Новини :: Чемпіонат ААФУ

Чемпіонат ААФУ

ОДЕК (Оржів): 1 місце Групи 1 на проміжному етапі

ОДЕК (Оржів): 1 місце Групи 1 на проміжному етапі

ОДЕК – широко відомий в Україні аматорський клуб, який майже два десятиліття виступає в змаганнях ААФУ. Але навіть для його значного списку досягнень та успішних виступів особливим є поточний сезон, 2019/20. Ні в Чемпіонаті України серед аматорів, ні в Кубку ААФУ оржівський клуб все ще не знає поразок! А це, між іншим, 16 матчів у двох турнірах сумарно, 13 із яких виграно, лише 3 завершено внічию при прекрасному співвідношенні м’ячів 42:11.

І при цьому ОДЕК ще й посилює свій склад! Зокрема, 21 січня було оголошено, що на пост головного тренера повертається Олег Шандрук – відомий у минулому захисник луцької «Волині», резервного складу «Шахтаря», київського «Арсеналу», одеського «Чорноморця» та ПФК «Севастополь». Молодий фахівець розпочинав роботу на всеукраїнському рівні саме в ОДЕКу, потім отримав шанс попрацювати на професіональному рівні – впродовж сезону 2018/19 очолював друголіговий «Верес» (Рівне), а поточний сезон розпочинав у ФК «Малинськ», який, на жаль, через трагічні обставини – загибель свого засновника, президента та основного спонсора – припинив виступи в ААФУ.

Про повернення в ОДЕК, враження від команди та чемпіонату, а також завдання поточні та стратегічні, Олег Шандрук розповів нам у інтерв’ю.

ФК ОДЕК (Оржів): 1 місце Групи 1 на проміжному етапі
Олег Шандрук

– Ми всі почули про ваше призначення на пост головного тренера ОДЕКа уже в третій декаді січня. Цьому передували швидкоплинні чи тривалі перемовини?

– У нас була зустріч з президентом клубу Мироном Львовичем Чернецьким наприкінці грудня. На ній мені було запропоновано посаду головного тренера, і я відгукнувся на цю пропозицію.

– Що змінилося в ОДЕКу за час вашої відсутності?

– Та не так багато часу минуло для масштабних змін – склад на 90% залишився тим самим, що команда разюче змінилася – я не сказав би.

– Але є певні зміни – все менше грають прославлені ветерани клубу, все більше – молодь… Це зміна поколінь настала в ОДЕКу, чи в цього процесу неможливо чітко позначити часові кордони?

– Напевно, так і є – оновлення команди невпинне. Просто час підходить, зростає конкуренція. Але Кособуцький, Чикалюк-Козакевич і Газицький залишаються в команді, ми на них розраховуємо. У нас максимальні завдання, їх досвід однозначно знадобиться.

– Клуб оголосив про перших гравців, які покинули ОДЕК: це воротарі Максим Бицюк і Богдан Когут, захисники Тарас Гриб, Сергій Трикош, півзахисник Олег Ничипоренко та форвард Максим Сабатюк. Чесно кажучи, далеко не всі прізвища «сподівані». Знайшли на їхні місця кращих?

– Скажімо так, це ті рішення, які прийняті під час зимової перерви. Я прийшов уже зараз. З Когутом, наприклад, я розмови не мав – він не при мені приходив у команду, рішення приймалося керівництвом, та й у Богдана, напевно, ще є досвід і ігровий вік, щоб пограти в професійному футболі. Ми побажали йому успіхів у цьому. Рішення приймалися колективно – керівництвом і тренером.

– Ви встигли попрацювати за цей час із досить амбітними командами. Можливо, когось із екс-гравців «Вереса» чи «Малинська» хотіли б бачити в ОДЕКу?

– Ну, от Романа Савицького підписали, який до «Малинська» вже грав за ОДЕК і зарекомендував себе тут добре. Можливо, ще будуть деякі новачки із давно знайомих – тут ще не готовий говорити, тому що багато часу до відновлення сезону.

