Новини :: Чемпіонат ААФУ

Чемпіонат ААФУ

«Кристал» (Чортків): перспективні хлопці, повернення «старичків» та досвідчений тренер, який знає, як перемагати

«Кристал» (Чортків): перспективні хлопці, повернення «старичків» та досвідчений тренер, який знає, як перемагати

Чортківський «Кристал» має славні традиції: неодноразово перемагав у чемпіонаті Тернопільщини, виступав у Першій та Другій лігах ПФЛ, залучав у різні роки таких іменитих гравців, як Василь Євсєєв («Шахтар» і «Динамо»), Роман Максим’юк («Динамо» Київ, «Зеніт» Росія, «Волинь» Луцьк), Олег Ящук («Нива» Тернопіль та «Андерлехт» Бельгія), Петро Бадло (казахстанські «Тобол» і «Актобе») та багато інших.

Нині «Кристал» зимує на восьмому місці в Групі 1 Чемпіонату ААФУ, втім, зважаючи на велику щільність у таблиці, багато сподівань покладає на весняну частину сезону. А очолює чортківську команду відомий фахівець Василь Івегеш, який багато років віддав футболу Тернопільської області, досяг великих успіхів на поприщі аматорського і студентського футболу, виводив свого часу ФК «Тернопіль» у Другу та Першу ліги чемпіонату України серед професіональних команд. Він розповів нам про сьогодення «Кристалу».

– Василю Петровичу, над чим працюєте в чортківській команді?

– Будуємо боєздатний колектив. Почали підготовку 22 січня й до 1 лютого провели перший, втягувальний мікроцикл. Зараз у нас уже повноцінні збори, маємо провести контрольний матч із ФК «Калуш» і надалі хочемо провести ще кілька зустрічей. Причому, обираємо в спаринг-партнери суперників, у яких можна чомусь повчитися. Будемо домовлятися, щоб до середини березня провести зустрічі з представниками Другої ліги (тернопільська «Нива», хмельницьке «Поділля»). Але хотілося б, щоб це було натуральне поле вже, а не синтетичне.

«Кристал» (Чортків): перспективні хлопці, повернуті «старички» та досвідчений тренер, який знає, як перемагати

– Традиційно взимку ви проводите Кубок ректора в Тернополі…

– Цього року також провели такий турнір. Виграла його команда ФК «Тернопіль-педуніверситет-2». Нам пощастило з погодою, тому те, що ми захотіли – змогли подивитися. Із чотирьох команд (педліцею та педуніверситету) обрали тих, хто зможе готуватися до відповідальних змагань 2018 року. Запланували собі так: молодші – на чемпіонат області, старші – на чемпіонат України.

– Знаю, що ваших футболістів викликали навіть у студентську збірну України, а братів Когутів навіть встигли представити як новачків ФК «Агробізнес» (Волочиськ) – чемпіона держави серед аматорів, лідера Групи «А» Другої ліги. Це – єдині втрати чортківської команди?

– Інтерес до хлопців є. Ми домовилися з головним тренером студентської збірної України паном Бузником, що вони переглянуть наших гравців. Щоб на західноукраїнських теренах була ніби базова команда збірної, яка могла б готуватися за рік-два до наступної Універсіади, що відбудеться в Італії. Для нас, «Кристалу», це дуже добре – всі хлопці будуть разом, і для збірної дуже добре – бо ви знаєте, як наші професіональні клуби відпускають гравців у студентську збірну навіть на міжнародні турніри.

Стосовно братів Когутів, то контракти вони підписали, але за них ще не розрахувалися. Думаю, будуть ще йти переговори – заявлять їх чи не заявлять, то вже не до мене питання. В іншому склад зберігаємо незмінним. Ми не така команда, що може пів України скупити, ми можемо тільки виховати.

Але, думаю, що хлопчиками для биття більше не будемо. До нас повертається наш досвідчений лідер Андрій Кондзьолка – багаторічний капітан ФК «Тернопіль». І Стьопа Клекот відновлюється від травми. Якщо пара «старичків» допоможе позаду, то попереду ми обов’язково щось заб’ємо.

– Це всі придбання чи плануються іще дозаявки?

– Розумієте, у нас чимало гравців пішло на оглядини – пройдуть чи не пройдуть, але дали слово, що у випадку чого повернуться до нас. У кожного клубу свій стиль гри і не кожному підійдуть наші футболісти. Детальніше стосовно нашого складу знатимемо вже у перших числах березня.

– Говорячи про Чемпіонат ААФУ, не можна не відзначити, що «Кристал» прогресував під час сезону: починаючи з розгромних поразок, потім вдалося піднабрати очок і навіть здобути пару важливих перемог. За рахунок чого?

