ААФУ: Дружба виграє обласне дербі, Колос виходить на перше місце

Агрон (Великогаївська ОТГ) - Луцьксантехмонтаж №536 (Луцьк) - 2:2 (1:1)

Голи: Процик, 45, Білик, 85 – Мих.Жук, 8, Бабенко, 47

Агрон: Мазур©, Соколовський, Стриєшин, Ковалик, Скакун, Пришнівський (Луцик, 54), Кохман, Капелян (Білик, 54), Семенець (Червонецький, 52), Софінський (Гром'як, 52), Процик. Запасні: Рогаль, Гуль, Павлусь. Головний тренер: Олег Тимець.

ЛСТМ: Франчук, Максимчук, Байбула, Прощерук©, Мосіюк, Герасимук, Гаврилюк (Олійник, 59), Бабенко (Мик.Жук, 59), Зайчук (Бакуменко, 59), Горщарук, Мих.Жук (Кабанов, 67). Запасний: Перлов, Філь. Головний тренер: Тарас Кабанов.

14:00; 20.05.2023. Великі Гаї. Стадіон "Центральний". Поле 4; +23С

Суддя: Дубиківський Сергій (Київська обл.)

Попередження: Максимчук, 16, Тимець (гол.тр. АВГ), 19, Байбула, 68

Якщо Агрон завчасно гарантував собі не лише вихід у плей-офф, а й місце не нижче третього, то лучанам за вихід у чвертьфінал належить тяжка боротьба. Щоб не переживати в останньому турі (коли ЛСТМ зіграє з Варатиком, а ФК Куликів – зі Скалою 1911), треба було набирати очки в Тернопільській області.

Напевно, саме ця висока турнірна мотивація завела гостей. Після кутового господарі винесли м’яч просто на Жука, і Михайло з напівкола карного майданчика правою ногою розстріляв дев’ятку – 0:1 на 8-й хвилині. Треба сказати, що Агрон загалом дуже сильно грає на своєму полі, окрім осічки на кубок з Фазендою, лише недавня поразка від Скали 1911 засмутила місцевих вболівальників. Отже, великогаївці не збиралися складати зброю навіть перед мотивованим суперником. Перед самою перервою стрімкий Процик прорвався на ударну позицію ‒ 1:1. Для Назара це шостий гол у чемпіонаті.

Відразу ж після перерви ЛСТМ повторно вийшов вперед. Байбула запустив у прохід через правий край Зайчука, чий простріл завершив Бабенко. Першим ударом Дмитро поцілив у дальню стійку, проте тут же сам зіграв на добиванні ‒ 1:2. Перевагу гості не змогли втримати. Агрон наприкінці матчу провів яскраву атаку через правий фланг, і навіс Соколовського ударом головою замкнув Білик - 2:2. Валентин відзначився третім голом у чемпіонаті України цього сезону. Рахунок зберігся до фінального свистка, тепер ЛСТМ повинен вигравати на Коломийщині.

Герой матчу – Валентин Білик (Агрон)

Один із провідних півзахисників Агрону цього разу вийшов на заміну, зумівши врятувати господарів від домашньої поразки.

Колос (Полонне) - Факел (Липовець) - 3:1 (1:1)

Голи: Носарєв, 45, Костенко, 85, Нікітчук, 88 – Євстратенко, 29

Незабиті пенальті: Карась (ФЛ), 2 ‒ мимо

Колос: Дворник, Наумець, Жданов©, Носарєв, Луцюк, Кошка, Морозов (Дехтярук, 78), Костенко (Семенюк, 90+3), Брицький (Куліш, 56), Коляда (Наконечний, 89), Скоцький (Нікітчук, 75). Запасні: Коцюбинський, Попадюк. Головний тренер: Сергій Бадрак.

Факел: Таран, Бринько©, Карась, Островський, Когут, Омеляненко (Бедрак, 53), Гнилицький (Хом'ячук, 82), Король (Пилипенко, 68; Турчик, 82), Євстратенко, Гемега, Щербань (Цимбал, 63). Запасні: Бондаренко, Хлівний. Головний тренер: Василь Чигур.

