Новини :: Чемпіонат ААФУ

Чемпіонат ААФУ

«Епіцентр» (Дунаївці): 3 місце Групи 1 на проміжному етапі

«Епіцентр» (Дунаївці): 3 місце Групи 1 на проміжному етапі

У західній групі вони зимують найвище серед усіх дебютантів сезону. Хоча календар був до них немилостивим, і вже в стартових турах довелося грати проти записних фаворитів, «Епіцентр» вирівнявся й у підсумку перед зимовими канікулами ввірвався у трійку найкращих, що є прекрасним результатом для колективу, який не знав перемог аж до 8-го туру.

Про секрети турнірного прогресу дунаєвецької команди, амбіції «Епіцентру» та поточні завдання ми розпитали головного тренера представника Хмельницької області. Ігор Бадло познайомив читачів з «Епіцентром» і його мріями.

ФК «Епіцентр» (Дунаївці): 3 місце Групи 1 на проміжному етапі
Ігор Бадло

– Ігоре Климентійовичу, передовсім, як проводить зиму команда «Епіцентр»?

– Ми виступаємо в Другій лізі футзального чемпіонату України («Епіцентр» виграв усі чотири стартових матчі й очолює Групу 3, – прим. авт.). Звичайно, акцент на футзалі ми не ставимо, тому що маємо серйозні завдання в великому футболі, але на час зимової перерви це дуже корисна практика. У нас ігри щотижня, перед грою збираємося на тренувальний процес, відповідно, не випадаємо з ритму.

Безпосередню підготовку до весняної частини Чемпіонату України серед аматорських команд розпочнемо вже з лютого місяця. Другий тренувальний збір плануємо провести за кордоном, країну, куди вирушимо, ще узгоджуємо. Ясна річ, запланували низку контрольних матчів, які хотілося б провести, як-то кажуть, не в болотному «місиві», а на траві.

– Чи є вже конкретика щодо змін у команді?

– Зміни будуть, і великі. Багатьом футболістам ми подякували за роботу, тож на місце тих, з ким попрощалися, прибудуть на перегляд чимало потенційних новачків. Прізвища наразі не бачу сенсу озвучувати – рішення по нових гравцях будемо приймати вже після ретельного перегляду.

– Хто саме покинув команду?

– Наразі це воротарі Броварський і Герич, захисники Валєєв, Ганін, Гринченко, Папірович, Руснак, Цінчик, півзахисники Зачиковський, Карбовський, Наталюк, Савчук. 

– Зміни зумовлені клубною стратегією?

– Так, адже клуб збирається в Другу лігу. Наразі вже маємо чим похвалитися – восени клуб закінчив реконструкцію стадіону, постелили новий газон, установили полив нового покоління та гарної якості, весною стоїть завдання установити сидіння на трибунах на 2-2,5 тисячі місць і бігові доріжки. Приємно бачити, як постелили «килими» газону, як розбудовують арену – навесні сподіваємося вже й опробувати оновлений стадіон.

До слова, хочу висловити вдячність стадіонам Чемерівців і Васильківців, а також місцевим вболівальникам, які приходили нас підтримати в чемпіонаті України. Поки йшла реконструкція нашого клубного стадіону, було дуже важливо, що в цих містечках нам пішли назустріч, надали компактні стадіони з гарними газонами.

ФК «Епіцентр» (Дунаївці): 3 місце Групи 1 на проміжному етапі

– Зрозумілий курс клубу, а от до чого «Епіцентр» прагнутиме в поточному сезоні? Що реалістично зробити в нинішньому чемпіонаті?

– Звичайно, хочеться посісти перше місце. Якщо команда йде в Другу лігу, треба дотримуватися спортивного принципу. Хоча ми й розуміємо, що багатьом вистачає просто участі, у нас інший шлях – хочеться, щоб і стадіон був прекрасний, і місце – призове. Ми розпочали чемпіонат не дуже вдало, потім внесли певні корективи й усе стало на свої місця. Зараз у нас третя позиція – і ми будемо старатися порадувати наших вболівальників.

– Повертаючись до літа минулого року, коли «Епіцентр» стартував у чемпіонаті України. Наскільки великими були зміни в складі напередодні дебюту?

– Скажу вам чесно, ми все ще в стадії побудови команди. І постійно працюємо над тим, щоб «Епіцентр» ставав усе сильнішим. Порівняно з обласними змаганнями, ми дуже суттєво оновили склад. Прибули такі досвідчені гравці, як захисник/півзахисник Керчу, форвард Якубов. У захист додалися Руснак і Темерівський. У півзахист – Пліс. Це люди з великим досвідом.

ФК «Епіцентр» (Дунаївці): 3 місце Групи 1 на проміжному етапі
Руслан Івашко та Ігор Хіблін, голова Хмельницької ОФФ

Мені навіть легше пригадати тих, хто залишився після області – Івашко, Гринченко, Зачиковський, Стрільчук, низка місцевих гравців. Але все одно для переходу на всеукраїнський рівень треба було ще попрацювати. І після старту чемпіонату, вже по ходу, ми додали відразу десять новачків. Саме в цьому криється якісна зміна гри. В 8-му турі здобули розгромну перемогу на ЛСТМ на його полі. І це був той заряд впевненості, який допоміг нам надалі.

