Новини :: Чемпіонат ААФУ

Чемпіонат ААФУ

МФК «Первомайськ»: потужний прогрес, зразковий домашній виступ

МФК «Первомайськ»: потужний прогрес, зразковий домашній виступ

Первомайську команду ми неодноразово відзначали як «грозу авторитетів» – рідко хто, навіть із фаворитів сезону, зумів вивезти із цього міста очки, більшість лідерів зазнали втрат у матчах із бойовитим суперником із Миколаївщини. Звідси – й досить переконливий турнірний виступ. МФК «Первомайськ» іде шостим із мінімальним відставанням від лідируючої п’ятірки. Теоретично вже за один весняний тур команда може замахнутися навіть на четверте місце.МФК «Первомайськ»: потужний прогрес, зразковий домашній виступ

Завдяки чому вдалося провести таке потужне півріччя на всеукраїнському рівні при тому, що команда, вже традиційно, здобула всі місцеві трофеї обласного рівня? Про це нам розповів Микола Флакей – голова міської федерації футболу Первомайська, старший тренер місцевої команди, яка захищає честь області на всеукраїнському аматорському рівні.

- Миколо Дмитровичу, в якому настрої команда пішла у відпустку, адже турнірний прогрес та перебування в групі лідерів дає підстави бути задоволеними першим півріччям сезону?

- Авжеж, адже ми успішно виступили не лише у чемпіонаті України, але й на область другий рік поспіль зібрали всі призи: і чемпіонство, і Кубок, і Суперкубок. Тим не менш, не можна казати, що у нас все нормально. У кінці року було важко з фінансами, тому що ми – бюджетна команда. Так вийшло, що кошторис складали, розраховуючи на формат 8 команд в чемпіонаті України, а їх було 12. Довелося шукати гроші, але з цієї ситуації ми вилізли. Команда була під загрозою зняття, але нас виручили місцеві аграрії. Підставили нам плече, тому велике їм спасибі – за рахунок цього витягли чотири останніх матчі. А так, настрій хороший, хоча могли б зіграти трошки краще.

МФК «Первомайськ»: потужний прогрес, зразковий домашній виступ
Микола Флакей

- Що скажете про рівень всього чемпіонату?

- Загалом, чемпіонат нам дуже подобається. Такі змагання стимулюють на розвиток та рухають футбол уперед. Які б не були обласні змагання, але вони не зрівняються із всеукраїнським рівнем – тут збираються найкращі з обласних колективів. Наша група мені подобається – вона краща ніж південна, де грають лише аграрії, боротися з якими було б дуже важко. У чемпіонаті є кілька команд, у яких хороше фінансове становище – бажаю їм грати у Другій та Першій лігах. Знаю команди, які за фінансами спокійно можуть там грати. У таких клубах і інфраструктура гарна, і грошове забезпечення. Але на інфраструктуру і ми не жаліємось – у нас нормальний стадіон. Також у нас хороші депутати, які нас підтримують.

- Що не сподобалося?

- Передовсім, суддівство. Бувало, коли судді «заганяли». Неодноразово були невдоволені рішеннями арбітрів, у тому числі, й вирішальними епізодами – як пенальті, зарахування голів. Тож хай ті, хто має таку можливість, ідуть собі нагору. Ми ж не проти. МФК «Первомайськ» радий зіграти в футбол, але прикро, коли ось так буває, що «убивають»!

МФК «Первомайськ»: потужний прогрес, зразковий домашній виступ

- Як розпланували зиму? Коли вихід з відпустки та де футболісти будуть підтримувати форму? Чи плануєте участь в зимових турнірах?

- Ті хлопці, які у нас з Миколаєва, прийматимуть участь у зимовій першості області, граючи за різні команди. Тому всі вони у нас на виду, хоча своєю командою ми грати не будемо. А десь у лютому зберемося, щоб почати підготовку до другої частини сезону. Хотілося б точково підсилитися, і гравці на прикметі в нас є. Хоча б футболістів два-три, тому що розуміємо, що у нас не ті фінанси, щоб проводити масове посилення «під завдання».

- Хто вже залишив вашу команду?

- Поки що ніхто. Для нас головне, щоб ніхто з тих хлопців, на яких ми розраховуємо, не пішов сам. Особливо сподіваємось на молодих гравців. А з тих, хто старше – будемо дивитися, та можливо двом-трьом футболістам подякуємо та попрощаємося з ними.

МФК «Первомайськ»: потужний прогрес, зразковий домашній виступ
Вшанування гравців МФК Первомайськ під час урочистого підведення підсумків футбольного сезону Миколаївщини 2018 року

- Яким бачите МФК Первомайськ наступного року? Чи продовжите виступи на обласному рівні і за що будете боротися у весняній частині сезону?

- У першості України хотілося б не опуститися нижче того місця, яке ми маємо на сьогодні. Хоча реально піднятися і вище – зачепитися за четверту сходинку. Трійка лідерів вже відірвалася, тим більше, у них стабільне фінансове становище, яке вочевидь дозволить їм і посилитися. Хороші команди, немає ніяких запитань. А наступні команди, включаючи нас, приблизного одного рівня, тому боротьба очікується цікава. На першість області, якщо будемо грати і далі, боротимемося тільки за перші місця, адже на сьогоднішній день ми – найсильніша команда в області.

Артур Валерко.

МФК «Первомайськ»: потужний прогрес, зразковий домашній виступ

Для довідки:

МФК «Первомайськ» (Миколаївська обл.)

Рік заснування: 2010

Президент: Співак Леонід Сергійович

Спортивний директор: Кухаренко Всеволод Віталійович

Тренери: Флакей Микола Дмитрович

                  Мілько Іван Іванович

                   Доценко Костянтин Дмитрович

Стадіон: «Центральний» імені Л.Г.Кривицького (Первомайськ)

МФК «Первомайськ» в інтернеті:

http:/teams/mfk-pervomajsk-mykolayivska-obl

Досягнення:

Чемпіон Миколаївської області 2017 та 2018, віце-чемпіон – 2013, 2015 та 2016 років.

Володар Кубка Миколаївської області 2013, 2017 та 2018, фіналіст – 2015 та 2016 років.

Володар Суперкубка Миколаївської області 2017 та 2018 років.

Попередні команди міста – «Будівельник», «Спартак», «Фрегат», «Меркурій» та СК «Первомайськ» – неодноразово здобували обласні трофеї та медалі.