13:00; 21.05.2023. Полонне. Стадіон "Полонь". Поле 3; +19С

Суддя: Байдюк Микола (Чернівці)

Попередження: Гемега, 27, Омеляненко, 33, Гнилицький, 56, Костенко, 66, Карась, 77

Факел бореться за останню путівку в плей-офф, але в господарів була своя мотивація. Скала 1911 пропускала цей тур, так що Колос міг повернути собі лідерство. От тільки перший тайм краще почали гості з Вінниччини. Після прориву через лівий фланг вони заробили пенальті, й захисник Карась сильним ударом з лівої ноги мітив у дев’ятку – проте не влучив. Незабитий 11-метровий не збив настрій Факела, гол прийшов.

Ще раніше забив Гемега, проте з офсайду – отримав за це жовту картку. Зате через кілька хвилин з ауту на правому фланзі почалася результативна атака липівчан. Подачу Щербаня ударом головою замкнув Євстратенко - 0:1. Другий гол у чотирьох матчах для Володимира.

Добре для Колоса, що такий складний перший тайм вдалося завершити вдало. Коли здалося, що гості відбилися після штрафного, повторний удар парирував Таран, а першим на добиванні виявився суперник ‒ захисник Носарєв. Ігор у дотик забивав з меж воротарського майданчика ‒ 1:1 на 45-й хвилині. До слова, Факел сигналізував про офсайд у Кошки, який знаходився перед воротарем, але взяття воріт було зараховано.

Кінцівка матчу була за полончанами. Спершу Коляда підключив на лівому фланзі Луцюка, чий навіс головою замкнув Костенко - 2:1 на 85-й хвилині. Для Кирила це дебютний гол за нову команду. Екс-півзахисник Поділля та Епіцентру швидко освоївся на аматорському рівні. А буквально через три хвилини ще один недавній професіонал відзначився голом. Запрошений із ПФК Звягель Нікітчук оббіг воротаря та забив у порожні ворота після того, як Куліш і Костенко запресингували суперника ‒ 3:1. Валерій також записав на свій рахунок дебютний гол за Колос.

У Групі 1 новий лідер, от тільки якщо Скала 1911 виграє обласне дербі в Куликові, все ж завершить регулярний груповий турнір на першому місці (для Колоса це заключний матч у регулярному чемпіонаті, він пропускає останній тур).

Герой матчу – Кирило Костенко (Колос)

Забив сам (другий, де-юре переможний гол) і відібрав м’яча для Нікітчука, переправивши йому гольову передачу на хід.

Варатик (Коломия) - ФК Куликів - 0:6 (0:2)

Голи: Мацієвський, 30, Гладкий, 38, Грабовський, 46, Мальський, 67 (пен.), Вепрейчук, 68 (а/г), Дячинський, 69

Варатик: Гавадзюк, Ключко (Кузенко, 85), Олійник (Козоріз, 49), Філіпчук, Стасюк (Лаврук, 61), П.Іваничук© (Бедзінський, 69), Назарійчук, Гаврилюк, Базюк, Вепрейчук, В.Іваничук. Запасний: Зейкан. Головний тренер: Орест Дмитерко.

Куликів: Грицаль, Фриз, Грабовський (Дещиця, 56), Ткачик (Даніловський, 46), Поповський, Мацієвський© (Либик, 56), Мальський, Сологуб (Бутенко, 67), Трух (Сущак, 46), Юськевич, Гладкий (Дячинський, 46). Запасний: Жезло. Головний тренер: Андрій Хоптовий.

Суддя: Труба Сергій (Черкаська обл.)

15:00; 21.05.2023. Воскресинці. Стадіон "Каменяр". Поле 3; +23С

Попередження: не було

ФК Куликів значно посилився взимку й продовжує боротьбу за вихід у плей-офф. Тому не дивно, що в матчі з Варатиком гості кинули всі сили, створили безліч моментів, обстріляли всі стійки й поперечки та забили в підсумку шість м’ячів без відповіді.

