ААФУ: 100-та перемога Костика, сенсація в Великих Гаях і успіх Олімпії

Колос (Полонне) – ФАПФ (Івано-Франківськ) – 7:0 (3:0)

Голи: Кашперук, 9, 59, Федоров, 13, Коляда, 25, Скоцький, 51, 74, Кір’ях, 68

Колос: Фіяло, Наумець (Царьов, 46), Дерман (Жданов, 46), Носарєв©, Луцюк, Кошка (Семенюк, 71), Кашперук (Морозов, 71), Брицький (Кір’ях, 60), Федоров (Наконечний, 60), Коляда, Козьбан (Скоцький, 40). Запасний: Омелянюк. Головний тренер: Сергій Бадрак.

ФАПФ: Кравець (Залізний, 46), Горинь© (Громадюк, 64), Равлюсь, Пицик, Сморжанюк, Вад.Салій, Ківнюк (Костишин, 64), Пащак, Шкварилюк (Василів, 46), Лазар (Максимів, 46), Неледва. Запасний: Дем’яник. Головний тренер: Володимир Салій.

12:00; 30.09.2023. Полонне. Стадіон “Полонь”. Поле 3; +26С

Суддя: Воєвода Андрій (Дніпро)

Попередження: Горинь, 13, Луцюк, 55

Відчутною та дошкульною виявилася поразка Колоса на Тернопільщині. ФАПФ не пощастило потрапити під гарячу руку, адже один із фаворитів сезону суттєво перешикував стартовий склад і хотів реабілітуватися за поразку від Подолян.

1:0 – Брицький забрав м’яча на правому фланзі й відпасував на Кашперука, Іван розвернувся й лівою ногою закрутив у ворота.

2:0 – після ауту Козьбан прийняв і подав із правого флангу, Антон Федоров замкнув ударом головою під поперечину.

3:0 – після вдалого переведення від Кашперука Микола Коляда змістився з лівого флангу та чітко пробив у дальній кут.

4:0 – з подачі Коляди захисник підбив м’яча, і Богдан Скоцький зблизька забив лівою ногою.

5:0 – тепер Коляда відпасував на Кашперука, Іван правою ногою на виконання запустив з лінії карного майданчика в ворота.

6:0 – Коляда з глибини поля запустив зрячу діагональ на Кір’яха, Віктор змістився з правого флангу та забив лівою ногою метрів із 20-ти.

7:0 – воротар упустив м’яча після подачі з лівого флангу й на добиванні зіграв Богдан Скоцький.

Герой матчу: Микола Коляда (Колос)

Гол та дві результативних передачі – прекрасний матч лівого вінгера полончан.

Фенікс (Підмонастир) – СК Вільхівці – 2:1 (0:0)

Голи: Яворський, 74, Фещук, 89 (пен.) – Минайленко, 68

Незабитий пенальті: Минайленко (СКВ), 79

Фенікс: Дяків, Янчак©, Яців, Медведєв (Шута, 90+4), Фещук, Яворський, Задорожний (Заліпа, 90+4), Залога, Сороколіт (Сидор, 69), Міщук (Вільховий, 50), Гнатів (Андрушко, 90). Запасні: Малоїд, Артим, Павлишин. Головний тренер: Андрій Чіх.

Вільхівці: Гумметов, Мілєсін, Кучеренко (Куцин, 90), Ульянов©, Гаврилюк, Минайленко, Клочан, Тимошенко (Маркевич, 59), Кірєєв (Цуркан, 81), Хрієнко, Бистрицький (Тищук, 46). Запасні: Радченко, Шабадаш, Кіктенко. Головний тренер: Сергій Дірявка.

15:00; 30.09.2023. Підмонастир. Стадіон “Фенікс”. Поле 4; +26С

Суддя: Скрипник Максим (Київська обл.)

