Новини :: Чемпіонат ААФУ

Чемпіонат ААФУ

СК «Каховка»: 6 місце Групи 3 на проміжному етапі

СК «Каховка»: 6 місце Групи 3 на проміжному етапі

Відразу п’ять клубів, що базуються в Херсонській області, виступають на всеукраїнському рівні – «Енергія» (Нова Каховка), «Кристал» (Херсон) і «Таврія» (Сімферополь, тимчасово – Берислав) у Другій лізі ПФЛ, «Таврія» (Новотроїцьке) та СК «Каховка» – у чемпіонаті України серед аматорських команд сезону 2019/20.

Попри таку високу конкуренцію (як турнірну, так і в боротьбі за ресурси – зокрема, кадрові), всі ці колективи стараються вирішувати свої турнірні завдання, бути якомога вище в таблиці та видавати особливо видовищні дербі. Як те, яке розіграли в вересні СК «Каховка» – «Таврія» (2:1) – це був один із найбільш напружених матчів чемпіонату. Виходить так, що обидві команди, які наразі йдуть на 5-6 місцях, навесні будуть конкурувати й за вихід у плей-офф, відстаючи наразі лише на кілька очок від бажаної трійки найкращих.

СК «Каховка»: 6 місце Групи 3 на проміжному етапі
Дмитро Кузнєцов

Про перше півріччя чемпіонату, роботу під час антракту та плани на весну нам розповідає головний тренер СК «Каховка» Дмитро Кузнєцов.

– Розпочнемо з актуального: як справи у вашої команди? Які у вас плани на зимову перерву?

– Наразі команда в відпустці, збори заплановані на 1 березня. На жаль, поки що незрозуміло, на яку кількість матчів ми вийдемо: чуємо, що з Чемпіонату ААФУ знялася команда «Кремінь-Юніор», а у нас в області негаразди – неясно, скільки команд збереться на чемпіонат 2020 року, а звідси – ми не можемо спрогнозувати, скільки у нас буде матчів. Це створює значні незручності при формуванні плану команди – сім матчів на всеукраїнському рівні до кінця регулярного чемпіонату, невідомо скільки матчів у чемпіонаті області (минулого року там було чотири учасники).

Читайте також:

Інтерв’ю Sport Arena з рекордсменом Ґіннеса з жонглювання футбольним м’ячем,

адміністратором СК «Каховка» Василем Росошиком

– А які плани, власне, СК «Каховка»? На 2020 рік точно заплановано участь в змаганнях ААФУ, а як відносно вищого та нижчого рівня?

– Відносно Другої ліги – ранувато розмовляти. Не готові ми за інфраструктурою, а «командою-одноденкою» бути не хочеться. Тому рішення підійматися вгору поки що не стоїть. Обласні змагання ми з рахунків не скидаємо, безперечно, нам цікаво там грати, це доповнює нашу ігрову практику – питання тільки в кількості учасників і, відповідно, матчів. Щодо Чемпіонату ААФУ, ми тут третій сезон, і нам все ще дуже цікаво.

– Тим не менш, є вже гравці, які можуть «підвищитися в класі» особисто – говорю про тих, хто досяг серйозного прогресу в сезоні 2019/20. Чи випадково інші клуби не націлилися на ваших гравців, які суттєво додали за останній рік?

– Це біда всього аматорського футболу – ми не маємо важелів, щоб закріпити за собою гравців у юридичній площині. Ясна річ, нам приємно, що СК «Каховка» вдається розкривати таланти. Раз є у нас футболісти, які входять у число найкращих за своїми амплуа в змаганнях, то, значить, добре працюємо.

Не буду приховувати – з нашої команди відразу кілька гравців поїхали в т.зв. «команди майстрів» – клуби Другої, Першої ліг. Інтерес до них присутній. Ми, зі своєї сторони, й надалі будемо знаходити такі «зірочки» й доводити їх до професіоналів. І, на жаль, вкотре зіткнемося з такою проблемою – збирати наново склад.

– А як взагалі ви знаходите таланти? Той же воротар-легіонер Огаї в ваших краях був невідомим, інші або грали на молодіжному рівні, або десь на обласному…

СК «Каховка»: 6 місце Групи 3 на проміжному етапі
Точукву Огаї

– Чесно кажучи, цим і цікавий цей весь футбольний процес. Приміром, Жиганов у сімферопольській «Таврії» «глухо» сидів у запасі, а у нас заграв – і яскраво, і результативно. Огаї потрапив до нас завдяки «сарафанному радіо» – ми відразу звернули увагу на його антропометричні дані, а потім підтягнули й воротарську техніку. Так, він не Шовковський, але на нашому рівні дуже здорово себе проявив – перші кілька турів взагалі не пропускав, надалі немало виручав, тож і завоював місце в основному складі. Так і шукаємо людей: дивимося на позитивні якості, працюємо над ними й радіємо, коли вони додають.

– Зміни плануються масові чи точкові?

– Навіть не можемо на даний момент про це говорити – хтось на переглядах, когось активно «переманюють». У нас є кілька досвідченіших гравців, «динозаврів» аматорського футболу, позиції яких надійні й прогнозовані. Є й ті, хто може піти. Доведеться підшукувати людей, але нічого – це теж частина нашої роботи.