0:1 – атака проходила з правого флангу в центр, Гладкий добре підіграв Мацієвському, і Максим ударом з правої ноги в дальній кут завершив комбінацію.

0:2 – Володимир Гладкий забив сам після передачі Поповського.

0:3 – після розіграшу кутового, здається, Дячинський намагався пробити через себе, м’яч відскочив до Грабовського, Руслан добив його в ворота.

0:4 – Дячинський заробив у боротьбі з Козорізом, а Руслан Мальський реалізував пенальті.

0:5 – Віталій Вепрейчук, пасуючи зі свого правого флангу воротареві, забив у свої ворота.

0:6 – передачу Либика з правого флангу замкнув зблизька Іван Дячинський.

Здобувши цю перемогу, ФК Куликів зберігає шанси на вихід в 1/4 фіналу, проте для цього треба буде вигравати обласне дербі (Скала 1911 також має свою мотивацію – повернути лідерство в Групі 1). Спасибі прес-службі ФК Куликів, разом із якою вдалося розібрати події на відео низької роздільної здатності.

Герой матчу – Володимир Гладкий (ФК Куликів)

Цього сезону Варатик очок ще не набирав, але треба було забезпечити ці важливі три очки. Ключовими були перші (не такі й ранні) голи: перший із пасу Гладкого, другий – з його удару.

3

Агрон (Великогаївська ОТГ, Тернопільська обл.)

7

Варатик (Коломия, Івано-Франківська обл.)

Група 2 • 9-й ТУР

Нафтовик (Охтирка) - Локомотив (Київ) - 4:3 (1:0)

Голи: Васильченко, 39, 75, Шаврін, 70, Покосенко, 87 - Жуков, 48, Хобта, 62, Сутченко, 83

Нафтовик (Охтирка): Старченко, Плечій, Лапін©, Сосєдко (Покосенко, 54), Мигаль, Хомич (Мряченко, 67), Кісіль, Гончар, Чеглов, Васильченко (Масло, 78), Шаврін. Запасні: Биченко, Васильєв, Бірюк, Іщенко. Тренер: Віталій Бала.

Локомотив: Пишний, Меженський, Шевченко, Сутченко©, Арутюнян (Гуренко, 46), Баранов (Гуральський, 72), Сахно (Коваленко, 82), Жуков (Микитенко, 90), Хобта, Козій, Новік (Блазунь, 73). Запасні: Митрушин, Новик. Головний тренер: Валерій Гаврилов.

14:00; 17.05.2023. Охтирка. Стадіон "Нафтовик". Поле 5 (шт.); +27С

Суддя: Євтухов Дмитро (Дніпро)

Попередження: Сікун (пр.НО), 12, Хобта, 17, Сосєдко, 51, Плечій, 82, Мряченко, 90+1

Один із важливих матчів туру вже на початку (на 14-й хвилині) був перерваний через повітряну тривогу. Хвилин за 20 гра відновилася, й треба сказати, що у гостей були чудові нагоди, щоб відкрити рахунок: Козій мав шанс виходити 1 на 1 з голкіпером, але не дуже зручно підробив м’яч, що у підсумку призвело до небезпечного прострілу, також у Баранова була нагода, після вдалих індивідуальних дій, але пробив лівою ногою не кращим чином.

Натомість Олександр Васильченко, знаходячись на куті карного майданчика, після штрафного по діагоналі метрів за 25 від воріт відважився пробити й не прогадав ‒ 1:0 на 39-й хвилині. В першому таймі мали «залізничники» створили ряд моментів відіграватися, але так і не смогом нанести акцентованого удару, то повз, то в голкіпера.

У другому таймі кияни почали грати агресивніше, намагалися одразу накривати суперників, досить добре контролювали м’яч і за рахунок командних дій ще створювали моменти. Кількість перейшла в якість: після однієї з таких комбінацій за участі Хобти та Козія, який вдало на прийомі розвернувся і віддав на Жукова, Данило увірвався у вільний простір і другим дотиком пробив у ближній кут ‒ 1:1. Перший гол у чемпіонаті гравця, який непогано грав до цього в кубку.

