Новини :: Чемпіонат ААФУ

Чемпіонат ААФУ

ФК «Тростянець»: 8 місце Групи 3 на проміжному етапі

ФК «Тростянець»: 8 місце Групи 3 на проміжному етапі

Набирає обертів амбітний футбольний клуб «Тростянець». Він вивів місто на Сумщині на всеукраїнський рівень і сподівається стати першим клубом-представником Тростянця, якому вдасться здобути професіональний статус. При цьому ФК «Тростянець» успішно грає на кількох фронтах – як чемпіон Сумської області 2020 року, в оптимістичному настрої готується до весняної частини сезону в Чемпіонаті України серед аматорських команд сезону 2020/21.

Про поточний сезон і подальші плани ФК «Тростянець» розповів його головний тренер Сергій Коритник.

ФК «Тростянець»: 8 місце Групи 3 на проміжному етапі
С.М.Коритник

- Давайте розпочнемо із зимового антракту. У якому настрої вийшли на збори?

- Поняття збори поки що у нас не діє. Ми зараз в такому режимі працюємо, що хлопці за день до гри під'їжджають. Проходить передігрова робота, контрольна гра, і вони їдуть по домівках. В такому режимі ми працюємо лютий, а перший підготовчий збір у нас починається від 3 березня по 14 березня. Другий збір - з 18 по 26 березня.

- Перший етап підготовки - це Кубок Фоменка?

- Так, а ще у нас заплановані 4 спаринги, і одну гру контрольну зіграємо з лідером Групи «Б» Другої ліги ПФЛ «Металом» у Харкові.

- Зміни у складі є?

- Так, зміни є. По різних причинах ми припинили співпрацю з шістьма футболістами: захисники Богачов і Чмирьов, півзахисники Ревін і Стецюк, нападники Бужин і Анцибор.

- Дуже різний підбір футболістів. Як молоді та перспективні, так і ті, хто був лідером команди. Скажіть, чи всі втрати бажані? Чи були гравці, яких не змогли втримати?

- Звісно, не всі. Я не буду виокремлювати, але декількох нам не вдалося зберегти, їм запропонували кращі умови. Інші гравці - це були обопільні рішення.

- Якого напрямку буде ваша селекційна робота? Місцеві гравці, чи із інших міст на посилення?

- Зараз ФК «Тростянець» виходить на такий рівень, де виключно місцевими футболістами неможливо вирішувати завдання. Тому у нас географія пошуку не залежить від прописки, і порядку 12 футболістів на перегляді. Географія дуже різна - Донецька область, Запоріжжя, Біла Церква, Київ, Чернігів, Полтава і так далі.

- По лініях - це посилення в кожну ланку чи якісь окремі точкові трансфери?

- Я ставив завдання перед своїми помічниками, що стосуються селекції – підсилення по кожній лінії. Якщо є якісний гравець, то ми його запрошуємо на будь-яку позицію. Якщо він чимось кращий тих, що у нас є, ми підписуємо трудову угоду.

- Говорили, що ФК «Тростянець» подавав документи на атестацію у Другу лігу. Це крок до отримання професіонального статусу чи просто ознайомлення з умовами?

- Ні, це дійсно першочергове завдання перед клубом – успішно пройти атестацію й заявитися в Другу лігу ПФЛ України. І мені як головному тренеру були озвучені завдання – підвищення в класі. Це не ознайомлення, а конкретне завдання. З серпня місяця цього року команда повинна грати в Другій лізі України.

- Які для цього кадри вам хотілося б здобути? Адже інші клуби можуть собі дозволити футболістів  із значним досвідом. ФК «Тростянець» має можливість запрошувати гравців такого рівня майстерності?

- Першочерговим завданням є вивести футболістів, що зараз є в моєму розпорядженні, на той рівень, який буде відповідати Другій лізі. Ми – бюджетний клуб, який залежить від бюджету міста. Нас фінансує міська рада Тростянця. На сьогоднішній день не маємо змоги запрошувати гравців такого рівня. Мається на увазі не футбольного, а рівня їхніх умов перебування в команді. Але ми прекрасно розуміємо таку необхідність, і працюємо над цим. Ведеться внутрішня робота в клубі, щоб ці умови в нас зростали і ми в міжсезоння, між кінцем аматорського чемпіонату і підготовкою до Другої ліги, змогли запросити декількох таких гравців.

- Ми говоримо також, що чемпіонат не стоїть на місці. Багато амбітних новачків в цьому сезоні, деякі з цих колективів досить високо. А як ФК «Тростянець» почувається в цій компанії? Чи можна вважати 8 місце на проміжному фініші закономірним і до якого результату ви прагнете?

