Новини :: Чемпіонат ААФУ

Чемпіонат ААФУ

«Олімпік» (Кропивницький): 11 місце Групи 2 на проміжному етапі

«Олімпік» (Кропивницький): 11 місце Групи 2 на проміжному етапі

Найбільш видовищною командою поточного чемпіонату є «Олімпік» із міста Кропивницького – в 14 матчах за його участю було забито (як однією командою, так і іншою) відразу 75 м’ячів, що складає в середньому 5,36 за одну гру. Цей клуб, укомплектований місцевими та африканськими футболістами, і сам немало забиває, і пропускає багато – а тому зустрічаються в матчах за його участі такі рідкісні рахунки, як 6:5, 3:5 і так далі.

Очолює команду заслужений тренер України Юрій Кевлич – багаторічний очільник ФК «Олімпік», який відомий, зокрема, підготовкою гравця національної збірної Євгена Коноплянки та низки інших футболістів з досвідом виступів у вищих дивізіонах не лише нашої держави, а й Іспанії, Німеччини, Бельгії, Польщі.

ФК «Олімпік» (Кропивницький): 11 місце Групи 2 на проміжному етапі
Юрій Кєвліч зі спортивним директором "Олімпіка" 
Юрієм Гвоздецьким на Турнірі імені Макарова

– Передовсім, які враження у вас від поточного сезону – його змагального рівня, конкурентності та інтриги?

– ФК «Олімпік» – це дитячо-юнацький футбольний клуб, тому основний акцент ми стараємося робити на молодих хлопцях. Наші клубні команди різних ігрових категорій беруть участь у змаганнях ДЮФЛУ та U-19, в юнацькій першості, наприклад, «Олімпік» – серед лідерів поруч із криворізьким «Гірником» і запорізьким «Металургом».

Наступний крок у підготовці наших вихованців – це плавний перехід від дитячо-юнацького футболу до дорослого. Саме з цією метою «Олімпік» і заявився на Чемпіонат України серед аматорських команд. Ми побачили, що цей турнір вище рівнем, аніж, скажімо, чемпіонат нашої області – не хочу образити нікого на Кіровоградщині, у команд є в складах хороші гравці, а сама першість загалом відповідає своєму заявленому рівню. Але все ж рівень всеукраїнського змагання значно вищий, а особливо тієї групи, де ми виступаємо.

За самими іменами бачимо, що гравці пройшли школу Першої та Другої ліг, деякі й вищий дивізіон знають не з розмов. Конкурувати з такими суперниками важко, але цікаво. На сьогодні багато міцних у всіх відношеннях фермерських команд, які мають хороші фінанси. Вони підбирають більш кваліфікованих футболістів, тому нашій молодій команді важко їм протистояти (середній вік у нас біля 21 року, а приїздять і ще значно молодші гравці, і ми даємо їм ігрову практику). Але ми стараємось, і з цим досвідом, хоч зірок з неба не хватаємо, виносимо гарні уроки з поразок і навіть здобуваємо перемоги.

– Які матчі відзначите як найкращі й найгірші?

– Тут є просто суперники, у яких зовсім інші завдання й комплектація. Скажімо, проти «Вікторії» з її підбором футболістів нам важко битися. А от із «Первомайськом» вийшла дуже яскрава гра – помилок не уникли, спершу поступалися, але в підсумку виграли на їхньому полі 6:5!

Тим не менш, ми своєї цілі – підготовки футболістів – досягаємо. І розглядаємо Чемпіонат ААФУ саме як можливість молодим гравцям набути досвіду й зробити крок вгору. Було кілька матчів, коли ми самі впустили результат і могли краще зіграти з суперниками, які знаходяться вище в таблиці. Тож і результати наші могли бути кращими. Але в цілому я вдоволений, що ми можемо тут грати й покращувати свою майстерність.

ФК «Олімпік» (Кропивницький): 11 місце Групи 2 на проміжному етапі

– Цього сезону у вас чимало новачків, і дехто з них, як ті ж Кінгслі Чігозьє Онйємаобі, Кріс Кенечукву Мкпасі та Кріс Екене Акачукву, вже мають в доробку немало голів і гольових передач. Як їх знаходили і розвивали?

