Новини :: Чемпіонат ААФУ

Чемпіонат ААФУ

«Двоє президентів потиснули руки, і Куликів-Юність стартував у чемпіонаті України», – наставник лідерів ААФУ Костик

«Двоє президентів потиснули руки, і Куликів-Юність стартував у чемпіонаті України», – наставник лідерів ААФУ Костик

Артур Валерко

Це для решти України незвична новинка, ну якось не вміють наші люди об’єднуватися й спільно творити одну справу. Все більше президенти футбольних клубів – одноосібники, вони не терплять поділу слави навіть зі спонсорами, не те що зі співзасновниками. На заході, зокрема, на Львівщині, це вже не перший випадок об’єднання кількох клубів в один із подвійною пропискою. І від цього з’являється думка, що це не аномалія, а цілком реально працюючий новий спосіб футбольного господарювання.

Як приклад, історія двох футбольних клубів зі Львівщини. ФК Куликів минулого сезону грав у чемпіонаті України серед аматорів, Юність натомість після початку повномасштабного вторгнення зосередилася на місцевих турнірах – які виграла всі. Тепер, стартувавши в сезоні 2023/24 як ФК Куликів-Юність із припискою в трьох населених пунктах, ця команда захопила лідерство в Групі 1 чемпіонату ААФУ, втративши лише два (!) очка за літньо-осінню каденцію. 

Про неймовірний виступ у першому півріччі сезону, процес об’єднання та роботу задля сильного старту серед професіоналів сайту «Український футбол» розповів головний тренер ФК Куликів-Юність Богдан Костик. 

«Приємно, що гарно виглядали на тлі Карпат і Агробізнесу, але великих висновків із цих спарингів не робимо»

– Про вашу команду нагадали контрольні матчі з командами з числа лідерів Першої ліги ПФЛ – львівськими Карпатами та волочиським Агробізнесом. А як давно ви розпочали збори та який встановили графік роботи?

– Ми пройшли медогляд і почали роботу 28 січня. 6 лютого провели спаринг із Карпатами (0:1), 9-го – з Агробізнесом (0:0). Звісно, ми враховуємо той фактор, що і Куликів-Білка, і наші суперники-професіонали, тільки на початку своєї роботи в зимовому антракті. І для нас, і для цих команд це були перші спаринги в 2024 році. Великих висновків із цих початкових контрольних матчів не робимо.

«Двоє президентів потиснули руки, і Куликів-Юність стартував у чемпіонаті України», – наставник лідерів ААФУ Костик

Богдан Костик праворуч із головою ЛАФ Олександром Шевченком. Фото: ФК Куликів-Юність

– І що показали матчі проти Карпат (перше місце в Групі А Першої ліги) та Агробізнесу (третє місце)?

– Перш за все, відзначу, що наші суперники – це дуже сильні клуби. Ми не переоцінюємо того факту, що пропустили за ці два матчі лише один м’яч – розуміємо, що Карпати та Агробізнес також тільки починають грати після відпусток. Але радує, що на тлі таких класних клубів наші хлопці зуміли проявити свої якості і, скажу відверто, справді виглядали гідно за грою.

Хоча загалом наші суперники з вищих дивізіонів мали більше моментів, а той же Агробізнес не реалізував пенальті, в цілому ми також атакували, створювали загрозу. Для нашої команди це багато важить – витримати випробування клубами, які наразі ведуть боротьбу за медалі Першої ліги чемпіонату України серед професіоналів.

– Як загалом розпланували свою роботу під час зимового антракту?

– Радий відзначити, що за останні роки ми не шукали спаринг-партнерів, а навпаки – це нам пропонують зіграти контрольні матчі навіть клуби такого ось високого рівня. Напевно, десь заслужила наша команда своє реноме, якщо такі тренери, як Маркевич і Чижевський, вважають, що спаринг з нами може бути інформативним. 

Графік наших контрольних матчів такий:

 • 13 лютого – Вікторія (Суми)
 • 17 лютого – перший матч Меморіалу Юста для нас
 • 21, 25 лютого – матчі Меморіалу Юста
 • 5 березня – їдемо на збори на Закарпаття. 

Там також плануємо провести, щонайменше, один спаринг.

«Ми в процесі вибору нового герба. Можливо, буде оновлено назву»

– У якому вигляді ваша команда вийшла на зимові збори? Хто пішов-прийшов?

