Новини :: Чемпіонат ААФУ

Чемпіонат ААФУ

Олег Собуцький: "Головна особливість ФК "Агробізнес" – ставка на місцевих гравців"

Олег Собуцький: "Головна особливість ФК "Агробізнес" – ставка на місцевих гравців"

За кілька місяців свого існування ФК "Агробізнес" стрімко увірвався на футбольну орбіту України, дійшовши до фіналу чемпіонату України серед аматорських команд. Маючи міцну матеріальну базу, молодих талановитих гравців у складі та відданих місцевих вболівальників, такий "стрибок" на саму вершину аматорського чемпіонату не став несподіванкою для футбольних фахівців.

Якою є мета цього, безперечно, цікавого та амбітного проекту, розповів керівник ФК "Агробізнес" Олег Собуцький.

– Від фіналу чемпіонату України серед аматорів отримали задоволення всі вболівальники. Був справді вирішальний матч, запекла боротьба з першої до 120-ї хвилини. Кипіли пристрасті, моменти були в обох команд, а переміг той, хто забив першим. Так сталося, що у фіналі зустрічалися гідні знайомі – ми давно з "Балканами" дружимо. Звісно, це за межами поля, у грі було все по-справжньому. І боротьба, і емоції.

– Інші команди для виходу до фіналу аматорського чемпіонату йдуть роками. Як сталося, що "Агробізнес" туди потрапив вже в перший рік свого існування, у чому секрет успіху?

– Раніше команда у Волочиську називалася "Збруч", вона мала успіхи в чемпіонаті та Кубку Хмельницької області. Але зараз така ситуація в країні, були проблеми з фінансуванням. Ми взяли команду повністю на себе, переформатували її. Запросили нових тренерів, гравців, поставили фахових керівників. Самі бачите – команда грає. А основна особливість ФК "Агробізнес" – ставка на місцевих гравців. Команда на дві третини складається з гравців з Волочиська, Підволочиська та навколишніх сіл. Тут живуть їх родини та друзі, усі залюбки ходять на стадіон і створюють гарну підтримку. Поставлене завдання підняти футбол саме на місцевому рівні. У подальшому є плани й на професійний футбол, за рік заявимося для участі в другій лізі. Аматорський чемпіонат є для хлопців хорошим екзаменом та справжнім випробуванням.

– Разом з командою прогресує і її головний тренер, у минулому відомий футболіст Андрій Донець?

– Звичайно, у нас є людина, яка пограла в багатьох професійних клубах. Зараз він узяв на себе керівництво командою. Можливо, і в нього є помилки. Але він вчиться, постійно з кимось консультується. З Андрієм Донцем команда має піти вперед, якщо він й надалі так переживатиме за неї. Проводить з футболістами практичні та теоретичні завдання, приділяє увагу тактиці, фізичній підготовці. Усе не може статися за один день. Ми бачимо свої недоліки й спробуємо їх виправити вже в наступному чемпіонаті серед аматорів.

– Наснаги надає справді шалена підтримка вболівальників? Такого галасливого та креативного фан-сектору не мають навіть деякі клуби Прем’єр-ліги.

– Я вже сказав, що згідно з обраною стратегією розвитку команда щонайменше на 65 відсотків формується з місцевих виконавців. На фінал до Умані приїхали мешканці Волочиська та району, вони чудово знають команду, особисто гравців, тож із подвійним натхненням підтримують "Агробізнес". Вони є патріотами клубу, а наше завдання – їх не підвести.

ФК Агробізнес Волочиськ - срібний призер Чемпіонату України серед аматорів 2016 року

ФК Агробізнес Волочиськ - срібний призер Чемпіонату України серед аматорів 2016 року

ФК Агробізнес Волочиськ - срібний призер Чемпіонату України серед аматорів 2016 року

Спілкувався Дмитро Шаповал