- Звісно, нас це не влаштовує. Але паралельно ми брали участь в декількох турнірах – це чемпіонат та кубок області. І ті завдання, що були перед початком сезону озвучені керівництвом, а це перш за все здобути перемогу в цих обласних змаганнях, нам вдалося виконати. Ми стали чемпіонами і володарями Кубка області. Першочергові завдання команда виконала. А що стосується участі в Чемпіонаті України - звісно, ми готувалися до кожної гри, але, повірте, не кожна команда взагалі піде на такі ризики, щоб у суботу грати відповідальну гру в чемпіонаті області, а на наступний день грати в чемпіонаті України. Але ми йшли по такому графіку, і те 8 місце і є якраз наслідком цих не зовсім, на мій погляд, правильних календарів. Після того, як закінчився у нас чемпіонат області, в кінцівці чемпіонату України відразу з'явилася позитивна динаміка, і ФК «Тростянець» набирав залікові очки. В принципі, це реальна картина, яка є. На весну стоять  завдання - перемагати в кожній грі.

ФК «Тростянець»: 8 місце Групи 3 на проміжному етапі

- Чи на 2021 рік керівництво запланувало участь у місцевих турнірах?

- Ні. Завдання виконано – Кубок у нас стоїть. Рухаємося далі, і на сьогоднішній день переді мною такого завдання керівництво не ставило. Ми повністю концентруємося на Чемпіонаті України і готуємося до підвищення в класі - грати в Другій лізі.

- Хто був ініціатором появи ФК «Тростянець» у 2015 році? Які він пережив основні етапи розвитку?

- Цю історію не розкажеш двома реченнями. Ініціатором був Юрій Анатолійович Бова, який був і на сьогоднішній день є мером міста Тростянець. Він зібрав футбольних людей, порадились, визначили напрямок і почали потихеньку рухатися. Інфраструктура, поля, стадіони - будуються. Академія дитяча розвивається. Все це почало діяти з 2015 року.

Спочатку було дві команди – ФК «Тростянець-1» і ФК «Тростянець-2». Майже вся охтирська команда «Нафтовик» перейшла з керівництвом, з тренером, їх назвали ФК «Тростянець-1». Мою команду назвали ФК «Тростянець-2». Перший рік ми грали в різних групах першості Сумської області. Перша команда зайняла п'яте місце, друга - четверте. Невтішні результати. На наступний рік дві команди заявили в чемпіонат області, своєрідні змагання між цими командами були. І перед початком сезону керівництвом було вирішено, що та команда, яка після першого колу є вищою в таблиці, на її базі і з тим тренерським штабом формується команда і заявка на Чемпіонат України серед аматорів. Таким чином я зі своїм тренерським штабом потрапив у аматорський чемпіонат і рухаємося в напрямку Другої ліги.

- Команда вже має в своєму розпорядженні тростянецький спорткомплекс. Що там зроблено за час капітальної реконструкції й додаткового будівництва?

- Мабуть, у нас у клубі є більш компетентні люди, щоб краще розповісти про нашу інфраструктуру. Скажу як тренер – в моєму розпорядженні є поля гарної якості. І екіпірування, все, що потрібно. Ми на це не нарікаємо. У цьому році стоїть питання про придбання великого автобусу, щоб їздити не мікроавтобусами. Стадіон, здається, вже навесні з повним обладнанням, біговими доріжками, полями буде добудований. У цьому році запрацювало 5 полів: одне стандартне, два - 40х60, і маленькі для діточок. Для нашого міста це неймовірний крок вперед, ніколи раніше такого тут не було.

- У кінцівці поточного сезону ви будете більшою мірою думати про турнірні завдання в Чемпіонаті України серед аматорів чи про формування складу під Другу лігу?

- Всім нам хочеться "одним патроном вбити двох зайців". Ми будемо раціонально розподіляти і намагатися працювати в двох напрямках.

Артур Валерко, SportArena.com

ФК ТростянецьФК «Тростянець» (Сумська обл.)

• Рік заснування: 2015

• Кольори клубу: біло-зелені

• Стадіон: ім. В.П.Куца (вміщує 1100 глядачів)

• Керівництво та тренерський штаб

Директор КЗ ТМР «Спортивний клуб «Академія спорту»: Єсип Богдан Борисович

Начальник команди: Бова Руслан Юрійович

Головний тренер: Коритник Сергій Миколайович

Тренери: Скотніков Роман Володимирович, Горох Сергій Михайлович

• Досягнення:

Чемпіон Сумської області 2020 року, срібний призер – 2019 року (ФК «Тростянець-2»).

Володар Кубка Сумської області 2019 (ФК «Тростянець-2») та 2020 років, фіналіст – 2018 (ФК «Тростянець»).

• ФК «Тростянець» в інтернеті:

Офіційний сайт: http://www.fctrostyanets.com/

Facebook: https://www.facebook.com/fctrostyanets/

Instagram: https://instagram.com/fctrostyanets

YouTube: https://youtube.com/c/ФКТростянець

• Статистика виступів клубу в ААФУ:

Рік

Місце

І

В

Н

П

М’ячі

О

Чемпіонат ААФУ

2019/20

4 (із 12)

22

11

4

7

30:30

37