Новини :: Чемпіонат ААФУ

Чемпіонат ААФУ

Подоляни (Тернопіль): 2 місце Групи 1 перед весняною частиною сезону

Подоляни (Тернопіль): 2 місце Групи 1 перед весняною частиною сезону

На «УФ» – незвичайні історії учасників чемпіонату України з футболу серед аматорів 2023/24. Сьогодні – розповідь про ФАТ Подоляни (Тернопіль), дебютанта ААФУ, який прагне в Другу лігу ПФЛ.

Пройти зі школи до дорослих змагань – і прагнути в Другу лігу: незвичайна історія ФАТ Подоляни та майбутнє клубу

Артур Валерко

Серед новачків чемпіонату України серед аматорів є дуже різні клуби зі власною філософією, завданнями та прикладами. Футбольна академія Подоляни вирізняється навіть на такому розмаїтому тлі. Більшість команди на чолі з її тренерами пройшли разом шлях від дитячого футболу до дорослого всеукраїнського рівня, спонсором клубу є торговельно-розважальний центр, а при середньому віці гравців 19,1 року клуб прагне в Другу лігу.  

Тож головний тренер ФАТ Подоляни (Тернопіль) Андрій Хоптовий в інтерв’ю сайту «Український футбол» представив свою команду й розповів про:

  • перехід низки гравців і тренерів із ФК Куликів у ФАТ Подоляни
  • досвідченіших новачків із Першої ліги
  • сина президента клубу в воротах 
  • де Подоляни гратимуть домашні матчі навесні
  • яким буде завдання команди в чемпіонаті

«Запросили недавніх лідерів тернопільської Ниви»

– Для початку, давайте поговоримо про зміни в складі ФАТ Подоляни. Літньо-осінній склад збережеться в загальних рисах?

– Так, більше того, дещо посилиться. Нас взимку покинули двоє гравців: півзахисник Максим Максимець і нападник Святослав Зайко – із юнацької команди Вереса. Перший провів за нас сім матчів, другий – п’ять, голами не відзначалися. 

Зараз запрошені двоє півзахисників зі значним досвідом виступів у змаганнях ПФЛ. Після тернопільської Ниви в нас опинилися півзахисники – Андрій Малащук і Максим Проців. Стосовно перспектив Проціва нам уже все зрозуміло, а от щодо Малащука, сподіваємося, що він вилікує свою травму, щоб повною мірою реалізовувати свій потенціал і досвід.

– Як взагалі проводите зимовий антракт?

– 24 січня відбулася зустріч керівництва ФАТ Подоляни із тренерським штабом, на якій ми обговорили підсумки осінньої частини сезону, плани підготовки та завдання на весну. А вже наступного дня почалася планомірна підготовка. 

Спершу планували проведення спарингів проти клубів Першої ліги – Буковини, Ниви (Тернопіль) і Прикарпаття, але всі три зустрічі було відмінено через захворювання футболістів. Натомість зіграли з іншим учасником змагань ПФЛ – Поділлям (1:3), а також провідними аматорськими клубами Львівщини й Івано-Франківщини. Зокрема, з Кормілом зіграли внічию 2:2, а Благо-Юність переграли 5:0. А вже 8 березня в спарингу Нива (Тернопіль) – Подоляни (Тернопіль) наша команда здобула мінімальну перемогу.

Ще плануємо в березні провести контрольний матч до відновлення чемпіонату, проте наразі не маємо точної дати та суперника, це в переговорах.

Андрій Хоптовий, фото: особистий архів А.Х.

– Комплектація вашої команди проходила максимально оригінально: більшість гравців ФК Куликів перейшли в Подоляни. Розкажіть, як так вийшло?

– Мій батько Михайло Хоптовий більше 10 років тому набрав хлопців 2004 р.н. у одну команду Надія (Копичинці). За цей час вони встигли пограти на всіх місцевих і всеукраїнських турнірах для своєї вікової категорії, а також виграли Першість ДЮФЛ України U-17 та всеукраїнський «Шкіряний м’яч». 

Звісно, хотілося, щоб це яскраве покоління продовжило свій розвиток на всеукраїнському рівні. В якийсь момент з’явився варіант із Тернопільщини переїхати на Львівщину та дати хлопцям можливість дебютувати серед дорослих. Попри вкрай молодий середній вік гравців і відсутність досвіду, ФК Куликів на той момент виступав і на область, і на чемпіонат України. 