– У нас відбулися незначні зміни, в своєму загальному вигляді Куликів-Білка повністю зберегла оптимальний склад.

Пішли троє гравців: захисник Іван Дещиця, півзахисники Остап Либик і Маркіян Пиріг. Натомість, ми запросили на перегляд п’ятьох потенційних новачків, наразі, після перших спарингів, із них залишилися на подальші випробування лише троє. Це – зовсім молоді футболісти, наразі ми ще вивчаємо їхні можливості та перспективи. 

Загалом же, якщо трапиться можливість взяти досвідчених і кваліфікованих новачків для точкового посилення, ми нею скористаємося. В цілому плануємо посилитися кількома гравцями хорошого рівня, щоб доповнити нашу в цілому вже сформовану команду.

– Звернув увагу, що ви називаєте команду Куликів-Білка (так само в клубних соцмережах), тоді як восени офіційно вона називалася Куликів-Юність.

– Ми в процесі вибору нового герба. Можливо, буде оновлено назву. Насправді процес об’єднання двох клубів був плавним і послідовним, отже, остаточні назва, герб, атрибутика – це логічний наступний крок у створенні команди, яка стане сильнішою за дві попередні.

– А як взагалі відбувався процес злиття двох футбольних клубів і навіщо це ФК Куликів і ФК Юність?

– Футбольний клуб Юність виграв багато обласних нагород, добре показав себе й на всеукраїнському аматорському рівні. Президент нашого клубу Олександр Вікторович Ролько давно замислювався про наступний крок, але Верхня та Нижня Білки – це невеликі села. Стадіончики там ошатні, але скромні. Десь Юність наближалася до стелі можливостей свого розвитку. 

Точно таким шляхом ішов і ФК Куликів, тому Олександр Вікторович поспілкувався з президентом цього клубу Мироном Михайловичем Остапчаком. Двоє президентів потиснули руки, і Куликів-Юність стартував у чемпіонаті України. Два клуби об’єдналися, щоб спільно вийти на вищий рівень. 

– Ну, погодьтеся, коли два колективи об’єднуються, тут є ризик певних проблем притирки.

– В нашій ситуації все вийшло плавно та послідовно. Президенти пояснили команді цілі та завдання. Ми всі – тренери, гравці – об’єдналися. Зараз працюємо разом без поділу на «куликівців» або «білчан». Звісно, треба врахувати, що після минулого сезону ФК Куликів розстався з групою гравців із Тернопільщини, які минулого сезону грали за них у чемпіонаті України серед аматорів. Отже, об’єднана команда не мала потреби до скорочення. Навпаки, враховуючи виступ і на обласному, і на загальнодержавному рівні, велика лавка запасних нам пригодилася для ротації.

«Чижевський ходив на наші матчі, і як наслідок – в Агробізнесі починали сезон шестеро екс-гравців Юності»

– Чи має намір ваш клуб заявлятися на змагання Львівщини в 2024 році?

– Ні. Меморіал Юста – останній. На чемпіонат і кубок області ми не будемо заявлятися, щоб не підводити організаторів. Річ у тім, що всі процеси в клубі підпорядковані створенню всіх служб і відділів, необхідних для участі в Другій лізі серед професіоналів. Ми проходимо атестацію й налаштовані стартувати в ПФЛ із літа. То за таких обставин було б некоректно заявитися на першість області й потім знятися, зважаючи на старт серед професіоналів. 

«Двоє президентів потиснули руки, і Куликів-Юність стартував у чемпіонаті України», – наставник лідерів ААФУ Костик

Богдан Костик праворуч із головним тренером Агробізнесу Олександром Чижевським. Фото: ФК Куликів-Юність

– Де буде базуватися та проводити домашні матчі ПФЛ об’єднана команда?

– В Куликові. Наразі наш клуб виконує рекомендації комітету атестації щодо нашого домашнього стадіону. Є певні зауваження, вони виконуються. Сподіваємося, що до часу дебюту в Другій лізі ми будемо в усеозброєнні – як стосовно інфраструктури та персоналу, так і стосовно складу. 

