Кубок ААФУ

Дружба зіграла внічию з Олімпією та здобула Кубок ААФУ за сумою двох фіналів

Фінал. Матч-відповідь

• Перед грою

Перший фінальний матч Кубка ААФУ на Полтавщині завершився мінімальною поразкою Олімпії – 0:1 (гол Мачуленка). Причому, Дружба догравала в меншості через вилучення Грищенка в стартовому складі на матч-відповідь нападника замінив Бороденко. Також ліворуч у захисті вийшов не А.Козлов, а Дедяєв.

Олімпія повністю повторила свій склад зразка першого фіналу. Щоправда, якщо порівнювати з заключним туром регулярного чемпіонату України серед аматорів (0:0 із Локомотивом у Києві), штаб провів деякі перестановки (так, у запасі, порівняно зі столичним матчем, залишилися лівий захисник Ковтун і нападники Кірпіченко, Ситник).

Дружба, в свою чергу, останній тур пропускала – технічна перемога над запорізьким Мотором, який знявся зі змагань. Але переваги в свіжості над суперником вона не мала – тому що в вихідні грала заключний матч чемпіонату області (5:1 над Денгоффом), вигравши золоті медалі чемпіонату Київщини.

• Власне, гра

Вже на 4-й хвилині господарі могли відкривати рахунок. Порохня тонким пасом виводив на воротаря Мачуленка, той влучив у поперечину. Головко міг добивати в порожні ворота, але просто розминувся з м’ячем, який відскочив у поле. Далі після подачі штрафного через себе пробивав Порохня, м’яч зрикошетив на кутовий – гравці Дружби сигналізували, що зачепив руку захисника Богомаза. Суддя командував продовжити гру.

Після дебютного відрізку Дружба кілька разів вибухала гострими атаками – їх завершували Бороденко, Порохня. Проте взяти приступом ворота Олімпії не вдавалося, і на перерву команди пішли з нулями на табло. Які оперативно змінилися з початком другого тайму. Звичайний перший м’яч вніс сум’яття в захист гостей, Малик не вибив далеко в поле, а лише підбив м’яча. Тут як тут був Порохня, який скинув на хід Мачуленку, а Роман, опинившись перед воротарем, правою ногою пробив у дальню «шістку» ‒ 1:0. Відзначаємо Головка та Порохню, які максимально посприяли тому, щоб м’яч дістався до вінгера Дружби.

Два голи переваги на другий тайм – це хороша заявка на успіх. Мачуленко, який забивав і в Миргороді, і в Кагарлику, виявився справжнім героєм розіграшу Кубка ААФУ сезону 2022/23. До речі, на 61-й хвилині він міг і подвоїти перевагу в цьому матчі, головою замикаючи подачу Бороденка – захисник підстрахував Васецького й виніс м’яча з лінії воріт.

А що ж Олімпія? Значно пожвавили гру заміни. Саме Фабунмі завдав першого удару в площину воріт господарів, і Татаренко змушений був виручати Дружбу. А коли Брага вистелив низову передачу на хід Солопу, Олексій несподівано ввімкнув швидкість, обійшов Юзефовича, який його переслідував, і з правої ноги пробив у дальній кут повз воротаря – 1:1. Нервові останні хвилини не змінили більше рахунку, господарів це цілком влаштовувало.

• Після гри

Дружба стала шостою командою з Київської області, яка здобувала Кубок України з футболу серед аматорських команд. За союзних часів першопроходцем став Машинобудівник (Бородянка) в 1986 році, за часів незалежності трофей здобували Ірпінь (Гореничі) в 2008, ФК Буча в 2011, Чайка (Києво-Святошинський район) в 2013 і 2017, Авангард (Бзів) у 2019 році.

Герой матчу – Роман Мачуленко (Дружба)

Покажіть нам героя фіналу? Ось він, Мачуленко. Забив і на виїзді, і вдома. Міг забивати ще. Приніс трофей своїй команді.

Дружба (Мирівка) – Олімпія (Савинці) – 1:1
Голи: Мачуленко, 49 – Солоп, 79

Дружба: Татаренко, Куба©, Юречко, Юзефович, Дедяєв, Листопад, Сторчоус (Доронін, 63), Порохня (Вдовика, 87), Головко (Бандурін, 71), Мачуленко (Шевчук, 63), Бороденко (Кабанюк, 84). Запасні: Бабійчук, Сотник. Головний тренер: Дмитро Чирикал.

Олімпія: Васецький, Бірюк (Бурляй, 56), Малик, Богомаз©, Брага, Почернін, Пономаренко (Фабунмі, 60), Павлик, Субочев, Євтушенко (Кунєв, 75), Солоп. Запасні: Шварц, Момот, Алєксєєнко, Кірпіченко, Ситник. Тренер: Олександр Безуглий.

13:00. 31.05.2023. Кагарлик. Стадіон «Колос».

Арбітр: Михайло Райда (Ужгород)

Попередження: Богомаз, 39; Бороденко, 53; Євтушенко, 66; Бурляй, 87; Вдовика, 89; Татаренко, 90+3