– А на які позиції людей шукаєте?

– Загалом, команда укомплектована, але потрібні, в зв’язку з останніми змінами, воротарі, фланговий захисник, чистий нападник.

ФК ОДЕК (Оржів): 1 місце Групи 1 на проміжному етапі

– Що збираєтеся робити взимку? Чи план підготовки передбачає участь у зимових турнірах?

– Починаємо підготовку з 3 лютого. Наразі товариські турніри для своєї підготовки не розглядаємо, хочемо весь підготовчий період провести в тренуваннях і контрольних матчах – раз на тиждень, а за можливості – й двічі.

– Ви встигли стартувати в сезоні 2019/20 з ФК «Малинськ», але не дограли сезон у тій команді. Все ж, які у вас враження від цього чемпіонату та, зокрема, особливо потужного виступу ОДЕКа?

– Що стосується групи, то, за наявною у мене на сьогодні інформацією та переглянутими відео, переконуюся ще раз, що рівень аматорського чемпіонату підвищується. Є сильні старожили й додаються нові амбітні команди. Задіяні майстерні та досвідчені гравці. Група 1, про яку можу судити, видається досить сильна.

– Але як ОДЕК зумів пройти це півріччя без поразок – за таких гідних суперників?

– Те, що ОДЕК знаходиться на першому місці, свідчить, що він справді зараз дуже сильний. Вважаю, це заслуга всього колективу – і гравців, і тренерського штабу, і керівництва.

– Ви побували в Другій лізі, і для багато кого повернення в аматорський чемпіонат могло б здатися регресом. Та й колишній свій клуб – ніби як пройдений етап. Яка ваша особиста мотивація та думка з цього приводу?

– На кожну пропозицію, на яку я погоджуюся, дивлюся як на новий відгук. На моє рішення повернутися в ОДЕК вплинули теплі відносини з президентом клубу, керівництвом, та й команда на 90%, повторюся, залишилася тою же. Я недовго думав – тим паче, що перед командою стоять амбітні завдання.

– Як відомо, минулого сезону в вищому обласному дивізіоні ОДЕК не виступав. Яке рішення прийнято щодо 2020 року?

– Будемо поєднувати Чемпіонат України серед аматорів із Чемпіонатом Рівненської області. Таке рішення вже є. Так, знову буде подвійне навантаження – але після річної паузи ОДЕК повертається в обласний чемпіонат.

– У вас, як для тренера, це викликає бажання доукомплектуватися кількісно чи ви впевнені в глибині та варіативності наявного складу?

– В принципі, кількісне наповнення задовольняє. Але от щодо якості – хотілося б створити додаткову конкуренцію.

– Чи легше сьогодні запрошувати гравців у аматорські команди, чи все ж гравці більш охоче йдуть в професіонали?

– Ситуація поліпшується: коли я тільки починав тренувати ОДЕК, запросити в аматорський клуб футболіста з професійним досвідом було чимось дуже складним. Зараз вже цей бар’єр здолали, напевно, й фінансова складова в аматорах значно кращою стала, поліпшуються умови праці, тренувального процесу.

– За цей час ОДЕК здобув кількох молодих футболістів, і дехто з них – як Апанчук, що повернувся із молодіжної команди «Шахтаря», відразу ж вибився у найкращі в команді за системою «гол+пас». Впевнені, що вдасться втримати перспективних гравців?

– На сьогоднішній день всі гравці, на яких ми розраховуємо в команді, запевнили, що готові продовжувати грати. Ризики є завжди – все залежить від одного дзвінка, і буде залежати і в лютому, і в березні. Але ОДЕК лідирує в чемпіонаті й продовжує боротися за кубок, що має стимулювати по-спортивному амбітних футболістів. Такі у нас є – як і ті, хто може бути успішним на друголіговому рівні.

– Уже тримаєте в голові вирішальні матчі Кубка України серед аматорів і ваших суперників?

