Новини :: Чемпіонат ААФУ

Чемпіонат ААФУ

«Скорук»: 4 місце Групи 3 на проміжному етапі

«Скорук»: 4 місце Групи 3 на проміжному етапі

«Скорук» із Томаківки вперше спробував сили в Аматорському чемпіонаті України позаторік – і тоді заявив про себе як про міцного та перспективного учасника змагань, пізніше заявившись і на Кубок України минулого сезону. Тому, коли клуб із Нікопольського району опинився серед команд, які беруть участь у поточному чемпіонаті, до нього приглядалися вже не як до новачка, а як до одного з потенційних фаворитів. Що підтверджує й четверте місце після осінньої частини сезону – «Скорук» тепер серед лідерів чемпіонату. Про становлення та розвиток команди розповідає директор і головний тренер ФК «Скорук» Олександр Степанов.

«Скорук»: 4 місце Групи 3 на проміжному етапі
О.О.Степанов

- Якби вам перед початок сезону сказали, що команда буде зимувати на четвертому місці, ви б погодилися чи не погодилися?

- Якби побачив нашу групу, то напевно погодився б. І якби знав, яким буде розрив (від другого місця «Скорук» відстає всього на чотири очка, – прим. авт.).

- Що за це півріччя для вас стало сюрпризом? Що в Аматорському чемпіонаті України здивувало в позитивному або негативному плані?

- Рівень став вищим. Змагання здивували в хорошому сенсі цього слова. Клас команд хороший – 5-6 могли б спокійно грати в Другій лізі і не загубилися б там. Організація непогана, аматорський чемпіонат зростає. Спасибі нашому керівництву, родині Скорук, наша команда змогла відповідати цьому рівню й боротися за високі місця.

- А як відносно команди «Скорук»? Як вона змінилася за цей час, коли не грала на всеукраїнському рівні, і хто новачків краще проявив про себе?

- Після того, як ми дебютували в Чемпіонаті України серед аматорів, ми ще грали сезон в чемпіонаті та кубку області. У нас змінилося дуже багато футболістів, поки ми грали в чемпіонаті області, і перед початком аматорського чемпіонату ми солідно посилилися. Взагалі, наша команда постійно проводить ротацію, вливаються нові люди. Перед Чемпіонатом України у нас також було багато футболістів, які прийшли: взяли відомого півзахисника Володимира Прийомова. Додався Юрі Алефіренко - це грузинський футболіст, володар Кубка України серед аматорів у складі азовського «Авангарда». Захисник Кирило Пасічник, який пограв у Казахстані та друголіговому ФК «Ужгород». Велике їм спасибі, вони дуже допомогли. Хороші футболісти.

От тільки вони, переважно, нас і залишили під час зимового антракту. Ні, не всі, але 6-7 чоловік пішли. Попрощалися з ними по різних причинах. Прийомов повернувся у професіональний футбол – у друголігові «Балкани» Одеської області. Також пішли двоє африканців - захисник Філімон Олавоїн і Маккартні Офоцу, який назад поїхав в Африку. Алефіренко повернувся в Грузію. Ковалевський, наскільки відомо, перегляді в Сумах, Влад Клочан підписав контракт із друголіговою «Буковиною». Кирило Пасічник під питанням - поїхав відпочивати перед Новим роком і досі не можемо його знайти, десь досі відпочиває. Напевно, добре заробляє в «Скоруку».

Натомість прийшло багато футболістів, ми добре підсилили команду і тренерський штаб. Прийшов Антон Шарко – досвідчений нападник із «ВПК-Агро». Микита Донгаузер - також із «ВПК-Агро», центральний півзахисник атакуючого плану. Михайло Коломоєць - теж із «ВПК-Агро», нападник. І в «Нікополі» грав, гарний нападник, багато забиває і в зимових турнірах. Всі вони – чемпіони України серед аматорів 2019 року з «ВПК-Агро». Дмитро Хорольський, остання команда його це Суми, але він грав і в «Олександрії», і в «Зірці», і в «Енергії», це опорний півзахисник. Станіслав Малиш - центральний захисник із херсонського «Кристалу». Євген Сухина - центральний захисник, який може зіграти і на правому фланзі, молодий хлопець. Він сам із Запоріжжя, пройшов «Металург», також грав у «Кристалі». Прийшов Олексій Разуваєв - центральний півзахисник атакуючого плану, остання команда – «Перемога». Грав також і в «Дніпрі», і в запорізькому «Металурзі», хороший футболіст, ми задоволені. Данило Боженар, який був у нас, але пішов у «Перемогу». Зараз повернувся назад, крайній півзахисник. Також кількох чоловік ми ще переглядаємо, рано говорити, але 1-2 ми ще підпишемо.