– Ми зібрали цю плеяду 16-17-річних хлопців, яких лише починали виводити на високий рівень. Тому на Чемпіонат серед аматорів ми їх заявили, щоб вони набиралися досвіду. У них ніхто не вірив – а й справді, спробуйте в юнацькому віці витримати темп по два матчі на тиждень, тим більше, коли найстарший у 20-21 рік серед них був Заставецький. І який результат? Дзвонять: «Того треба туди, цього туди». Готові всю команду розтягнути, а ми ж іще толком ніде не грали!

Звідки результат по ходу сезону 2017/18? Самі розумієте, у нас налагоджений і тренувальний процес, і теоретична підготовка. Якщо хлопців не чіпати, дати їм зігратися і спробувати цей рівень – це буде гарна команда. Завдяки підтримці Чорткова, студентської збірної України, сподіваємося зберегти всіх своїх талантів і далі вже десь думати про професіональний футбол.

– І як успіхи з проходженням атестації?

– Я їздив у Київ, обійшов усі інстанції. Тепер будемо чекати у найближчі тижні результатів. Процес йде, будемо бачити, як воно буде, які зауваження будуть враховані. Наші люди їздять у Київ до керівників різних рівнів – будемо тримати з ними контакт, щоб команда надалі прогресувала.

– «Кристал» має підтримку?

– Ми дуже вдячні міському голові – Володимир Петрович Шматько виділив нам кошти на існування, харчування. Уже скоро будемо знати, які будуть обсяги фінансування – від цього все залежить.

– Справді, підтримка потрібна: турнірна таблиця в Групі 1 така, що за пару матчів можна як піднятися, так і опуститися…

– Дійсно, чемпіонат дуже напружений, і моя думка така – перші 4-5 команд із Групи 1 ніяк не загубилися б у Другій лізі серед професіоналів. «Рочин», «Минай», «ОДЕК», «Малинськ» – дуже хороші команди. Нам, молодим, з ними важко: тамтешні «старички» крикнуть, а наші діти вже зострашилися. У кожній із команд є свої зірки по 30-35 років, які пограли на найвищому рівні. Ми до таких поки лише тільки тягнемося, але хлопці дуже швидко все пізнають та розвиваються. Найприємніше, що аутсайдерів, як таких, нема – всі рівні.

– У чемпіонаті ставите конкретні турнірні завдання, чи поки для «Кристалу» це ранувато?

– Самі бачите: розриви мінімальні, тож поки у нас ведуться переговори та атестація, треба займати місце не нижче 4-го. Це все цілком реально. Вивчаємо календар, дивимося, де можна зачепитися за результат. Все буде залежати від фінансування та березневих контрольних ігор. Готові й віддати когось, аби існував клуб – щоб зберегти бойову основу, підняти футбол Тернопільщини вище.

– Щось уже вимальовується у Чорткові?

– Ще коли я у Першій лізі працював, преса завжди запитувала: яке буде місце, на що націлюємося. А я завжди відповідав: «Побачимо після 4-5 туру». Так і тепер – всі команди готуються, ніхто не дрімає. Ми намагаємося триматися так, як і всі інші – тому й працюємо ще із січня.

Для того, щоб заграв футболіст, потрібне терпіння. У мене починали такі гравці, як Пердута, Годований, Мединський, Семенець. Це зараз вони відомі, грають серед професіоналів. А були моменти, їм ще треба було повірити, що вони – майстерні гравці. За великим рахунком, футболіст відбувається як футболіст уже десь біля четвертого курсу університету. І весь цей час ним треба займатися.

Тому я й тримаю різних гравців до самого часу завершення університету – і це дає результати. А у нас норовлять розібрати гравців за мішок борошна, а потім не знають, як їх розвинути. Тому гравцям кажу: «Не поспішайте, пограйте на аматорах. Вам це дасть практику, ви відбудетеся, як футболісти». Приємно бачити, як ті, хто має терпіння та працелюбство, розвиваються і бачать підсумки своєї роботи.

Артур Валерко.

«Кристал» (Чортків): перспективні хлопці, повернуті «старички» та досвідчений тренер, який знає, як перемагати

Для довідки:

ФК «Кристал» (Чортків Тернопільської обл.)

Рік заснування: 1946

Почесний президент: Шматько Володимир Петрович

Директор: Крепич Володимир Михайлович

Начальник команди: Нагірний Віктор Станіславович

Головний тренер: Івегеш Василь Петрович

Тренер: Назаренко Анатолій Петрович

Адміністратор: Олійник Петро Романович

Стадіон: «Харчовик» (Чортків)

ФК «Кристал» в інтернеті:

http:/teams/krystal-chortkiv-ternopilska-obl