Новини :: Чемпіонат ААФУ

Чемпіонат ААФУ

«Карпати» (Львів): 8 місце Групи 1 сезону 2020/21 на проміжному етапі

«Карпати» (Львів): 8 місце Групи 1 сезону 2020/21 на проміжному етапі

Ця команда долучилася до числа учасників поточного Чемпіонату України вже після його початку – завдяки спеціальному рішенню ААФУ за погодження зі всіма клубами Групи 1. І, попри те, що «Карпати» (Львів) зібралися перед самим стартом змагань і встигли провести лише сім матчів, вони встигли заявити про себе як про гідних учасників змагань. Перед весняною частиною сезону підопічні Тлумака встигли до мінімуму скоротити відставання від суперників і суттєво відірватися від останнього місця.

«Карпати» (Львів): 8 місце Групи 1 сезону 2020/21 на проміжному етапіГоловний тренер ФК «Карпати» (Львів) Андрій Тлумак, відомий у минулому воротар, який уже і в якості наставника встиг дебютувати на всеукраїнському професіональному рівні, розповів про історію появи клубу, головні принципи його комплектації та розвитку.

- «Карпати» приєдналися до учасників чемпіонату вже в кінці жовтня, але все ж встигли здобути сім очок – дві перемоги та одна нічия. Задоволені своїм виступом чи хотілося б щось покращити?

- Звичайно, що хочеться покращити. Всі знають, в якому щільному графіку нам довелося збирати команду. Навіть їдучи на перший матч, деякі гравці знайомилися в автобусі. У нас бували такі тижні, коли ми грали через два дні на третій, навіть бували тижні з трьома матчами. Ми намагалися зігратися за рахунок матчів, якихось тактичних моментів. Тому сказати, що зовсім незадоволені – не можу, але і повністю також ні, тому що я максималіст. Ми хочемо перемагати в кожному матчі.

Враження від матчів, проведених нами восени, двоякі. Видно, що ми можемо грати на тому рівні, з тими командами, які були. Хоч ми зараз і будемо посилюватися. Ви знаєте, що наша команда подала документи на атестацію в Другу лігу 2021/22. Ми будемо посилювати склад, щоб конкурувати навіть у Другій лізі.

- Як ви встигли заявитися на Чемпіонат України? Адже не так часто буває таке, щоб команда ввійшла по ходу сезону.

- Звичайно, не так це все було просто. Розумієте, ми хочемо розвиватися, рухатися далі. Чим вище рівень, тим більші кошти. Прораховувалися всі ризики, питання, тому процес дещо затягнувся. Такі моменти за один день не робляться. Тим більше, в нас бізнес-партнери, які хочуть великих висот. Вони прораховували всі моменти не лише для аматорської ліги, а вище, вище і вище.

Коли ми звернулися до Асоціації футболу Львівської області, конкретно до Олександра Яковича Шевченка (він велику роль відіграв, йому дуже дякуємо), то, звичайно, сіли за стіл перемовин, щоб дізнатися, як зробити це по закону. Ми не хочемо починати наш шлях неправильно і не зовсім чесно. Звичайно, заявитися вже після початку сезону – це не така типова практика, але якщо по букві закону взяти, то ми все зробили правильно.

Були збори в Асоціації аматорського футболу України, опитування учасників змагань. І так як популяризація аматорського футболу – один із пріоритетів, то всі проголосували одностайно, щоб нас допустили до змагань. Але була умова – ми мусили в першому колі всі матчі провести на виїзді, тому що у них бюджети не були закладені на дев'яту команду.

- Ви встигли стартувати й у Кубку Львівщини.

- Не могли зіграти ще й чемпіонаті області фізично, бо на той час він уже підходив до завершення. Але, згідно з регламентом, ми не могли стартувати в аматорському чемпіонаті України, не взявши участі в обласних змаганнях. Тому зіграли на кубок, перемогли «Галичину» (Дрогобич) – 2:0, так що перший офіційний матч «Карпат» ознаменували перемогою. А через три дні на нас уже чекав виїзд в гості до «Довбуша».

- Старт у Чемпіонаті України вийшов обнадійливим, попри поразку: вели в рахунку в матчі з «Довбушем» і виглядали гідно. У вас були аналогічні відчуття?