– Працюємо в цьому плані й індивідуально, даємо їм чимало вправ на завершення. Свого часу вони знайшли мене через інтернет, вважають, що можуть здобути тут певний досвід і перейти, завдяки «Олімпіку», на вищий рівень. Я відібрав цих хлопців серед кількох претендентів, тому що побачив у них непогані задатки.

Той же 19-річний нігерієць Кенечукву Мкпасі – це гостроатакувальний талановитий футболіст, володіє хорошими бомбардирськими якостями. Найголовніше для гравця атаки – це голи, а він і немало гольових передач віддав. Якщо взяти сумарно ААФУ та U-19, то він забив за цей час 20 м’ячів – небагато форвардів у нашому чемпіонаті можуть такими показниками похвалитися. Взагалі, рекомендую багатьом нашим клубам на нього звернути увагу – в усякому випадку, від середини Favbet Ліги до 12 місця могли б подивитися. Бонавентура з «Зорі» – яскравий приклад, як можна знайти й розвинути футболіста. Думаю, Акачукву також можна розвинути потенціал.

Це ж саме стосується й інших наших гравців. Насправді, вони потихеньку всі розвиваються. Різниця між ними, коли прибувають, і вже зараз, очевидна.

– Як вам, як не лише президенту клубу, а й головному тренеру, працюється з такою кількістю іноземних футболістів? Мовний бар’єр не заважає доносити свої установки?

– Ми вже звикли одне до одного. І самі футболісти вже знають багато слів і українською, і російською мовами. І я вже можу порозумітися і з нігерійцями, і з івуарійцями. Звичайно, більшою мірою, спілкування під час тренувань і матчів іде англійською. Найголовніше, що вони мене розуміють. Я окремо з ними спілкуюся, застосовую, коли треба, й Google-перекладач.

ФК «Олімпік» (Кропивницький): 11 місце Групи 2 на проміжному етапі
Артем Чорний йде в відбір, один із вихованців ДЮФК «Олімпік», почав тренуватися в 7 років і продовжує тренуватися і грати за «Олімпік»

– Ваша команда немало забиває, але й багато пропускає. В обороні це взаємопорозуміння дається важче?

– Звичайно, хотілося б вирішити ці проблеми в обороні. Нам не вистачає кваліфікованих футболістів. Сподіваюся, що наші молоді захисники набудуть досвід і друге коло ми проведемо значно впевненіше.

– Як проходить підготовка команди до весняної частини сезону?

– Ми вийшли з відпустки 15 січня, потихеньку почали займатися – спершу в легшому режимі, потім – уже під ігрову практику. Знайшли можливість взяти участь у Меморіалі Олега Макарова в Київській області.

Перші два тури зіграли невдало – у нас, якщо чесно, проблема воротаря й іноземні захисники ще не встигли під’їхати. З такими суперниками, як «Джуніорс» (0:7) і «Атлет» (2:5), нам було важко щось їм протиставити. А от уже третій і четвертий тури групового турніру показали, на що ми здатні – обіграли «Колос-U17» (Ковалівка) 2:1, зіграли внічию 2:2 з клубом імені Лева Яшина, хоча по грі втратили нагоду здобути повні три очки. Якби не пропустили від киян у самій кінцівці гри, могли б вийти й у чвертьфінал.

Під’їхали хлопці з відпустки, дехто з них – як Кенечукву Мкпасі та Нанапере, які відзначилися голами – значно підсилив нас по ходу турніру. Ці двоє хлопців показали свій клас, адже суперники – добре навчені команди, і якщо центрфорвард знаходить проти них свої моменти, це підтверджує його вміння.

Загалом, поїздкою на Київщину задоволені – отримали чотири хороших матчі. З 12-го числа плануємо стартувати вже на новому зимовому турнірі, на Дніпровщині. Думаю, до старту Чемпіонату ААФУ та U-19 наберемо ігрову практику та форму.

– На 2020 рік у планах – участь клубу в кількох турнірах?

– Безперечно. Поєднуємо Чемпіонат України серед аматорів із юнацькою першістю ДЮФЛУ. У нас посеред тижня – матч U-19, на вихідні – ААФУ. Нас такий графік влаштовує. Є бажання у футболістів грати, розвиватися. Постараємося й на аматорах «покусати» своїх суперників, як це робимо в ДЮФЛУ.