Попередження: Тищук, 63, Гнатів, 88, Кучеренко, 89

Незважаючи на тиск господарів, тривалий час нулі зберігалися на табло. Аж поки досить несподіваним голом відзначилися СК Вільхівці. Вздовж лінії карного майданчика просувався Хрієнко, якого зачепив Залога. Мабуть, господарі призупинилися в очікуванні рішення арбітра – йшлося про призначення чи ні небезпечного штрафного удару, проте натомість Максим Минайленко пробив метрів із 18-ти правою ногою й влучив під поперечину ‒ 0:1 на 68-й хвилині.

Фенікс проявив вольові якості та оперативно відігрався. Хоча пас Фещука переривали захисники, м’яч відскочив на Яворського, Павло встиг прийняти та пробити з правої ноги в дальній нижній кут – 1:1. Ще п’ять хвилин – і новий переломний момент. Кірєєв стартував на передачу з глибини, Медведєв старався його не зачепити, проте рефері зафіксував контакт ніг. Пенальті взявся виконувати все той же Минайленко, проте цього разу воротар Дяків метнувся вліво від себе й парирував удар.

А от господарі свій 11-метровий не змарнували. Після флангової подачі Гнатів скинув далі – на Сидора, на якого навалився Кучеренко. Гумметов першим зробив свій хід, кинувшись у кут, а наддосвідчений Фещук виконав «паненку» ‒ 2:1. Максим з пенальті приніс перемогу Феніксу.

Герой матчу: Максим Фещук (Фенікс)

Зірка підмонастирців причетна до обох голів – у першій результативній атаці Фещук починав її пасом, а потім забив з 11-метрового.

неділя, 1 жовтня

Агрон (Великі Гаї) – Сокіл (Михайлівка-Рубежівка) – 1:2 (0:2)

Голи: Червонецький, 90 – Мельничук Дмитрій, 1, 41 (пен.)

Агрон: Рогаль, Соколовський, Стриєшин, Олексюк (Ковалик, 29), Скакун, Кохман, Білик© (Мельник, 65), Пришнівський (Семенець, 80), Червонецький, Гром’як (Луцик, 29), Процик. Запасні: Войнарський, Онищук, Павлусь. Головний тренер: Сергій Богородіченко.

Сокіл: Сидоренко, Ємельянов, Шевчук, Пресняк, Андрейчіков, Васильєв© (Шишкін, 25), Доніч, Паша (Валага, 73), Мельничук (Зозуля, 90+1), Ільченко (Тамоян, 59), Набільський (Новік, 63). Запасних не залишилося. Головний тренер: Олег Самченко.

12:00; 01.10.2023. Великі Гаї. Стадіон “Центральний”. Поле 3; +17С

Суддя: Панасюк Тарас (Житомир)

Попередження: Паша, 2, Білик, 16, Пришнівський, 45+3, Мельничук, 72

Гучна сенсація на Тернопільщині. Один із старожилів і фаворитів турніру – Агрон – програв команді, яка ще відносно недавно не вигравала й голів не мала. Вже на 20-й (!) секунді (!!) матчу відкрив рахунок півзахисник Сокола Мельничук. Дмитро, отримавши подачу з лівого флангу від Ільченка, прийняв і правою ногою запустив м’яча в дальній кут – 0:1.

Поки господарі намагалися відігратися, кидали великі сили, гра набула характеру жорсткої і на 21-й хвилині в боротьбі за м’яч зіткнулися головами два №4 ‒ Васильєв із Сокола та Олексюк із Агрону. Лікарі змушені були зупиняти кров і накладати шви, мужні хлопці ще поривалися продовжувати гру, проте обох довелося замінити через травми.

А тим часом перед самою перервою Сокіл закріпив свою перевагу. Довга передача Ємельянова заплутала захист господарів. Після невдалої гри головою суперника Ільченко зачепився за м’яч, розвертався і тут його збив захисник Стриєшин. Все той же Дмитро Мельничук впевнено реалізував пенальті, хоча воротар і вгадав напрямок польоту м’яча, удар точно в кут відбивати дуже важко ‒ 0:2.

Як не намагався Агрон відігратися, не зміг. Єдине – в самому кінці матчу провідний клуб Тернопільщини заробив штрафний, коли Андрейчіков зачепив Луцика, а Тарас Червонецький забив прямим ударом зі штрафного, обпікши руки голкіперу ‒ 1:2. Це була 90-та хвилина, часу на порятунок не залишалося.