Другий м’яч гості забили за рахунок вдалих індивідуальних дій Хобти, який після передачі Меженського вдало протягнув м’яч через фланг, на ньому фолили, але Богдан вистояв на ногах, змістився у центр і з лівої ноги пробив з-за меж штрафної у ближній кут ‒ 1:2. Другий тур поспіль забиває зимовий новачок Локомотива.

У цей період здавалося, що «залізничники» перехопили ініціативу, і гра вдається, але після досить суперечливого моменту з потраплянням м’яча у руку гравцю суперників, Гончар віддав передачу на Шавріна, Вадим отримав вихід майже 1 на 1 і зрівняв рахунок ‒ 2:2. Потім ще з одного штрафного метрів із 35 пішла подача, мінімальний рикошет, підправлений Олександром Васильченком, і м’яч залітає після відскоку від газону у дальній кут ‒ 3:2.

Через певний час кияни відповіли зі свого стандарту, подавав, вийшовши на заміну, Гуральський, після силової подачі головою м’яч переправив у сітку захисник Сутченко, який був першим на м’ячі - 3:3. Для Руслана цей гол перший у чемпіонаті. Проте не пройшло й п’яти хвилин, як Нафтовик вирвав перемогу. Під завісу матчу було призначено кутовий на користь охтирчан, пішла подача Масла на дальню стійку, майже на лінію воріт, Покосенко пробивав головою майже з нульового кута і влучив у ближній кут ‒ 4:3! Олексій вдруге забиває в цьому чемпіонаті.

Важливість цієї перемоги важко переоцінити – Нафтовик фактично гарантує собі вихід у плей-офф, тому що в матчі конкурентів (Локомотив – Олімпія) обов’язково хтось втратить очки, а значить, вони змагатимуться між собою за одну путівку, а охтирчани за будь-яких обставин уже будуть в чвертьфіналі.

Герой матчу – Олександр Васильченко (Нафтовик)

26-річний вінгер своїм дублем приніс ключову перемогу охтирському клубу. Васильченко довів особистий рахунок до 7 голів і двох асистів у поточному чемпіонаті.

Група 2 • 13-й ТУР

Олімпія (Савинці) - Нафтовик (Охтирка) - 2:0 (1:0)

Голи: Ковтун, 35, Богомаз, 72

Олімпія: Васецький, Бірюк, Малик, Богомаз©, Ковтун (Павлик, 78), Почернін, Пономаренко (Кірпіченко, 90+2), Євтушенко (Бурляй, 76), Субочев (Фабунмі, 78), Брага (Алєксєєнко, 90+2), Солоп (Кунєв, 66). Запасний: Шварц. Тренер: Олександр Безуглий.

Нафтовик: Старченко, Плечій, Покосенко, Лапін© (Іщенко, 73), Хомич, Кісіль, Гончар (Масло, 46), Мряченко (Сосєдко, 61), Чеглов, Васильченко (Васильєв, 40), Мигаль. Запасні: Бірюк, Биченко, Шаврін. Тренер: Віталій Бала.

13:00; 20.05.2023. Миргород. Стадіон "Старт". Поле 4; +23С

Суддя: Ухов Анатолій (Кривий Ріг)

Попередження: Сікун (пр. НО), 37

Напрочуд важливий матч для групи лідерів – в випадку перемоги Нафтовик закріплювався на третьому місці з реальними шансами на друге, якщо вигравала Олімпія – давала собі сильну позицію перед вирішальним виїздом до Локомотива. Відчувалося, що господарі максимально налаштовувалися на цю гру. І хоча раннього голу не відбулося, савинчани відкрили рахунок ще до перерви.

Через лівий фланг пройшла хороша атака, пас Євтушенка один гравець господарів пропустив, зате інший – Ковтун ‒ сильним ударом з лівої ноги поцілив метрів із 18-ти в кут. 1:0 ‒ для Владислава це третій гол у поточному чемпіонаті. Важливим завданням було закріпити перевагу. Це вдалося зробити вже після перерви. Все той же Євтушенко заробив штрафний метрів за 25 майже по центру воріт, і Едуард Богомаз блискучим прямим ударом у дев’ятку закрив рахунок у цьому матчі ‒ 2:0.