ФК «Олімпік» (Кропивницький): 11 місце Групи 2 на проміжному етапі
Один з нових легіонерів ФК «Олімпік» Оноже Окпепе

– Які зміни вже сталися в складі «Олімпіка» під час зимового антракту?

– Поки що важко сказати: багато гравців поїхали на перегляди в різні країни. Уже коли визначиться, хто з них залишиться там, хто повернеться до нас – будемо визначатися й із посиленням. Чекаємо приїзду кількох перспективних гравців з тієї ж Нігерії, Гани. Я вибрав цих 2-3 гравців, які повинні прибути якраз у березні – до відновлення чемпіонату – й посилити нас. Все залежить від того, як швидко ми отримаємо міжнародні трансферні сертифікати. Якщо листи надійдуть вчасно, думаю, ми нормально проведемо заявку.

Читайте також статтю Sport Arena:

Olympique de Kropyvnytsky. Что делают девять африканцев в команде первого тренера Коноплянки

– Відразу кілька клубів намагаються працювати за тим же форматом, який є у вас. Зокрема, в Групі 3 є ще одна команда з чималою кількістю африканських легіонерів – її назва «Легіонер». Як ставитеся до їхньої появи та роботи?

– Ми особисто з цією командою ще не грали – ми в різних групах, але «Зірка» проти них виходила, ми мали нагоду познайомитися з грою «Легіонера».

Що можна сказати – думаю, клуби, які зараз починають активно працювати за африканськими легіонерами, проходять той шлях, який ми починали два роки тому. Можу лише побажати, щоб у них також щось вийшло. З власного досвіду скажу, що від тих хлопців-легіонерів, яких я відібрав до нас у команду, мої українські вихованці можуть багато чого навчитися. Поєднання різних футбольних шкіл дає цікавий ефект. І серед цих молодих футболістів є такі, на кого варто звертати увагу, розвивати та підтягувати.

– Восени відразу кілька колишніх гравців «Олімпіка» взяли участь у скандальній прес-конференції, виступивши із звинуваченнями проти клуб. Ситуацію врегульовано? Чим все закінчилося?

– Це така болісна тема, багато нервів нам потріпали. Після завершення минулого чемпіонату 6 червня 2019 року я сказав групі футболістів, які мріяли стати футболістами й грати, як кажуть, в «Манчестер Сіті», що наш клуб на них не розраховує більше. Інтересу до них не було, телефон через пропозиції для них не «розкалявся». А наш клуб попереджував, що ми даємо гравцям півроку, щоб адаптуватися й показати себе. Тож на їхнє місце приїздять нові, більш кваліфіковані, хлопці.

Деяких хлопців я залишав, якщо вони хочуть – можуть залишитися. Але у них там своєрідне братство – якщо когось відраховують, інші йдуть також. Через це вийшло непорозуміння. Будь-якою ціною намагаються залишитися тут, в Україні. Нас пробували очорнити в тому плані, що ми зарплату не платили – хоча ми й не планували зарплату платити, не було навіть такої розмови, ми ж не професіональний клуб. Як нам потім пояснили представники СБУ та імміграційної служби, вони таким чином намагалися за будь-яку ціну отримати статус біженців. Але це їм не вдалося, тому що так не проходить по нашому законодавству. Є такий нюанс: якщо клуб, який їх запрошував, з ними прощається, вони повинні покинути територію України. Ці ж люди намагалися роздути скандал, за допомоги журналістів зібрали прес-конференцію. Потім журналісти, побачивши документи, самі могли переконатися, що там написано: «Такий-то футболіст прибуває на стажування в ФК «Олімпік» за власний рахунок». У нас таких коштів, щоб утримувати харчування та готель, немає. Коли ми казали це їхнім менеджерам, всі були згодні, коли прийшов час розставання – пішли такі от питання.

Ситуація все ще не вирішена. Нас намагаються в Держпраці звинуватити в усіх гріхах, що ми використовували працю футболістів-професіоналів із Африки. Нам навіть виставили рахунок на 1,5 млн. грн. штрафу. Я кажу: «Ви що, звідки у нас такі гроші?!». Ми за своїм статусом любительський клуб, у нас нема ліцензії на участь у професіональних змаганнях, ми виступаємо в аматорських турнірах. Чому при цьому до нас ставлять питання, як до професіонального клубу? Незрозуміло. Така ось ситуація. 24 лютого вона повинна вирішитися в суді. Будемо відстоювати свою точку зору в суді.