- Зважаючи на те, що в автобусі знайомилися й збиралися грати «з коліс», можна було очікувати різних сценаріїв гри. Насправді навіть непогано все складалося, ми вели в рахунку після першого тайму завдяки голу Деревльова (він має особливе чуття на історичні дебютні голи). Якщо чесно, десь функціонально просто нас не вистачило.

Ви розумієте, люди які сьогодні були на роботі, о шостій годині ранку прокидалися, їхали автобусом і приїхали відразу на гру. А Чернівці не так близько від Львівщини. І тому десь нас у кінці не вистачило, і ми програли 1:2. Але загалом, як для першого матчу, я був дуже задоволений.

- За якими принципами формувався склад?

- Розумієте, дуже складно тоді було комплектувати колектив, тому що всі кращі гравці були задіяні в інших командах чемпіонату області. І в них ще тривала фінальна "пулька", вони не могли до нас перейти навіть за бажання. Хоча там багато моїх друзів і тих гравців, з якими я працював ще в молодіжній і юнацькій першості як тренер. Тому ми могли б набрати зовсім інший склад, якби не так швидко це довелося робити. А загалом збирали з тих футболістів, які відповідали рівню й були на той момент без команди.

- В команді є люди, з якими ви виходили на поле, навіть старші за вас. Як з ними з тренерської точки зору працюється?

- Величезна подяка і повага тим гравцям, які відкликнулися на запрошення нам допомогти. Тому що нам потрібно було назбирати 16 гравців, і це було не так просто. Це Юрій Кудінов, Михайло Гурка, Юрій Войтович. Відкликнулися на ці пропозиції, вже граючи на рівні ветеранського футболу, віддавалися повністю грі. Всередині колективу завжди повинен бути "дядько", що буде керувати молодими. У нас не було з цим проблем, бо були ці гравці в команді.

- Є матчі, по яких вже можна судити про потенціал команди. Якими ви побачили «Карпати» в матчах проти лідерів турніру?

- З кожним матчем ми додавали і додавали, тому в кінці вже з'явилися і перемоги, і нічия з ОДЕКом. ОДЕК мені дуже сподобався, є лише гарні слова щодо цієї команди. Видно, що вони вже давним-давно зіграні, і тренера Олега Шандрука я добре знаю, ще відколи ми були гравцями. На той час багато говорити не треба було хлопцям. Вони самі розуміли, заради чого вони грають, встають зранку та їдуть на виїзд. Просто грало самолюбство, такий хороший спортивний принцип. На тому хлопці і грали.

«Карпати» (Львів): 8 місце Групи 1 сезону 2020/21 на проміжному етапі
Учасники першого етапу Кубка Львівщини «Карпати» (Львів) – «Галичина» (Дрогобич) на стадіоні в Суховолі, фото Володимира Бодака/ffl.org.ua

- Всі матчі «Карпати» поки що грали на виїзді, тому виникає запитання, на якому полі збираєтеся приймати суперників у весняній частині сезону?

- У нас на сьогоднішній день є пара варіантів, до весняної частини сезону вистачає часу, тож зараз спокійно до того йдемо. У нас перший матч 27 березня у Луцьку. А до домашнього матчу ми визначимося. Не хочу зараз забігати наперед. Вже є певні перемовини, навіть самі президенти наших обласних команд пропонують: "Зіграйте у нас". Це не проблема, будемо грати в Львівській області, ближче до Львова. Все буде нормально.

- Історія появи ФК «Карпати» (Львів) дуже цікава. Група ветеранів на чолі із Степаном Юрчишиним і Мироном Маркевичем підписали відкритий лист, де обумовили необхідність створення такого клубу. І знаю, що була група бізнесменів, яка підтримала цей почин футбольних людей. Розкажіть будь ласка про історію створення клубу і про тих людей, що стояли біля його витоків.

