначаємо на рівні інших – два голи, причому, один із них – красивим ударом, який будуть згадувати ще довго.

Дружба (Мирівка) – Локомотив (Київ) – 0:0

Дружба: Бабійчук, Вдовика (Куба, 68), Березянський, Юзефович©, А.Козлов, Доронін (Листопад, 73), Порохня, Бандурін (Головко, 46), Сторчоус, Мачуленко (Шевчук, 45), Бороденко (Грищенко, 46). Запасні: Татаренко, Юречко. Головний тренер: Дмитро Чирикал.

Локомотив: Пишний, Арутюнян, Шевченко, Сутченко, Меженський, Парубець© (Баранов, 79), Сахно, Жуков, Погранічний (Хобта, 46), Новік (Козій, 46), Коваленко (Ярмак, 70). Запасні: Митрушин, Микитенко, Гуренко. Головний тренер: Валерій Гаврилов.

• 12:00; 07.05.2023. Київ. Стадіон “Урбан-Спорт-сіті-Арсенал”. Поле 4 (шт.); 10С
  • Суддя: Дубина Ростислав (Дніпро)
  • Попередження: Листопад, 20 (поза межами поля), А.Козлов, 35, Доронін, 60

Стратегічно важливий матч завершився без голів. Дружба зберігає перше місце з 4-очковим відривом, Локомотив же зберігає третю позицію, проте головний переслідувач – Нафтовик – наблизився на відстань одного очка, та й Атлет з Олімпією відстають лише на одну перемогу.

Нафтовик (Охтирка) – Штурм (Іванків) – 1:0 (0:0)
Гол: Шаврін, 80

Нафтовик: Старченко, Плечій (Іщенко, 90+2), Сосєдко, Лапін©, Хомич (Масло, 88), Кісіль, Гончар (Мряченко, 65), Чеглов, Мигаль, Васильченко (Васильєв, 89), Шаврін. Запасні: Бірюк, Покосенко, Биченко. Тренер: Віталій Бала.

Штурм: Міхєєв, Нестеренко, Счастливцев, Ічанський, Мохначук, Осадчий©, Любко (Сахно, 83), Купрій, Березка, Волков (Лящук, 83), О.Бондаренко (Рубльов, 83). Запасні: Погорілий, Ремезовський, Петренко, Шевчук. Головний тренер: Володимир Бондаренко.

• 14:00; 07.05.2023. Суми. Стадіон ФЦ “Барса”. Поле 3 (шт.); +12С
  • Суддя: Садовий Олександр (Кременчук)
  • Попередження: Чеглов, 15, Сосєдко, 21, В.Бондаренко (гол.тр.ШІ), 21, Купрій, 27, Нестеренко, 31, Лапін, 72, Шаврін, 90+5
  • Вилучення: Козаченко (тр.вор.ШІ), 45; Купрій, 69 (повторне попередження)

Вкрай скандальним виявився цей матч, достатньо сказати, що в гостей картки отримували представники тренерського штабу, а від 69-ї хвилини Штурм грав у меншості – Купрій перед воротами впав у боротьбі з Лапіним, але рефері трактував це як симуляцію й дав йому на руки другу жовту картку.

У чисельній більшості Нафтовик вирвав перемогу. Після кутового Мряченка Васильченко виграв боротьбу, а Шаврін у падінні з розвороту пробив повз воротаря ‒ 1:0. Для Вадима це п’ятий гол у чемпіонаті. Цьому результату порадів лідера – Дружба. Нафтовик же продовжує наздоганяти Локомотив та зберігає за собою стратегічно важливу четверту сходинку. За вихід у чвертьфінал доведеться серйозно поборотися – Атлет з Олімпією відстають лише на одне очко.

Герой матчу – Вадим Шаврін (Нафтовик)

Скоро вихованцю Шахтаря, який колись пограв за Волинь, Зірку та Олімпік, виповниться 35 років. Але Шаврін в порядку! Якби ще в середній лінії охтирської команди грали, як раніше, Тишинінов, Чегурко, Ємельянов, Суханов, Сондей, брати Пасичі, Антюх, молодий Єсип… А, втім, це мрії. В реальності Нафтовик бореться за вихід у плей-офф і має реальні шанси на чемпіонський етап.