– Ясна річ, враховуємо це при підготовці, але поки що думки іншим зайняті – треба відпрацювати перерву, добре стартувати в чемпіонаті. Готуватися будемо, вивчати суперників – також, але для предметної підготовки під суперника ще, ясна річ, зарано.

– Чемпіонат Рівненщини 2019 року виграв ФК «Малинськ» під вашим керівництвом, у той час, як ОДЕК минулий сезон тут пропустив. Ваші враження від турніру?

– Він, на мою думку, залишається на своєму рівні. Моя суб’єктивна думка – можливо, йому бракує перспективної молоді. «Підпитки» немає тієї, якої дуже б хотілося, а старше покоління відходить. Про минулі перемоги нема сенсу говорити – ФК «Малинськ» відходить. Але якщо запитуєте про конкуренцію, то залишається «Маяк» (Сарни), який уже заявив про себе й у кубку ААФУ, а також виходить на рівень досягнень ФК «Рафалівка», цьогорічний бронзовий призер із амбітним президентом і хорошим підбором гравців.

– Ви працювали в єдиному професіональному клубі області – «Вересі», а також двох аматорських грандах області. Може, вам видніше – куди ж пропадають місцеві таланти, можливо, вони осідають в молодіжних складах клубів інших регіонів?

– Ми самі хотіли б це знати – моя думка, у нас просто немає плану розвитку дитячо-юнацького футболу. Я давно працюю на Рівненщині: знайти молодого гравця 17 років на обласний рівень – це вже проблема, не кажучи вже про аматорський. Є школа «Штурм» (Костопіль), є юнацька команда «Вереса» (Рівне), але де ці вихованці – невідомо. Насправді, брак зміни – це страшна проблема, яку треба в нашій області вирішувати. Я розумію, що в країнах, де футбол високо розвинений, таке питання просто не стоїть.

– Знову ж таки, порівнюючи з вашим недавнім досвідом, ОДЕК – це клуб аматорський, напівпрофесіональний, чи, може, рівний тим, які ви бачили в Другій лізі?

– Відповім вам так. Я бачив у Другій лізі такі команди, які ні з ОДЕКом, ні з іншими лідерами аматорського футболу навіть порівнювати не можна. Також я вважаю, що наша команда заслуговує статусу, як мінімум, напівпрофесійного. Як і багато друголігових. Там є одиниці команд, де є своя інфраструктура, а як може бути професійним клуб, у якого навіть нема свого тренувального поля – це взагалі для мене незрозуміло. Професійні команди можуть називатися професійними клубами тільки в випадку, якщо вони мають всю необхідну інфраструктуру. Можна зрозуміти тимчасові фінансові проблеми, навіть невеликі затримки зарплат, але – не відсутність елементарного для роботи. Про що ми тоді говоримо?

– А сам ОДЕК прагне в професіонали?

– Це питання до керівництва клубу. Я хотів би, щоб цей клуб спробував свої сили в офіційних матчах проти клубів ПФЛ і Favbet Ліги. Можливо, це право треба заслужити через виступ у Кубку України серед аматорів, тим більше, цей трофей поки нам не підкорявся.

Артур Валерко, SportArena.com

ФК ОДЕК (Оржів, Рівненська обл.)

• Рік заснування: 2001

• Стадіон: «ОДЕК-Україна» (вміщує 850 глядачів)

• Керівництво та тренерський штаб

Президент: Чернецький Мирон Львович

Начальник команди: Кулаковський Ярослав Ігнатович

Головний тренер: Шандрук Олег Миколайович (до 21.01.2020 р. – Поліщук Володимир Петрович)

Тренер: Поліщук Володимир Петрович

• Досягнення:

Чемпіон України серед аматорських команд 2013 року, бронзовий призер – 2005, 2010, 2014, 2016 та 2018 років.

Фіналіст Кубка України серед аматорських команд 2003 та 2012 років.