– Процес зігравання оновленої команди вимагав часу й призводив до втрати очок, і це все – в цейтноті. Як вдалося вирулити команду по ходу сезону?

– Дійсно, часу трішки не вистачало. Хоча й встигли провести збори, все відбувалося дуже швидко, до того ж, ми мали по дві гри на тиждень – обласних і всеукраїнських змагань. Доводилося призвичаюватися до нових людей, до кожного гравця. Робили перестановки по позиціях. Вдячний керівництву, що поставилися з розумінням, що команда за два дні не будується. На сьогоднішній день, як бачите, результат є.

– Які враження від оточення, в якому ви опинилися?

– Можна сказати, що зараз аматорський футбол на високому рівні. Більшість команд ставляться до цього турніру професійніше – суперники готуються одне до одного в тактичному плані, відчувається, що навіть у аматорському футболі тренери стараються проводити якісний навчально-тренувальний процес, звідси – досить хороший рівень гри.

ФК «Епіцентр» (Дунаївці): 3 місце Групи 1 на проміжному етапі
Кулик Микола Миколайович,
віце-президент ФК "Епіцентр"

– Дунаївці раніше мали представництво на всеукраїнському рівні, а коли місто почав представляти «Епіцентр»?

– Дійсно, раніше були команди в змаганнях ААФУ. Дунаївці завжди були футбольним містом. Вони грали в Чемпіонаті України серед аматорів, мають титули обласного футболу. Зараз нову сторінку дунаєвецького футболу пише наш славний земляк Олександр Володимирович Герега, співзасновник відомої мережі гіпермаркетів «Епіцентр». Перед нами поставлено завдання – вийти в Другу лігу. І наперед нам уже сказали, що там ми також надовго затримуватися не збираємося, будуть ставитися найвищі завдання. Працювати в такому амбітному футбольному клубі цікаво, приємно бути поруч із такими людьми, які хочуть побудувати щось велике. Вихід у Другу лігу для Дунаївців буде історичним звершенням.

– Хмельницька область вигравала змагання ААФУ – «Агробізнес» був чемпіоном, після чого виграв і Другу лігу, а зараз успішно виступає в Першому дивізіоні. У Другій лізі грає «Поділля», яке також прогресує. Чи є співпраця з волочисцями та хмельничанами?

– Нам приємно, що є такі команди, адже Хмельниччина заслужила на спортивний успіх. Але у кожного своя дорога. Скажімо, йде гарне товариське спілкування з «Агробізнесом», але про обмін гравцями не йдеться – професіональний клуб же не може віддати в оренду аматорам гравця, нема такого правового статусу, контракту. З часом, можливо, кадровий обмін і буде мати місце. Проте, повторюся, у нас свій шлях.


Артур Валерко, SportArena.com

ФК «Епіцентр» (Дунаївці, Хмельницька обл.)

• Рік заснування: 1960

• Стадіон: «Колос» (вміщує 2500 глядачів); на час реконструкції домашні матчі проводив на ще двох аренах: «Товтри» (Чемерівці) та «Поділля» (Васильківці)

• Керівництво та тренерський штаб

Президент: Черноног Іван Андрійович

Віце-президент: Кулик Микола Миколайович

Головний тренер: Бадло Ігор Климентійович

Тренер: Ігнатьєв Володимир Петрович

• Досягнення:

Чемпіон Хмельницької області 1994 та 2004 років.

Срібний призер – 1961, 2000, 2007, 2008 та 2009 років.

Бронзовий призер – 1960, 1999 та 2001 років.

• «Епіцентр» в інтернеті:

https://www.facebook.com/fcdunaivtsiepicentr/

• Статистика виступів клубу в ААФУ:

Рік

Місце

І

В

Н

П

М’ячі

О

Чемпіонат ААФУ

1997/98* 

8 (із 8)

14 

0

1

13

4:25 (–21)

1

1998/99 *

4 (із 9)

16 

8

1

7

24:19 (+5)

25

1999*

знята

-

-

-

-

-

-

2001*

3 (із 4)

6

2

1

3

3:12 (–9)

7

 

5 (із 6)

10

2

2

6

5:7 (–2)

8

2008**

4 (із 5)

8

2

3

3

15:16 (–1)

9

2009**

5 (із 5)

8

0

1

7

4:25 (–21)

1

2010**

4 (із 5)

8

1

0

7

4:18 (–14)

3

Всього

 

70

15

9

46

59:122 (–63)

54

Кубок ААФУ

1998/99*

1/16

-

-

-

-

-

-

Всього

–:+

-

-

-

-

-

-

* – як «Нива-Текстильник»/«Колос-Текстильник»

** – як «Верест-ІНАПіК»