- Кадрова філософія «Скорука» – брати готових майстрів чи шукати молоді таланти?

- У паспорт не заглядаємо й беремо гравців, які можуть посилити команду й допомогти в вирішенні турнірних завдань. В основному, до нас приходили вже гравці такого рівня, які пройшли школу команд майстрів і пограли не за один клуб Першої та Другої ліги. Були футболісти, які грали і в УПЛ. Зараз вже на Другу лігу ми будемо шукати молодших футболістів, проводити в команді ротацію, підсилюватися, робити сплав 50% на 50% - половина молодих і перспективних, а інші - досвідчені. А хто де грає – я не особливо слідкую, тому що багато гравців приходять і швидко залишають команду, а залишаються найсильніші, ті, хто розділяє філософію та завдання ФК «Скорук».

- Зараз ідуть зміни в плюс, чи все-таки це компенсація втрат і поки неясно, чи стане «Скорук» сильнішим?

- Звичайно, це в плюс, тільки потрібно розкрити потенціал цих футболістів безпосередньо в нашій команді, тому що ви бачите, скільки зараз у нас нових гравців. І на даний момент ми просто зіграємося, хочемо наладити лінії та звикнути один до одного. Такої стабільності немає - непогано граємо, але в окремих епізодах буває, що щось не виходить. Потрібно, щоб команда зігралася, тому що майже половина новачків.

- Як команда займалася під час зимового антракту? Коли вийшли з відпустки, які турніри встигли пройти і які ще плануєте?

- Ми відпочивали півтора місяці, а на перше тренування зібралися 15 січня. І наступного дня вже зіграли першу гру на Меморіалі Кудрицького з ФК «Стандарт» із Полтавської області. Зараз такий графік, що граємо по три гри на тиждень, а буває і більше. Ми заявилися на Кубок Кудрицького, Кубок Єдності, та й товариські ігри поєднуємо. І в такому режимі ми працюємо вже майже два місяці. Через ігри переглядаємо багато футболістів, таким чином намагаємося давати навантаження, тому що гра - це найкраще тренування. Ми займаємося ротацією, дивимося на новачків, награємо якісь склади. Рано ще про це говорити, ближче до початку весняної частини чемпіонату вже будемо визначатися зі складом і награвати. У нас ще в цьому місяці 7-8 ігор буде, графік напружений.

- Скажіть будь ласка, чи стоять конкретні турнірні завдання в чемпіонаті, адже якщо команда проходить атестацію під Другу лігу, чи це ще доцільно?

- Так, ми не приховуємо, що перед нами президент поставив завдання потрапити у трійку та вийти з групи. Чим далі пройдемо – тим краще. Хочеться заявити про себе в аматорах, завдання є.

- Хто із суперників на сьогоднішній день вам найбільше сподобався за рівнем гри, за рівнем протистояння та за тим, як проявили себе в матчах проти вашої команди?

- Напевно, це ФК «Вовчанськ», вони нас переграли на нашому полі 3:0. За змістом гри ця команда найбільше сподобалася. Хоча є й інші хороші команди, такі як «Мотор», «Тростянець», «Суми». Дуже хороша молодь в «Металурзі-2».

– Навіть попри перемогу над ними із рахунком 7:1?

- Ну ми також готувалися до цього матчу, у них молоді хлопці і гра трішки не пішла. Але те, як вони грають в футбол, дуже подобається. Ми дивилися, бачили перспективних гравців і тренер хороший у них працює. Молодці, прогресують, і футболісти з них, я думаю, будуть непогані.

- У вашій групі, на відміну від інших, багато "других" команд, молодіжних складів. Чи добре, що є такий перепад між іграми з лідерами та молодіжними складами?

- Я б не сказав, що є перепад. Якщо брати «Металург-2», то перепаду як такого немає. Це хороша команда, не дивлячись на свій вік хлопці показують хороший, зрілий футбол в аматорському чемпіонаті. І якщо порівнювати з «Мотором», «Сумами» чи «Тростянцем», то вони ні в чому фактично не поступаються, тільки їм не вистачає досвіду і трішки менше майстерності, а так команди приблизно однакового рівня. Звичайно, є «Дніпро-1-Борисфен» чи «Зірка», де зовсім молоді гравці, то вони, звичайно, на дві голови слабкіші. Але, знову таки, вони тільки навчаються. Після цих команд грати із сильними, чи після сильних із такими, як «Зірка», то, звичайно, відчувається різниця. Але якщо грати з такою командою, як «Металург-2», то, в принципі, різниці ніякої.