Адже, забігаючи наперед, якщо наш клуб отримає право зіграти в ПФЛ із сезону 2024/25, то відразу ж будуть ставитися максимальні завдання. В цьому плані ми працюємо на випередження, вже зараз награємо склад з прицілом на вищі за рангом змагання. Ну, й уважно стежимо за перипетіями Першої та Другої ліг чемпіонату України. Ми з багатьма клубами вже грали, добре знаємо кадровий потенціал і ті фінансові потреби, які стоять нині перед клубами всеукраїнського рівня.

– У плані кадрів Юність і Куликів також добре знайомі професіональним клубам. Власне, багато хто з них комплектувався вашими гравцями. Не боїтеся з ними грати контрольні матчі?

– Нічого в нашому футболі не приховаєш – якщо зацікавляться нашими гравцями, то все одно все про них розвідають. Той же Олександр Арсенійович Чижевський, поки Агробізнес призупиняв виступи в Першій лізі, ходив на наші матчі та уважно передивлявся гравців. І зараз за його команду грають Білий, Гаврушко, Гудзінський, Теплий. Грав Грицак, який також у нас бував на перегляді. Грав Равлик, якого вже з Агробізнеса запросили в Карпати.

– Загалом же перелік екс-гравців Юності та Куликова на професіональному рівні досягає ледве не 20 чоловік. Плюс дехто, як той же Набізада, перебуває за кордоном. Збираєтеся їх повертати?

– Важко забігати наперед. Дехто з хлопців отримав зараз найкращий особистий контракт у кар’єрі. Інші, навпаки, ось зараз розкрилися так, що до них уже є предметний інтерес інших клубів. Про своїх людей не забуваємо, але хто з них зможе повернутися – стане ясно десь ближче до липня місяця.

«Приїхали в Романів – дощ-сніг-повітряна тривога. Довелося матч грати ввечері в іншому місті за 60 км»

– ФК Куликів у минулому сезоні ААФУ грав іншим складом і не пробився в плей-офф. Юність ще до повномасштабного вторгнення виступала на всеукраїнському рівні і в любительському чемпіонаті була серед лідерів. Те, з якою легкістю об’єднана команда лідирує в поточному сезоні, про що свідчить?

– На рівень змагань нарікати не станемо. Хоча ми виграли 11 із 12 матчів і жодного не програли, легко нам точно не було. Навпаки, я десь розумів, що команда «просяде», в окремі вихідні бувало, що в нас по два матчі на уїк-енд. Звісно, десь виходили з положення завдяки ротації складу. Проте все одно були особливо важкі матчі.

– Наприклад?

– Матч у Городенці. Ми виграли з мінімальним рахунком завдяки голу Яворського в кінцівці, проте було дуже важко. І суперник хороший, і у нас на той час було максимальне завантаження. Зважаючи на графік, я знав, що команда десь втратить очки. Приємно, що хлопці витримали, що тільки в самій кінцівці, в передостанньому матчі 2023 року, зіграли внічию. І то, це був дуже особливий матч.

– Говорите про виїзд на Житомирщину та нічию 2:2 з VIVAD’ом? 

– Так. Приїхали в Романів – дощ-сніг-повітряна тривога. Поки чекали, розбиралися, стало зрозуміло, що доведеться грати в сутінках. Обидві команди сіли в автобуси й десь кілометрів 60 поїхали в обласний центр. Нас приймали на «Спартак-Арені» при штучному освітленні на штучному полі. Плюс – суддівський фактор. Суперник обидва голи провів з пенальті. Гаразд, перший, але в другому однозначно момент був «непідсудний». 

Важке враження від цього матчу та додаткове виснаження від поїздки в Житомир зіграли свою роль через тиждень, в заключному матчі півріччя із Соколом (ми виграли 3:2, але гра видалася драматичною). Врешті-решт, добре, що дограли півріччя з такими важкими випробуваннями – та ще й із прийнятним турнірним результатом.

«Двоє президентів потиснули руки, і Куликів-Юність стартував у чемпіонаті України», – наставник лідерів ААФУ Костик

Куликів Юність чемпіон Львівщини 2023 року. Фото: ФК Куликів-Юність

– Якщо минулого року ви страждали через надмірно насичений графік, то навесні зосередитеся тільки на одному турнірі. Чи не доведеться скаржитися на ігровий тонус?