Герой матчу: Дмитро Мельничук (Сокіл)

Розігрався останнім часом цей молодий півзахисник, але навіть на фоні попередніх успіхів дубль у Великих Гаях – це заявка на особливу увагу до Мельничука на цьому рівні.

Марамуреш (Нижня Апша) – VIVAD (Романів) – 1:0 (1:0)

Гол: Проскура, 28

Марамуреш: Третяк, Басовський, Панченко (Похил, 51), Слищенко (Степанчук, 38), Ільчук©, Козак (Кольчугін, 76), Брусенцев (Боднарук, 51), Ульянко (Кирпичов, 90+5), Проскура, Гончаров (Зінаков, 46), Овсянніков. Запасні: Логовський, Нечосов, Ваврик. Головний тренер: Сергій Зайцев.

VIVAD: Дворнін, Кужіль, Базь, Кучерчук©, Ващенко, Борисевич (Демчик, 62; Чорний, 90+1), Мазуренко, Мосійчук (Швець, 46), Притуляк (Березін, 71), Яворський (Вакула, 66), Федорчук. Запасний: Синицький. Головний тренер: Віктор Чорний.

13:00; 01.10.2023. Нижня Апша. Стадіон “Вікторія”. Поле 3; +18С

Суддя: Шевчук Андрій (Волинська обл.)

Попередження: Козак, 6, Брусенцев, 45, Федорчук, 47, Кучерчук, 64, Ульянко, 70, Демчик, 72, Кольчугін, 88

На Закарпатті команда з Житомирщини дала справжній бій супернику, проте Марамуреш зумів здобути стратегічно важливу перемогу. Клуб із Солотвинської об’єднаної територіальної громади забив на 28-й хвилині. Панченко зіграв на перехоплення на лівому фланзі та підключив Козака, той дав поперечну передачу на Проскуру, а Дмитро прицільним ударом з правої ноги застав зненацька Дворніна ‒ 1:0.

Герой матчу: Дмитро Проскура (Марамуреш)

Півзахисник господарів вдало відіграв у центрі поля, створив чимало моментів для Овсяннікова та Зінакова, проте натомість сам ударом з-за меж карного майданчика забив переможний м’яч.

Пробій (Городенка) – Куликів-Юність – 0:1 (0:0)

Гол: Яворський, 88

Пробій: Гоменюк, Романчук, Я.Пархуць, В.Пархуць, Білик© (Сікач, 78), Андрусяк, Дриган (Харук, 68), Сондей, Кукурудз (Павлюк, 72), Волошинович (Мордас, 89), Дитко (Микуляк, 65). Запасні: Креховецький, Семенів, Вишиванюк. В.о. головного тренера: Володимир Борисевич.

Куликів-Юність: Денега, Малецький (О.Савошко, 46), Дещиця, В.Білий©, Дмитрух (Береза, 70), В.Савошко, Пиріг (Іваночко, 59), Яворський (Либик, 90), Патуляк (Юськевич, 59), Войтович (Панасюк, 59), Шарабура (Гладкий, 70). Запасні: Данкович, Грось. Головний тренер: Богдан Костик.

15:00; 01.10.2023. Городенка. Стадіон “Колос”. Поле 4; +21С

Суддя: Галіцин Роман (Суми)

Попередження: Малецький, 41, Пиріг, 55, Дриган, 62, Харук, 83, В.Борисевич (в.о.гол.тр.ПГ), 90+5

Долю важливого матчу між двома добре укомплектованими суперниками визначив гол на 88-й хвилині. Іваночко заблокував удар гостей і запустив довгу передачу на хід Панасюку, той встиг прокинути м’яча повз воротаря, який вибіг далеко в поле, а на протилежному правому краю Тарас Яворський встиг прийняти й підсікти в порожні ворота ‒ 0:1. Лідер західної групи все ще не втрачає очок!