Потім так вийшло, що наші шляхи розійшлися. ФК Куликів об’єднався з Юністю (Верхня/Нижня Білка) – цей об’єднаний клуб прагне перейти в Другу лігу влітку 2024 року. А наш основний склад на чолі з нами в липні 2023-го перейшов у ФАТ Подоляни (Тернопіль), додавши найперспективніших місцевих вихованців. Президент клубу Василь Чубак поставив перед командою турнірні та стратегічні завдання. Ми їх виконуємо.

– І які ж ці завдання на обласному та всеукраїнському рівні?

– Відразу відзначу, що команда Футбольної академії Тернопіль ще до нас заявилася на обласні змагання і там грала своїм складом. Що ж стосується ФАТ Подоляни, то є побажання від керівництва вийти в плей-офф і рухатися від матчу до матчу в чемпіонаті ААФУ. Наразі наша команда на другому місці, воно прохідне, проте конкуренція вражаюча: всього два очка відриву від аутсайдерів. Отже, все найважливіше в турнірі попереду.

«Навесні плануємо грати на центральному міському стадіоні Тернополя»

– ЗМІ повідомляли, що ФАТ Подоляни – серед претендентів на вихід у Другу лігу та отримання атестату на участь у професіональних турнірах. Це відповідає дійсності?

– Так. Ми дійсно проходимо атестацію під Другу лігу, щоб грати там уже влітку. У нас дуже молода команда: до приходу двох новачків із тернопільської Ниви, найстаршим був гравець 2003 р.н., а основна кількість футболістів навіть молодші: 2004-2006 р.н. 

Це насправді дуже цікавий приклад, коли керівництво клубу цілеспрямовано дає кредит довіри тренерському штабу на підготовку молодих гравців до професіональних турнірів. Враховуючи те, що на аматорському рівні нема контрактів, а в ДЮСШ академії сильних клубів часто забирають гравців без компенсації за підготовку, важливо, щоб ті, хто працює з молоддю, мали вихід і підстраховку для своїх зусиль.

– І як проходить атестація?

– Все згідно з графіком. Наші представники їздили на нараду в Київ, у Будинок футболу. Всі вказівки комітету з атестації приймаються до уваги й виконуються. Сподіваємося, що отримаємо атестат на участь у Другій лізі. 

Воротар ФАТ Подоляни, фото: ФК ФАТ Подоляни (Тернопіль)

– Зазвичай масштабні футбольні проекти, які всерйоз займаються своїм розвитком, розбудовують власну інфраструктуру. Подоляни ж грають то на центральному стадіоні, то на базі ФАТ. Чи буде щось робитися стосовно побудови свого стадіону?

– На сьогодні я можу сказати, що навесні всі матчі Подоляни планують зіграти на центральному міському стадіоні імені Романа Шухевича. Та й виступами на Футбольному полі №1 Футбольної академії Тернопіль ми цілком задоволені. У нашої команди були належні умови для підготовки та проведення матчів, так що ми можемо бути вдячні за це.

– Розділяти стадіон із ще одним міським клубом – це й додаткове навантаження на газон, і елемент конкуренції, чи як би тут вірно сформулювати. Не буде незручностей?

– Сподіваємося, що ні. Врешті-решт, головний тернопільський стадіон приймав фінал Кубка України серед професіоналів, матчі УПЛ. Періодично тут грали команди інших міст, проводилися різноманітні турніри. Напевно, для стадіону затребуваність – це добре, тому що в такому випадку робітники арени матимуть ще більше можливостей попрацювати над газоном, стадіоном у цілому.

До того ж, у ФАТ Подоляни також є розмови про зведення власної інфраструктури. Якби не війна, це вже зараз би, можливо, робилося.

«Були готовими до підвищення рівня чемпіонату України серед аматорів. Можливо, тому зимували так високо»

– Ви минулого сезону дебютували в ААФУ з ФК Куликів, отже, маєте з чим порівнювати. Згодні з твердженням інших учасників змагань, що чемпіонат України з футболу серед аматорів став сильнішим?

– Напевно, погоджуся. Цей сезон став ще якіснішим завдяки появі низки клубів-новачків із сильними, досвідченими гравцями. Ми були до цього готові, ще минулого сезону хлопці «обкаталися» в дорослому конкурентному оточенні. Можливо, тому ФАТ Подоляни в підсумку зимували так високо.

– У лідерів півзахисту Мальського та Мацієвського – 9 голів і 8 асистів на двох. Продовжує прогресувати вінгер Жуміга, в якого шість голів при чотирьох гольових передачах. Чекали від хлопців таких зрілих результатів?

– У нас загалом уся бойова основа відіграла досить рівно та без нарікань. Хлопці старалися й бачили, що у них виходить. А з педагогічної точки зору, якщо сказане тренерським штабом знаходить підтвердження на футбольному полі, підопічні надихаються й працюють значно ретельніше, сумлінніше.