– Ваша група відпустила на підвищення «ВПК-Агро», який зараз у лідерах і в Другій лізі, а також попрощалася з ФК «Дніпро». Утім, і новачки – досить імениті. Як оціните нинішній сезон у порівнянні з попередніми?

– Змагальний рівень хороший. Додалися дуже серйозні команди – «Зірка», ФК «Вовчанськ». Із командою з Харківщини ми до цього сезону не перетиналися, а вони за грою мені сподобалися. Мені здається, за рівнем вони відповідають Другій лізі. Навіть присутність таких команд, як «Кремінь-Юніор» чи СК «Дніпро-1-Борисфен», це абсолютно нормально – у них молоді гравці, хай «оббиваються» на дорослому всеукраїнському рівні. Чому ні?

Щодо Групи 3, скажу так: перша п’ятірка – це суперники дуже гідного рівня. Ми стараємося не відставати, думаю, ніхто з них не скаже, що з нами було легко.

Читайте також:

СК «Каховка»: місто з традиціями, африканська діаспора та рекордсмен Ґіннеса
Бесіда 2018 року з Дмитром Кузнєцовим

– А на що націлюється СК «Каховка» в такому оточенні?

– У нас кожна гра – як фінальна. Як би не було важко, наші плани – тільки на плей-офф. Хай там п’ять очок відставання, хай 22 – ми все одно б боролися й віддавалися в кожному матчі. А тим більше, зараз, вважаю, реалістично боротися, інтрига є, шанси є, просто треба робити свою справу.

– У своїй групі СК «Каховка» – друга за відвідуваністю прямо за «Зіркою», що ще недавно грала в Першій лізі. Отже, в своїй боротьбі розраховуєте на підтримку «12-го гравця»?

– 100%. Підтримка наших людей – це один із найголовніших факторів для СК «Каховка». Спасибі їм, що приходять, підтримують. Від них усе й іде. Без глядачів футбол – не футбол. Мені дуже приємно, коли в дербі багато публіки. Є вірні фани, які з нами навіть на виїзди вирушають. Поклон цим людям. Хлопцям теж приємно грати, коли їх «женуть» вперед і палко підтримують.

СК «Каховка»: 6 місце Групи 3 на проміжному етапі

– Ваша область після кількох років провалу дуже активно й масово представлена на всеукраїнському рівні. Це для вас добре чи погано, адже інші клуби заглядаються приблизно на тих же гравців, що і СК «Каховка»?

– В принципі, конкуренція – це нормально, у кожного свої завдання, свій погляд на ведення роботи. Кожен хоче свого: комусь потрібен різко результат, хтось орієнтується на більш досвідчених гравців. Ми завжди орієнтувалися на молодих гравців, яких можна було б розвинути, поліпшити. Можливо, якби мали змогу, й запрошували б «сформованих зірок», але раз так – то так. Ми ні на що не скаржимося, й на конкуренцію в тому числі.

– А чи є якісь місцеві таланти на зміну тим, хто покидає СК «Каховка» заради команд інших міст?

– От тут є дуже серйозна проблема. У нас у Каховці дуже велике «випадання» саме тих вікових категорій, які нам потрібні – молоді 15-19 років. Наразі ДЮСШ Каховки працює добре, хороший потік діток пішов, тренери стараються. Але був такий перепад років 4-5 тому, коли втратилося десь те покоління, яке б якраз зараз нам посприяло. Тому ми тримаємося й із великими сподіваннями поглядаємо на тих юних футболістів, яким ще треба 2-5 років, аби вийти на наш дорослий рівень. Вихід із «прірви» є. ДЮСШ працює на повну потужність. Просто зараз треба перечекати, поки це все відновиться. Ми молоді дарування шукаємо – і раді, що той же Кисельов 2003 р.н. у нас дебютував і в першому ж матчі забив свій дебютний м’яч.

Артур Валерко, SportArena.com

СК «Каховка» (Херсонська область)

Рік заснування: 2006

Стадіон: «Олімпійський» (вміщує 1540 глядачів)

• Керівництво та тренерський штаб

Президент: Пасічниченко Юрій Миколайович

Спортивний директор: Хоминець Ігор Вікторович

Головний тренер: Кузнєцов Дмитро Вікторович

Технічний директор: Кашулін Сергій Геннадійович

Начальник команди: Трофимчук Артем Анатолійович

Адміністратор: Росошик Василь Лаврентійович

Досягнення:

Чемпіон Херсонської області 2018 року, бронзовий призер – 2019.

Володар Кубка Херсонської області 2008 та 2018 року.

Володар Суперкубка Херсонської області 2017 року.

СК «Каховка» в інтернеті:

https://www.facebook.com/groups/1295595757227616/

http:/teams/sk-kakhovka-khersonska-obl

• Статистика виступів клубу в ААФУ:

Рік

Місце

І

В

Н

П

М’ячі

О

Чемпіонат ААФУ

2017/18

6 (із 9)

16

5

4

7

23:29 (-6)

19

2018/19

4 (із 12)

22

10

7

5

32:18 (+14)

37

Всього

38

15

11

12

55:47 (+8)

56

Кубок ААФУ

2017/18

1/16

2

0

1

1

1:2 (-1)

1

Всього

2

0

1

1

1:2 (-1)

1