- Це правда. Велику підтримку нам дають ветерани всіх трьох поколінь. Це і історія Кубку СРСР 1969 – всі ветерани, які ще є живі, вони нас підтримують і хочуть бачити «Карпати». Так само є підтримка "бронзових" ветеранів 1998 року, коли «Карпати» були третіми в чемпіонаті України. Серйозні гравці, такі як Іван Гецко, Олександр Паляниця, Володимир Шаран, Олександр Чижевський – всі вони нас підтримують. Також це наша історія, моя особисто, коли ми грали в груповому етапі Ліги Європи 2010/11 із дуже серйозними командами – «Севільєю», ПСЖ, дортмундською «Боруссією». І та група точно так само нас дуже сильно підтримує, і хоче бачити нас в професіональному футболі. Ну і, звичайно, справжні патріоти Львова, які допомагають грошима, бо без бізнесу футболу не може бути, і отак це все разом об'єдналося. Ми посиділи і вирішили, що не може бути Львів без сильних «Карпат, тож спробували щось таке створити. Ми розвиваємось, але по ходу ми дивимося, що буде з тими «Карпатами», які на сьогоднішній день на останньому місці в Другій лізі.

- Знаю, що команда стартувала в Меморіалі Ернеста Юста, було приємно побачити багато знайомих імен. Як успіхи команди? Які завдання на цей турнір?

- Звичайно, що ми хочемо перемагати в кожному матчі. Це однозначно. Але основна ціль - селекційна. Ми переглядаємо багато молодих хлопців, що можуть йти з нами далі. Але в кожному матчі, звичайно, ми ставимо задачу добре грати, ставити спортивну мотивацію перед хлопцями.

- Є низка нових імен. Скажіть, це ситуативна підтримка форми та допомога в окремому турнірі чи приціл на весняну частину сезону?

- Не можу зараз сказати на всі 100%, з нами вони чи ні. У нас ще постійних контрактів немає на сьогоднішній день, доки нам не видадуть атестат. Тому подивимося, час покаже. Але, звичайно, я думаю, ті, хто грали в професіональному футболі, вони хочуть себе реалізувати там і надалі. Якщо в них будуть хороші варіанти продовжити кар'єру в гарному професійному клубі, то, звичайно, вони підуть. Але якщо не буде такого, то, думаю, що вони залишаться з нами. Врешті-решт, уже всі знають, що «Карпати» збираються виходити на такий рівень.

- Який напрямок вашої селекції? «Карпати» брали участь і в обласних змаганнях у кубку, в чемпіонаті України, а зараз виступають на Меморіалі Юста, який є полігоном для перегляду потенційних новачків. Ви будете збирати і надалі молодих гравців-вихованців суто «Карпат», чи можливий варіант, що знайдете якусь майбутню зірочку в Коломиї чи десь в Бориславі?

- Ми розглядаємо всі варіанти, якщо десь є гравець хорошого рівня. Ви самі добре розумієте, що наших молодих футболістів дуже складно тут десь "черпати", тому що ПФК «Львів» має свою команду в Favbet Лізі, а «Рух» - свою. Тому всі школи і кращі діти переходять туди. Є також сильні й заможні клуби обласного чемпіонату Але, звичайно, ми будемо розглядати всі таланти та зірочок з інших регіонів, областей. Якщо вони будуть за нас грати, то чому ні.

- Ви працювали у ФК «Волинь» у Першій лізі. Якою була ваша особиста мотивація, щоб відважитися йти в клуб, який створюється з нуля, а футболісти знайомляться перед першим виїздом?

- Знаєте, в житті не все виміряється грошима чи кар'єрними моментами. Є такий момент, як любов до Батьківщини, до рідної команди, батьків. ФК «Карпати» – це не просто історія. Я про це говорив, якщо підняти якісь мої інтерв'ю, все життя. «Карпати» – це для мене команда номер один. І те, що сьогодні робиться з «Карпатами», я не можу на це дивитися. І, напевно, не тільки один я. Тому я готовий почати все з нуля, щоб «Карпати» реально заграли і робили це так, як мають. Буду робити все для цього, працювати 24 години, лиш би «Карпати» грали дуже добре, щоб вболівальники ходили, і щоб Львів знову почав жити зелено-білими кольорами.

Артур Валерко, SportArena.com

Для довідки:

ФК «Карпати» (Львів)

Рік заснування: 2020

Кольори клубу: біло-зелені

Стадіон: визначається

• Керівництво та тренерський штаб

Директор: Юрчишин Степан Федорович

Головний тренер: Тлумак Андрій Богданович

Тренер: Сапуга Андрій Михайлович

«Карпати» (Львів) в інтернеті:

Сторінка на офіційному сайті ААФУ.

Сторінка на офіційному сайті Львівської асоціації футболу.

ФК «Карпати» (Львів) дебютує на всеукраїнському рівні.