Герой матчу – Олександр Євтушенко (Олімпія)

Причетний до обох голів: віддав гольовий пас і заробив штрафний під шалений гол Богомаза.

Зірка (Кропивницький) - Атлет (Київ) - 1:0 (0:0)

Гол: Бондар, 86 (пен.)

Зірка: Косівський, Ткач, Кваша©, Холявко, Кияниця, Жадан, Бондар, Бобошко, Скляревський, Михайленко, Марценюк. Запасні: Нікітчук, Бурлаченко, Ніколенко, Філюшин. Головний тренер: Самір Гасанов.

Атлет: Комаренко, Тищенко (Глушко, 72), Крамар (Білозеров, 66), Липовий©, Козачок, Кавун (Мовчан, 62), Пресич, Теймуров, Патик (Семененко, 77), Теймуров (Бредельов, 62), Бабич. Запасні: Кашуба, Дмитрів. Головний тренер: Дмитро Мурашенко.

14:00; 20.05.2023. Кропивницький. Стадіон "Зірка" імені С.Березкіна. Поле 5; +25С

Суддя: Богатир Микита (Запоріжжя)

Попередження: Бобошко, 66

Вилучення: Кияниця, 12 – позбавлення суперника очевидної гольової можливості

Зірка в минулому турі здобула перше в сезоні залікове очко, видавши видовищну нічию з Олімпією (3:3 вдома). Цьому результату в боротьбі за вихід у чвертьфінал міг порадіти Атлет, але, щоб втрата конкурента не виявилася марною, самому треба було вигравати в Кропивницькому.

Спочатку гра складалася за сценарієм киян: після довгої передачі Бабич уже готовий був забивати в порожні ворота, Косівський залишився за спиною, проте гравця гостей ціною раннього вилучення завалив Кияниця. Швидко реалізувати свою чисельну перевагу Атлет не зміг, Зірка теж не «посипалася» в меншості.

Тож розв’язка матчу залишилася на завершення. Атлет помилився на своїй половині поля: Козачок невдало скинув назад м’яча головою, так що Жадан проривався поперед Білозерова на воротаря. Захисник його перечепив, і Максим Бондар ударом з правої ноги на протихід голкіперу реалізував пенальті – 1:0 на 86-й хвилині.

Атлет намагався відігратися, в кінцівці гості виконали, один за одним, штрафний із кутовим, але тиск не дав результату. Зірка вдруге поспіль не програє та вперше в сезоні не пропускає м’ячів! Щодо киян, то вони втрачають шанс вийти в плей-офф. Навіть якщо Олімпія поступиться в заключному турі Локомотиву, тоді попереду буде інша столична команда. Навіть більше: Олімпія й за таких обставин буде вищою за Атлет за особистими зустрічами (2:3, 2:0). Зірка ж закриє сезон 2022/23 домашнім матчем із Штурмом покинути їй останнє місце буде так само неможливо, як супернику – друге. Проте дати бій сильному супернику – це мотивація, яку можна вважати достатньою для завершення регулярного чемпіонату.

Герой матчу – Олександр Жадан (Зірка)

Один із старожилів колективу, в свої 18 років пройшов усі вікові команди та грав на всеукраїнському рівні в ДЮФЛУ, аж поки цього сезону дебютував серед дорослих в ААФУ. Проти Атлету відіграв активно та заробив пенальті під переможний гол.

Штурм (Іванків) - Дружба (Мирівка) - 0:3 (0:2)

Голи: Бандурін, 5, 13, Дедяєв, 49

Штурм: Погорілий©, Лящук, Счастливцев (Нестеренко, 53), Васянович, Мохначук, Петренко (Міхєєв, 90+1), Березка, Сіренко, Купрій (Любко, 46), Димнич (Сахно, 65), Рубльов (О.Бондаренко, 60). Запасні: 7.Шевчук Сергій; 15.Гошкодеря Віталій. Головний тренер: Володимир Бондаренко.