Гравці ФАТ Подоляни, фото:  ФК ФАТ Подоляни (Тернопіль)

– При цьому травми не оминули вашу команду. Як момент із Дячинським, якому, виправте, якщо це неточна інформація, довелося навіть лягати на операцію?

– Так, на жаль, Івану довелося пережити оперативне втручання й кілька місяців відновлюватися. Була також травма у Сагайдака. Пошкодження мали місце в інших хлопців. Але колектив їх підтримав, ми присвячували їм перемоги. 

– У вас на відповідальній позиції воротаря грає син президента клубу – 18-річний Омелян Чубак. Це завдає додаткових труднощів тренерському штабу, чи тут не про блат, а про талант історія?

– Омелян працює на рівні з іншими хлопцями й не має жодних поблажок. Він дійсно здібний молодий голкіпер, у багатьох матчах серйозно нам допоміг. Якщо ж трапляються помилки в нього, як і в будь-якого іншого футболіста, ми разом їх розбираємо й робимо все, щоб надалі вони не повторювалися. 

«У Городенці програвали в три голи, а виграли, забивши чотири»

– Я можу чітко назвати матч, коли ФАТ Подоляни дуже здивували й змусили повірити в свою перспективність. Це 4:1 над Колосом (Полонне), лідером західної групи минулого сезону. А вам, зсередини, який матч здався переломним у клубу-дебютанта?

– Звісно, цей матч був дуже важливим. Ми забили три м’ячі без відповіді ще в першому таймі. Багато що виходило в хлопців, причому на високій швидкості й проти набагато досвідченіших суперників. 

Так само відзначив би виїзд у Городенку, де Пробій вів 3:0 вже до 31 хвилини, а ми забили чотири м’ячі й вирвали виїзну перемогу. Зважаючи на те, що за господарів грали Волошинович, Сондей і інші колишні провідні гравці першолігового Прикарпаття, це був матч, по якому можна робити певні висновки. 

– А що не вдалося? 

– Здавалося б, нам із другого місця – ні на що б не скаржитися, але з хлопцями ми детально розбирали як позитивні, так і негативні результати. Ось, наприклад, у обласному протистоянні ми вели в рахунку з Агроном, завершили 2:2. Також вигравали в Вільхівців і Галичині-Юності, яким програли в підсумку. Це теж наука молоді. 

– У таблицях переходів професіональних змагань ваш клуб згадується кілька разів. Причому, не лише в контексті до деяких гравців Першої ліги, а й щодо поповнення тренерського штабу…

– Так вийшло, що наш тренер воротарів Ігор Білан, якого ми запрошували з Прем’єр-Ліги, отримав пропозицію перейти в Буковину. Чернівецький клуб отримав нового інвестора, дуже серйозне кадрове підсилення. Отже, у нас виникла вакансія. Натомість на цю посаду запросили Олексія Крупниченка із першолігового Поділля. Він, до речі, як воротар багато грав у змаганнях ААФУ та здобував тут медалі й нагороди.

– У вашого клубу рідкісний для вітчизняного футболу спонсор. Агрофірми – не рідкість. Заводи та фабрики – не рідкість. Тим більше, не рідкість олігархи. Але щоб ТРЦ – такого не бувало.

– Так, Подоляни (Тернопіль) представляють однойменний торгово-розважальний центр, найбільший у Тернополі та області. 

Подоляни (Тернопіль): 2 місце Групи 1 перед весняною частиною сезону

ФАТ-Подоляни (Тернопіль)

  • Рік заснування: 2020.
  • Кольори клубу: біло-червоні
  • Стадіони: «Тернопільський міський стадіон імені Романа Шухевича», м. Тернопіль (вміщує до 15150 глядачів)

                             «Футбольне поле №1», м. Тернопіль (вміщує до 250 глядачів)

  • Керівництво та тренерський штаб             

Президент: Чубак Василь Володимирович

Віце-президент: Ібрагімов Михайло Раджепович

Віце-президент: Чубак Назарій Васильович

Директор «ФАТ» ТМР: Гарин Святослав Федорович

Головний тренер: Хоптовий Андрій Михайлович

Тренери: Хоптовий Михайло Зеновійович

  • У змаганнях ААФУ дебютує.

Рік

Місце

І

В

Н

П

М’ячі

О

Чемпіонат ААФУ

2023/24

2 (із 11)

10

5

2

3

23:17 (+6)

17

Всього

10

5

2

3

23:17 (+6)

17

Кубок ААФУ

Не грали