ФК «Олімпік» (Кропивницький): 11 місце Групи 2 на проміжному етапі
Євген Терпілов також починав у займатися в ФК «Олімпік» із 7 років і зараз вірний футболу і улюбленому клубу

– Серед ваших найвідоміших вихованців – гравець збірної України Євген Коноплянка, який змінив «Шальке» на «Шахтар», колишній воротар молодіжної збірної України Ігор Березовський, який повернувся в німецький клуб «Дармштадт», а також півзахисник Ігор Загальський, який нещодавно з СК «Дніпро-1» перейшов у «Інгулець». Що скажете щодо цих важливих для них рішень?

– З хлопцями підтримую контакт – з кимось зідзвонюємося частіше, з кимось вітаємо один одного sms-ками. Само собою, слідкую за їхніми виступами й бажаю успіхів усім вихованцям «Олімпіка», й більш відомим, і менш відомим поки що.

Женя Коноплянка – футболіст великого таланту, за кордоном, вважаю, він недотримував ігрової практики. Не буду стверджувати, з чиєї вини – але факт, що Коноплянка заслуговував кращої закордонної кар’єри. Зараз повернення в рідні пенати має дати новий поштовх його кар’єрі, тим більше це важливо в рік Чемпіонату Європи, на який наша збірна кваліфікувалася під керівництвом українського тренера Андрія Шевченка. Будемо всі за нашу збірну вболівати й переживати, вони своєю якісною грою довели право грати на Євро-2020.

Вірю в те, що Євген себе ще покаже в найкращому вигляді. Треба перетерпіти, пропрацювати, перебороти ці перепади між чудовими результативними іграми та періодами з лавою запасних і травмами. Та й літньої підготовки йому бракувало. Після цього психологічного стресу Женя має вистояти, він – хлопець міцний, а ігри за «Шахтар» мають стати для нього віддушиною, як тільки він після зборів набере свої оптимальні кондиції.

Ігор Березовський – молодець, думаю, заслужити повернення в клуб із Німеччини це серйозне досягнення. Запитував, як він там – каже: «Все добре, тренуюся». Знаю його ретельне, відповідальне ставлення до тренувань, тому вірю, що він зможе завоювати пост №1, тому що такий воротар заслуговує на свій шанс.

Ігор Загальський – талановитий хлопець, із його розрізним пасом і диспетчерськими якостями. Думалося, що в «Дніпрі-1» він реалізується, вийшло – ні. Зате в «Інгульці», думаю, він отримає новий поштовх у розвитку. Знайомий тренерський штаб, багато футболістів, з якими він уже грав, амбітні завдання – це йому в плюс. Бажаю вихованцям кропивницького футболу нових спортивних успіхів!

Артур Валерко, SportArena.com

ФК «Олімпік» (Кропивницький)

Рік заснування: 2000

Стадіон: тренувальне поле «Зірка» (вміщує 300 глядачів)

• Керівництво та тренерський штаб

Президент і головний тренер: Кевлич Юрій В’ячеславович

Спортивний директор: Гвоздецький Юрій Миколайович

СК «Каховка» в інтернеті:

http://fcolimpik.com.ua/

• Статистика виступів клубу в ААФУ:

Рік

Місце

І

В

Н

П

М’ячі

О

Чемпіонат ААФУ

2007

4 (із 4)

6

1

0

5

3:22 (-19)

3

2009

4 (із 4)

6

0

0

6

3:15 (-12)

0

2010

5 (із 5)

8

2

0

6

7:21 (-14)

6

2011

6 (із 6)

10

0

3

7

3:22 (-19)

3

2012

5 (із 5)

0

0

0

0

0:0 (-0-)

0

2014

4 (із 5)

6

0

0

6

4:29 (-25)

0

2017/18

8 (із 9)

16

0

2

14

11:81 (-70)

2

2018/19

11 (із 12)

22

2

1

19

19:95 (-76)

7

Всього

 

74

5

6

63

50:285 (-235)

21

Кубок ААФУ

2008

1/16

2

0

1

1

1:5 (-4)

1

2009

1/16

2

0

0

2

0:6 (-6)

0

2010

1/16

2

1

0

1

3:6 (-3)

3

2011

1/16

2

0

1

1

2:3 (-1)

1

Всього

 

8

1

2

5

6:20 (-14)

5