– Думаю, ні. По-перше, в нас же буде можливість заповнити графік контрольними матчами. По-друге, хай це не прозвучить самонадіяно, у нас дійсно суттєвий відрив від конкурентів (+14 очок після 13 турів). Я в жодному випадку не переоцінюю наше положення та не збираюся без спортивної поваги ставитися до суперників, але все ж ми маємо можливість для експериментів, ротації складу, награвання новачків.

– Не шкодуєте, що не заявилися на Кубок України серед аматорів?

– Звісно, нам було б цікаво там зіграти. Але, як я вже говорив, у нас восени бувало по три матчі на тиждень. Просто не вистачало вікон у графіку.

ФК Куликів-Юність (Куликів – Верхня/Нижня Білка, Львівська область)

 • Рік заснування: 1970 (Юність), 2008 (Куликів), 2023 (злиття двох клубів) 
 • Кольори клубу: жовто-зелені 
 • Стадіон: «Арена Куликів» (700 місць) 
 • Керівництво та тренерський штаб ФК Куликів-Юність

Президент: Остапчак Мирон Михайлович 

Віце-президент: Ролько Олександр Вікторович 

Спортивний директор: Дуткевич Володимир Зіновійович 

Головний тренер: Костик Богдан Іванович 

Тренер: Данилюк Тарас Васильович 

Тренер: Михальчук Степан Омелянович 

Тренер воротарів: Жезло Андрій Володимирович 

Адміністратор: Андрушко Андрій Ярославович 

Прес-аташе: Вантух Микола Миколайович 

 • Досягнення ФК Куликів

Чемпіон Львівської області 2011, бронзовий призер – 2012 року. 

Володар Суперкубку Львівської області 2011 року.  

Фіналіст Кубка Львівської області 2011, півфіналіст ‒ 2012, 2013, 2021 років. 

Фіналіст Меморіалу Ернеста Юста 2010, 2011, 2023, півфіналіст ‒ 2012, 2021 років.

Переможець Вищої (другої за рангом) ліги чемпіонату Львівської області 2010 року.   

Переможець Другої ліги першості ЛОО ФСТ «Колос» 2008 року.   

Переможець міжнародного турніру «Кубок ФФЛ» 2010 року.   

Володар Кубка ЛОО ФСТ «Колос» «Весна» 2009 року.   

Фіналіст Кубка ЛОО ФСТ «Колос» «Осінь» 2008 року.   

Фіналіст Кубка до ювілею ФФЛ 2010 року.   

Півфіналіст Кубка Федерації 2013 року.   

 • Досягнення ФК Юність

Чемпіон Львівської області 2018, 2019, 2020, 2021 та 2022 років. 

Володар Кубка Львівської області 2017, 2022 та фіналіст 2020 років.

Учасник матчу за Суперкубок Львівської області 2018 року.

 • Досягнення ФК Куликів-Юність

Чемпіон Львівської області 2023 року. 

Статистика виступів клубу в ААФУ:

ФК Куликів:

Рік

Місце

І

В

Н

П

М’ячі

О

Чемпіонат ААФУ

2022/23

5 (із 7)

12

4

3

5

23:19 (+4)

15

Всього

 

12

4

3

5

23:19 (+4)

15

Кубок ААФУ

2021/22

1/16

2

1

0

1

6:6 (-0-)

3

Всього

 

2

1

0

1

6:6 (-0-)

3

 

ФК Юність:

Рік

Місце

І

В

Н

П

М’ячі

О

Чемпіонат ААФУ

2020/21

1 (із 9)

16

11

2

3

32:12 (+20)

35

 

1 (із 9)

2

0

1

1

1:3 (–3)

1

2021/22

2 (із 10)

9

5

3

1

23:8 (+15)

18

Всього

 

27

16

6

5

56:23 (+33)

54

Кубок ААФУ

2017/18

1/16

4

2

1

1

3:3 (-0-)

7

2018/19

1/4

8

5

3

0

15:7 (+8)

18

2019/20

1/4

6

3

2

1

10:3 (+7)

11

Всього

 

18

10

6

2

28:13 (+15)

36

 

ФК Куликів-Юність:

Рік

Місце

І

В

Н

П

М’ячі

О

Чемпіонат ААФУ

2023/24

1 (із 11)

12

11

1

0

32:6 (+26)

34

Всього

 

12

11

1

0

32:6 (+26)

34