Герой матчу: Тарас Яворський (Куликів-Юність)

Ветеран потужно відіграв у центрі півзахисту, а також забив переможний м’яч у ході стрімкої контратаки.

Цікавий факт із Facebook-спільноти Народна команда ФК “Куликів”: головний тренер ФК Юність-Куликів Богдан Костик в усіх турнірах в офіційних матчах, в тому числі і після об’єднання, здобув уже 100 перемог, відколи очолив команду.

М    Команда  І  В  Н  П  М’ячі  О
1    Куликів-Юність (Куликів-Верхня/Нижня Білка, Львівська область)  6  6  0  0  16:2  18

Група 2 – 7-й тур

Авангард (Лозова) – Атлет (Київ) – 2:2 (0:1)

Голи: Гребенюк, 55, 83 (пен.) – Теймуров, 19, Тарасов, 90+1

Авангард: Мурга, Галушка, Олійник, Сокол, Воловик, Недай (Федулов, 54; Присталенко, 60), Зеленський© (Співак, 49), Сухомлин, Смірнов (Махайов, 84), Гребенюк, Боровик. Запасні: Філіпов-Пушкін, Басалаєв, Боєв, Півтораус, Орловський. Головний тренер: Ігор Рахаєв.

Атлет: Комаренко, Липовий©, Білозеров (Левченко, 81), Тарасов, Крицький, Кавун (Хоменко, 79), І.Мурашенко (Бредельов, 87), Мовчан (Курагін, 70), Пресич, Теймуров (Чернецький, 87), Бабич. Запасний: Палій. Головний тренер: Дмитро Мурашенко.

12:20; 30.09.2023. Юр’ївка. Стадіон ДЮСШ. Поле 3; +25С

Суддя: Артеменко Артем (Миколаїв)

Попередження: Пресич, 26, Бабич, 36, Недай, 51, І.Мурашенко, 61, Олійник, 66, Липовий, 71, Галушка, 89

Два очка та два рядки турнірної таблиці розділяли суперників, і хоча Атлет – досить молода команда, а Авангард – суперник із середнім віком, старшим ледве не на шість років, саме кияни були невеликими фаворитами протистояння. Все-таки вони трішки більше пограли на рівні ААФУ.

Ніби підтверджуючи цю думку, Атлет першим провів результативну комбінацію. Пресич протягнув м’яча з лівого краю і від лицьової відкотив на Теймурова, а Фарман зблизька прокинув голкіпера ‒ 0:1 на 19-й хвилині. Авангард не здавався і відігрався невдовзі після перерви. На кутовий від правого прапорця висувалося кілька гравців, Галушка від дальньої стійки скинув у центр, де найспритнішим виявився Гребенюк ‒ 1:1. Для Кирила це 3-й гол у 4 матчах.

Хвилин через п’ять матч перервала сирена повітряної тривоги, пауза затягнулася майже на годину. Проте кінцівку гри команди провели аж ніяк не мляво, вся драма була ще попереду. Гребенюк після передачі Галушки заробив і сам реалізував пенальті, розвівши м’яч і воротаря ‒ 2:1. Кирило відзначається четвертим голом у чемпіонаті та підтягується до п’ятірки найкращих бомбардирів.

І все ж Атлет не заслужив поразки й встиг відігратися, причому землякам забив якраз вихованець футболу Харківщини ‒ Тарасов. Після шикарного удару Липового зі штрафного воротар Мурга перевів м’яча на кутовий, Крицький подав, а Едуард замкнув головою ‒ 2:2. Вражаючий своїм драматизмом матч!

Герой матчу: Кирило Гребенюк (Авангард)

23-річний нападник забезпечив своїй команді одне очко своїми двома голами.

Нафтовик (Охтирка) – Агротех (Тишківка) – 0:0

Нафтовик: Шварц, Мряченко (Масло, 84), Сосєдко, Покосенко (Хомич, 72), Мигаль, Лапін©, Гончар (Васильєв, 77), Шаповаленко, Кісіль (Грек, 90+1), Васильченко (Плечій, 90+2), Якименко (Бабинін, 88). Запасний: Бірюк. Головний тренер: Віталій Бала.