Чемпіон Рівненської області 2002, 2003, 2004, 2006, 2007, 2008, 2011, 2013, 2014, 2016 та 2017 років, неодноразовий срібний та бронзовий призер.

Володар Кубка Рівненської області 2001, 2003, 2004, 2006, 2007, 2009, 2010, 2014, 2015 років та неодноразовий фіналіст.

Володар Суперкубка Рівненської області 2011, 2013, 2015, 2016 та 2017 років.

• ОДЕК в інтернеті:

http://www.fcodek.org/

https://www.facebook.com/FCODEK.ORG

• Статистика виступів клубу в ААФУ:

Рік

Місце

І

В

Н

П

М’ячі

О

Чемпіонат ААФУ

2004

3 (із 5)

8

4

1

3

12:9 (+3)

13

2005

3 (із 6)

10

4

3

3

13:14 (-1)

15

 

3 (із 5)

4

1

1

2

8:9 (-1)

4

2007

4 (із 5)

8

2

3

3

10:11 (-1)

9

2008

1 (із 5)

8

4

4

0

11:6 (+5)

16

 

4 (із 4)

3

0

1

2

3:7 (-4)

1

2009

3 (із 5)

6

1

2

3

5:8 (-3)

5

2010

3 (із 5)

8

4

2

2

14:11 (+3)

14

 

2 (із 3)

2

1

1

0

5:2 (+3)

4

2011

3 (із 7)

12

7

1

4

27:14 (+13)

22

 

1 (із 2)

1

0

1

0

0:0 (-0-)

1

 

3 (із 4)

3

0

2

1

3:6 (-3)

2

2012

1 (із 6)

10

9

0

1

20:5 (+15)

27

 

3 (із 4)

3

1

0

2

3:3 (-0-)

3

2013

2 (із 6)

10

7

1

2

15:10 (+5)

22

 

1 (із 4)

3

2

0

1

5:1 (+4)

6

 

1 (із 2)

1

0

1

0

1:1 (-0-)

1

2014

2 (із 5)

8

4

2

2

13:9 (+4)

14

 

2 (із 4)

3

2

0

1

4:1 (+3)

6

2015

3 (із 4)

6

2

2

2

7:6 (+1)

8

 

5 (із 6)

10

2

4

4

10:17 (-7)

10

 

3 (із 4)

3

1

1

1

2:4 (-2)

4

2016

1 (із 4)

6

5

1

0

18:1 (+17)

16

 

п/о (1/2)

4

1

1

2

3:5 (–2)

4

2016/17

4 (із 12)

20

12

1

7

34:18 (+16)

37

2017/18

3 (із 9)

16

10

4

2

33:14 (+19)

34

 п/о (1/2)21012:2 (-0-)3

2018/19

3 (із 10)

18

11

6

1

42:11 (+31)

39

Всього

 

196

98

46

52

323:205 (+118)

340

Кубок ААФУ

2002

1/4

4

1

1

2

2:5 (–3)

4

2003

2

8

5

1

2

12:5 (+7)

16

2004

1/4

2

0

2

0

3:3 (–0–)

2

2005

1/4

2

0

0

2

2:6 (–4)

0

2006

1/2

4

1

1

2

5:7 (–2)

4

2007

1/4

4

3

0

1

8:5 (+3)

9

2009

1/8

2

0

0

2

1:3 (–2)

0

2010

1/8

2

0

0

2

1:3 (–2)

0

2011

1/4

4

1

2

1

9:8 (+1)

5

2012

2

8

4

3

1

11:7 (+4)

15

2013

1/4

4

1

1

2

3:9 (–6)

4

2014

1/4

4

2

1

1

2:1 (+11)

7

2015

1/8

4

1

1

2

4:5 (–1)

4

2016/17

1/2

6

2

3

1

7:5 (+2)

9

2017/18

1/8

4

1

3

0

4:2 (+2)

6

2018/19

1/8

4

2

1

1

6:3 (+3)

7

Всього

 

66

24

20

22

80:77 (+3)

92