«Скорук»: 4 місце Групи 3 на проміжному етапі

- Ми звикли, що «Скорук» має свій стадіон вдома в Томаківці, але останнім часом граєте в Покровському. А де плануєте грати Другу лігу?

- Тепер «Скорук» буде називатися не «Скорук» (Томаківка), а «Скорук» (Нікопольський район). Тому що через реорганізацію районів наш Томаківський район приєднався до Нікопольського - ми зараз один великий Нікопольський район із населенням в 200 тисяч мешканців. У нас буде своя громада, але ми будемо входити в Нікопольський район. На даний момент ми в Томаківці не плануємо грати, нам ніде приймати суперників. На жаль, наша влада не дуже любить футбол і не дуже поспішає тут чимось займатися, фактично немає ніяких умов. Але, слава Богу, у нашого президента Максима Анатолійовича Скорука є агрофірма поруч із Покровським та Олексіївкою – це той самий Нікопольський район. У них одна громада, там люди люблять футбол і нас туди запросили.

Ми збираємося грати в Покровському, і хоча за вимогами атестації в нас трішки не підходить стадіон, не сидимо, склавши руки. Ми купили табло, постелимо доріжки, побудуємо роздягальні - почали займатися цим питанням, і якщо встигнемо до початку чемпіонату Другої ліги, то, звичайно, будемо приймати суперників у Покровському, якщо встигнемо зробити атестаційний документи на цей стадіон. Якщо не встигнемо - то будемо приймати в Нікополі на «Електрометалурзі». Перше коло чи початок першого кола. Резервним стадіоном ми заявили «Колос» у Чкаловому, там штучне поле. Клуб працює, розвивається: придбали клубний автобус. У Покровському в нас є своя база на березі Каховського водосховища, де ми готуємося до ігор. У нас може бути в суботу матч Чемпіонату України, а в неділю – чемпіонату області. Ми там залишаємося, маємо умови для проживання, харчування і тому подібне.

- ФК «Скорук» - учасник Чемпіонату України серед аматорів цього сезону, а чи планується і надалі участь у обласних змаганнях?

- У 2021 році ми також зіграємо чемпіонат області і кубок області - у нас кожен тиждень по три гри. Дуже напружений графік - граємо в суботу, неділю, буває і в середу на кубок, а потім знову субота і неділя. Ми постійно їздимо на якісь виїзди. Можна так сказати, що наша команда живе в автобусі, тому що пауз мало, а багато роз'їздів. Перше коло чемпіонату області ми завершили на першому місці, у нас там, здається, 24 очки, на 6 випереджуємо інших. В кубку області ми вийшли в півфінал, і також боремося за високі місця в Аматорському чемпіонаті України. Будемо догравати й обласні змагання - є завдання виграти і чемпіонат, і кубок області, та й на всеукраїнському рівні зіграти якомога краще.

Артур Валерко, SportArena.com

Для довідки:

«Скорук»: 4 місце Групи 3 на проміжному етапі«Скорук» (Томаківка, Дніпропетровська обл.)

Рік заснування: 2000

Кольори клубу: синьо-білі

Стадіон: «Покровське» с. Покровське (вміщує 500 глядачів)

• Керівництво та тренерський штаб

Президент: Скорук Максим Анатолійович

Віце-президент: Скорук Тамара Олексіївна

Директор клубу: Степанов Олександр Олександрович

Головний тренер: Степанов Олександр Олександрович

Тренер: Варжеленко Григорій Тихонович, Шипа Олександр Миколайович

Начальник команди: Мирний Максим Васильович

Адміністратор: Попович Анатолій Іванович

• Досягнення:

Чемпіон Дніпропетровської області 2019 року, віце-чемпіон 2018 року, бронзовий призер – 2015 та 2016 років.

Фіналіст Кубка Дніпропетровської області 2018 та 2019 років.

Переможець Меморіалу Миколи Кудрицького 2019 року.

• Статистика виступів клубу в ААФУ:

Рік

Місце

І

В

Н

П

М’ячі

О

Чемпіонат ААФУ

2018/19

5 (із 12)

22

8

7

7

19:25 (–6)

31

Кубок ААФУ

2019/20

1/8

4

2

0

2

4:2 (-2)

6

• ФК «Скорук» в інтернеті:

Facebook: https://www.facebook.com/«Скорук» Томаківка/

Сторінка на сайті ААФУ: http:/teams/skoruk-tomakivka-dnipropetrovska-obl