Агротех: Рудик, Співак, Кривошей, Бовтуненко, Біжко, Хорольський, Пастухов, Пісний (Радченко, 68), Пономаренко, Чичиков©, Соколан. Запасні: Козинець, Корчинський, Сенчук, Добролєжа. Головний тренер: Олександр Мизенко.

Попередження: Васильченко, 32, Лапін, 34, Хорольський, 38, Бовтуненко, 43

Вилучення: Бовтуненко, 53 (повторне попередження)

14:15; 30.09.2023. Охтирка. Стадіон “Нафтовик”. Поле 4; +24С

Суддя: Дубина Ростислав (Дніпро)

Через сигнал повітряної тривоги, яка тривала 75 хвилин, початок зустрічі суттєво затримався. До того ж, центральний матч східної групи проходив не в оптимальних складах – і стосувалося це Агротеху, який приїхав без лідера бомбардирських перегонів і найкращого за системою «гол+пас», півзахисника Загальського.

На початку другого тайму, зупиняючи прорив Васильченка через лівий фланг, заробив другу жовту захисник Агротеха Бовтуненко, так що гості майже на 40 хвилин залишилися в меншості. Тим не менш, господарям навіть після серії замін не вдалося взяти штурмом ворота команди з Кіровоградщини. Стратегічно важлива нічия – скоріше, на користь тишківчан.

Герой матчу: Дмитро Рудик (Агротех)

Досвідчений воротар не раз вступав у гру та виручав гостей.

Голи: Нікулін, 45, Бурлаченко, 75

Пенуел: Бичко, Череватий©, Каюн, Остапенко (Шарков, 75), Паєвський (Стром, 85), Матко (Молчанов, 60), Шкель (Мисляй, 55), Лебедєв, Солонько (Петруніч, 76), Писарєв (Бойко, 88), Маціюк. Запасні: Гудаченко, Чернуха, Носовський. Головний тренер: Олександр Зеленський.

Зірка: Травкін, Мачелюк©, Стаднік, Кваша, Катеринка (Марценюк, 90+1), Бондар, Манастирний, Лопушенко, Нікулін (Бурлаченко, 66), Холявко, Лобода (Палюх, 88). Запасні: Нікітчук, Скляревський, Ткач, Філюшин. Головний тренер: Самір Гасанов.

Попередження: Паєвський, 40, Лопушенко, 49, Писарєв, 73

15:00; 30.09.2023. Кривий Ріг. Стадіон “Світло”. Поле 4; +27С

Суддя: Гординський Артем (Вінниця)

Перед звітним туром ці команди мали по три очка та розділяли останнє й передостаннє місця. В очному протистоянні вони мали визначити, хто залишиться на дні турнірної таблиці. Не зважаючи на старання молодої криворізької команди, дався взнаки трішечки більший загальнокомандний досвід Зірки – в неї все-таки більше гравців, які вже пооббилися на дорослому всеукраїнському рівні.

Кропивничани вийшли вперед перед самою перервою, після кількох хороших атак. Цього разу Бондар дав розрізну передачу на Нікуліна, Дмитро ввірвався в карний майданчик з правого краю та пробив так, що м’яч від воротаря відскочив у ворота ‒ 0:1. Це лише другий матч 16-річного Нікуліна в чемпіонаті, і ось такий важливий гол. І ще одна деталь: це перший гол Зірки в сезоні ААФУ, коли забив не Лобода. Ось якими бувають важливими окремі гравці для команди.

Після перерви прорив Холявка ціною жовтої картки зупинив Писарєв. Біля м’яча тривала довга нарада, аж поки Лобода не пробив цей віддалений штрафний. Бичко м’яча парирував, але на самоті з ним опинився Бурлаченко, який трішки раніше вийшов на заміну. 17-річний Ярослав також записав на свій рахунок перший гол у сезоні ‒ 0:2. Як виявилося, це був остаточний рахунок зустрічі. Пенуел залишився на останньому місці одноосібно.