Дружба: Бабійчук, Вдовика, Березянський, Юречко, А.Козлов (Куба, 68), Доронін©, Порохня (Листопад, 70), Сторчоус (Головко, 46), Бандурін, Дедяєв (Грищенко, 65), Бороденко (Юзефович, 86). Запасні: Татаренко, Мачуленко. Головний тренер: Дмитро Чирикал.

Попередження: Купрій, 11, Счастливцев, 32, Рубльов, 55, Порохня, 59, Петренко, 89, Грищенко, 90+1

11:00; 21.05.2023. Віта-Литовська. Стадіон НТБ ФК Динамо (Київ). Поле №7. Поле 4; +25С ЖК Бондаренко, 35

Суддя: Зайцев Андрій (Слов'янськ)

Вилучення: Погорілий, 90+1 (за удар лобом суперника)

Головне сучасне дербі Київщини відбувається на кількох фронтах – суперники конкурують і за обласне чемпіонство, і за найвищі місця в аматорському чемпіонаті України з футболу. Маючи чотири очки переваги, Дружба достроково гарантувала собі перше місце (в останньому турі регулярного чемпіонату вона точно отримає три очки за Мотор, який знявся в з турніру). Втім, за будь-яких обставин є питання престижу, так що сумнівів у максимальному налаштуванні Штурму не було жодних.

Зокрема, господарі вперше в сезоні виставили в стартовому складі екс-воротаря Металіста, Таврії та Буде/Глімта Погорілого, який у відкритому чемпіонаті Київщини визнаний найкращим гравцем минулого місяця та знаходиться за крок від історичного рекорду за кількістю «сухих» матчів за сезон (їх у нього 16, ще одна гра – і буде побито рекорд Романова із якраз Дружби). Втім, на всеукраїнському рівні Погорілий пропустив уже в дебюті матчу, та й загалом пропустив стільки м’ячів, як за кілька різних поєдинків нижчого обласного рангу.

Першу результативну комбінацію Дружба провела через центр. Порохня віддав короткий пас на Бороденка, той запустив у карний майданчик Бандуріна, Олексій замахом прибрав суперника, а потім з гоструватого кута чітко пробив повз воротаря ‒ 0:1. Це перший гол у чемпіонаті за Дружбу для екс-півзахисника Дніпра та Мотору.

Невдовзі Юречко продовжнім пасом запустив через лівий фланг Бороденка, який знову розважливо асистував Бандуріну – 0:2. Як бачимо, Олексій зовсім не потребує часу для адаптації в новій команді. До перерви Штурм намагався відігратися, проте впевнено грав голкіпер Бабійчук. Можливо, й він був би безсилим у другому таймі, проте Рубльов поцілив зблизька в стійку, а Любко, опинившись зліва від воріт, перекинув і Бабійчука, і рамку.

А тут ще й третя результативна комбінація Дружби відразу ж після відпочинку. Після пасу з глибини Порохня промчав через правий фланг і виконав прострільну передачу, Бандурін на неї трішечки не встиг, зате на дальній стійці воротар розстріляв Дедяєв – 0:3. Андрій теж у цьому чемпіонаті за Дружбу ще не забивав (як і Бабійчук із Бандуріним, він теж прибув у Мирівку із запорізького Мотора).

Залишок матчу пройшов, незважаючи на розгромний результат, у напруженій боротьбі. Штурм міг забивати – і не тільки говоримо про «гол престижу», при хорошій реалізації в матч повернулася б і інтрига. Проте на 90-й хвилині відбулася сутичка на рубежі карного майданчика, воротар Погорілий ударив головою в голову нападника суперників Грищенка, залишивши Штурм у меншості на останні хвилини матчу. Перемога Дружби – хороший фінальний акорд для переможця Групи 2, наступний матч вона зіграє вже в плей-офф.

Герой матчу – Олексій Бандурін (Дружба)

Когось одного виділяти по такій грі важко – це справді командна перемога Дружби. Проте відзначимо гідним серед рівних Бандуріна. Забив два м’ячі, був активним учасником більшості високошвидкісних атак своєї команди.