Герой матчу: Максим Бондар (Зірка)

Це командна перемога кропивничан – багато хто заслуговує на хороші оцінки за підсумками матчу. Відзначимо 19-річного Бондаря, який разом із Манастирним добре відіграв у центрі поля та віддав тонку гольову передачу під перший гол.

Олімпія (Савинці) – Титан (Одеса) – 2:0 (0:0)

Голи: Малик, 49, Богомаз, 64

Олімпія: Тимофєєв, Бірюк, Малик, Богомаз©, Ковтун (Кошман, 81), Почернін, Пономаренко (Павлик, 77), Субочев (Фабунмі, 72), Каретник, Брага, Солоп (Бурляй, 63). Запасні: Костенко, Тарганчук, Алєксєєнко, Євтушенко, Насібулін. Тренер: Олександр Безуглий.

Титан: Даскалиця, Васько, Дубіна, Оніщенко, Лаптєв (Іванченко, 65), Гнатюк (Гончар, 75), Опря (Ратушняк, 69), Кондратюк (Гузенко, 59), Швидерський© (Слободяк, 58), Балашов, Мішуренко. Запасні: Лободров, Хоренженко. Головний тренер: Юрій Куліш.

13:00; 01.10.2023. Миргород. Стадіон “Старт”. Поле 3; +24С

Суддя: Макаренко Євгеній (Черкаси)

Попередження: Малик, 28, Опря, 33, Почернін, 45, Слободяк, 69, Брага, 90

Центральний матч туру відбувався на Полтавщині. Зустрічалися, образно кажучи, загальнокомандний досвід і досвід окремих індивідуальностей. Адже Олімпія – старожил аматорських змагань, багато пограла саме як команда в чемпіонаті та Кубку України серед аматорів. А Титан, хоча й зібрав низку колишніх гравців Чорноморця. Інгульця, Кривбасу, Олімпіка та інших досить відомих професіональних клубів, як клуб, є дебютантом всеукраїнських змагань.

Перед матчем з одеситами була суттєва втрата в Олімпії. Через пошкодження на передматчевій розминці довелося замінити Насібуліна на Каретника. А Титан тим часом грав непогано: заробив кілька перспективних стандартів, пристрілку проводили провідні півщзахисники – Балашов і Опря (за відчутної відсутності Політила). Проте не змогли гості забити в першому таймі, а після перерви савинчани довели, що недарма вважаються «кубковою командою» зі своїм характером.

Спершу кутовий Субочева від правого прапорця в стрибку головою «продовжив» Почернін, а Малик на дальній стійці в стилі носорога головою відправив м’яча повз воротаря ‒ 1:0. Євген, до речі, крім гола відразу після перерви, відзначився ще й сильною грою в захисті. А пізніше Каретник у боротьбі з Оніщенком заробив штрафний на правому фланзі, Субочев подав, а м’яч буквально застряг у частоколі ніг своїх і чужих футболістів. Аж поки капітан Олімпії Богомаз встиг зіграти на добиванні й правою ногою низом пробив повз воротаря ‒ 2:0. Едуард, до речі, відзначився першим голом у поточному чемпіонаті – як і його напарник по захисту Малик.

Кінцівку одесити провели в спробах відігратися, та все було марно. Надійно грав захист на чолі з воротарем Тимофєєвим. Зверніть увагу: Олімпія вийшла на третє місце, має матч у запасі і вже в найближчих турах зможе загрожувати дуету лідерів.

Герой матчу: Віталій Субочев (Олімпія)

Саме стандарти від Субочева зробили різницю в центральному матчі туру.

1    Титан (Одеса)  6  5  0  1  10:5  15
2    Нафтовик (Охтирка, Сумська область)  6  3  3  0  7:1  12
3  ↑3  Олімпія (Савинці, Полтавська область)  5  3  0  2  9:6  9
4    Агротех (Тишківка, Кіровоградська область)  6  2  2  2  17:6  8
5  ↓2  Штурм (Іванків, Київська область)  6  2  2  2  11:8  8
6  ↓1  Атлет (Київ)  6  2  1  3  11:9  7
7  ↑1  Зірка (Кропивницький)  6  2  0  4  7:14  6